Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vláda chystá megakšeft: predraženie za 1000 CT-čiek

14.10.2015 | Miloš Moravčík

Diskusia (3 reakcie)

18.10.2015 | Anonym

Zdravotne poistovne vytiahnu z povinnych zdravotnulych odvodov zo systemu cez 10%!!!

Z troch zdravotných poisťovní na našom trhu mala v uplynulých piatich rokoch najvyšší zisk z POVINNYCH ZDRAVOTNYCH ODVODOV Dôvera - 619 miliónov EUR. A najviac si z poisťovní vyplatili jej majitelia – skupina Penta a cyperská spoločnosť Prefto Holding Limited. Zisk súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera sa vlani prepadol o desiatky miliónov eur. Minulý rok ukončila hospodárenie s plusom 2,26 milióna eur. Paradoxne sieť nemocníc SVET ZDRAVIA patriaca taktiež finančnej skupine Penta v roku 2014 zvýšila zisk o neuveriteľných 3061% na 7,4 mil. € a tržby jej narástli o 659% na 36,8 mil. €.

Poskytovatelia kazdorocne osetria viac pacientov, ako si poistovne objednali - ide o tzv. nadlimitne vykony, ktore poskytovatelia vykazali, poistovne uznali ale neuhradili. Za 8 rokov islo o neuhradene vykony v celkovej vyske 546 mil. Eur!

18.10.2015 | Roman Kanala

Systémovým problémom zdravotníctva nie je zisk poisťovní, ale smerácke kradnutie v nemocniciach. Obstarávanie, perosnálne obsadenie, prevádzka, predražené lieky kvôli korupčným prepojeniam s farmakologickým priemyslom.

20.10.2015 | tomashalas

ESTE RAZ:
Neplatim POVINNE ZDRAVOTNE ODVODY, ktore su urcene na uhradu za poskytnutie zdravotnej starostliovsti, aby si poistovne z toho vytvarali zisk - t.j. na ukor pacientov za neuhradenie vykonov resp. liecby.

Kolko CETECIEK by sa dalo kupit za 619 miliónov EUR ?

Miloš Moravčík

Miloš Moravčík
  • Počet článkov: 37
  • Priemerná čítanosť: 6526
  • Priemerná diskutovanosť: 12
  • RSS blogu

O blogu

O ekonómii, hospodárstve, verejných financiách, dôchodkovom systéme a ďalších veciach, ktorými sa zaoberám.