Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hurááá na eurofondy! (časť 1.)

25.02.2017 | Miroslav Balog

Diskusia (6 reakcií)

26.02.2017 | libertarian

Pan Miroslav Balog :
Píšete strašne NAIVNE.

1. Už v prvej vete klamete : "Európska únia nám poskytla....." . EU peniaze nedáva NÁM . Dáva ich vláde, ktorá ich ROZDÁVA spriateľeným podnikateľom. Ja osobne som s eurofondov nedostal ani halier za všetky tie roky.

2. "Efektivita eurofondov" - Tieto prachy nemajú za účel riešiť efektivne problémy. Tie prachy sú ÚPLATKOM pre vlády, aby plnili želania bruselskej moci.

3. Priemerný občan, teda aj ja, z tých fondov nedostane NIČ , ale pritom poriadne prispieva SVOJIMI peniazmi na peniaze Slovenska do eurofondov. Bežný občan je teda poriadne v mínuse z tých fondov.

Takže váš článok je "technicky" skoro pravdivý - lenže je z ríše rozprávok. Je mimo realitu. A fakticky klame.

Verím, že vy, z titulu svojej funkcie máte z tých fondov dobrý užitok.


26.02.2017 | ČoJaNaTo

Eurofondy sú určené na podporu realizácie projektov, nie na spotrebu pre jednotlivých občanov. Ak máte dobrý projekt, môžete o eurofondy požiadať. Teoreticky. V praxi je otázne, či by ste sa k nim vôbec dostali. A ak áno, koľko percent zo sumy by vás to stálo a koľko by vám reálne na ten projekt zostalo.
Veď súdruhovia tiež potrebujú...

26.02.2017 | libertarian

"...môžete o eurofondy požiadať. Teoreticky. "

- to teoretické je mi u riti.
Ja nechcem zbohatnúť cez eurofondy. A serie ma, že bohatnu iní, a ja to musím platiť v daniach.

"Eurofondy sú určené na podporu realizácie projektov" - takuto propagandu som počul, a je mi u riti. Každý gauner si dokáže obkecať svoje kradnutie. Mna nezaujíma, na čo používajú lupiči moje peniaze.02.03.2017 | Miroslav Balog

Dobrý deň,
ďakujem za reakciu. Skúsim reagovať:
1. Nie som politológ, ale predsa: EU fondy sú poskytované Slovenskej republike, ktorú "vlastnia/tvoria" občania (teda VY, ja, všetci)-viď. Preambula Ústavy SR. Správu vecí verejných sme delegovali na volených zástupcov.
2. Ako sú využívané (akékoľvek verejné) zdroje závisí od nás. Ak by som súhlasil s Vašim nihilistickým názorom nemá zmysel sa k ničomu vyjadrovať. Len akceptovať status quo. Nezdieľam Váš názor.
3. EU fondy (ale aj verejné zdroje) sú z podstaty určené pre "verejné blaho". Napr. diaľnica či nemocnica ako verejný statok je určená komu? Ľuďom. Ja tvrdím, že je potrebné prehodnotiť realizované projekty a pozrieť sa na efektívnosť vynaložených verejných prostriedkov. Možno sme mohli mať viac nemocníc či diaľnic, etc.
4. V čom klame? Skúste dať nejaký odborný argument, nie pocit, domnienku či emóciu.
5. Z titulu funkcie? Akej prosím Vás? :) Môj profil je o vzdelaní a spolupráci.

08.03.2017 | libertarian

1." EU fondy sú poskytované Slovenskej republike, ktorú "vlastnia/tvoria" občania (teda VY, ja, všetci)-viď.

2. Ako sú využívané (akékoľvek verejné) zdroje závisí od nás

3. EU fondy (ale aj verejné zdroje) sú z podstaty určené pre "verejné blaho"."

- Ach, bože..... toto už nie je iba naivita, .... toto je trápne. Ja nemám 13 rokov, ani tridsať, ja poznám reálny život.

Niekto si nakradne z eurofondov miliony, a ja sa môžem poprechádzať po zrekonštruovanom parku. Ale na tie miliony som prispel v daniach.

09.03.2017 | Miroslav Balog

Ja netvrdím, že Vaše posledné konštatovanie nie je nepravdivé. Môj pohľad je, že skúsme veci zlepšovať.
V našej diskusii máme 3 problémové miesta, ktoré ste naznačil v prvej reakcii.
Prosím, skúste okrem vyjadrenia názoru na mňa, napísať niečo k problému (3 body, ktoré ste otvoril).
Ukryl ste sa za silný nickname a tak čakám (argumentačne silný, ideálne odborný) názor k problému.
Zvážte či je vhodné posúvať debatu do osobnej roviny (čo ja nebudem), alebo riešme problém (teda 3, ktoré ste naznačil).
Ešte raz, článok je o tom, že veci (nech už sú akékoľvek) sa dajú a majú zlepšovať.Miroslav Balog

Miroslav Balog
  • Počet článkov: 14
  • Priemerná čítanosť: 2122
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Ako akreditovaný tréner European Foundation for Cluster Excellence a benchmarking expert European Secretarial for Cluster Analyses sa v spoločnosti Strategos, s.r.o. venujem strategickému rozvoju firiem a štátu so zameraním na inovačnú výkonnosť, klastrovú spoluprácu a tvorbu rozvojových stratégií. Špecializujem sa na prognostické metódy, ako je napr. Technology Foresight.