Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tri záhady nového rozpočtu

19.11.2015 | Miloš Moravčík

Diskusia (12 reakcií)

19.11.2015 | @@@

by ma zaujimalo čo z toho do dala bežnym ludom pravica ?...aha nič ...no tak nič potom :D :D

19.11.2015 | od A do Z

Tak ja teraz neviem bola to kritika na vládu, alebo chvála že výberom daní jej prišlo o 400 miliónov€ viac do rozpočtu ? Určite sa navýšenné dane vrátili z predražených zákaziek ,na ktoré štát vypisoval tendre.Keby Fico tých spomínaných 700 miliónov ušetril a znížil deficit rozpočtu,tak by ste bledli závisťou. Ako to ten Fico robí? A čo sa týka zníženia daní a odvodov tak to je vždy opozičný obohraný šláger.

19.11.2015 | libertarian

Pan Miloš Moravčík :
Písanie na blog je vlastne (má byť) diskusiou s verejnosťou. Vy sa však s diskusiou, s reagovaním na diskutérov, moc netrápite. V niekolkých vašich posledných blogoch systematicky ignorujete slová diskutérov. Z blogu ste si urobil iba predvolebný plagát, a dávate ludom najavo vašu ignoranciu. Dúfam, že vám voliči vo volbách odpovedia rovnako - ignorovaním.
Mal som chuť vám čosi napísať k téme, ......ale načo ??? Nič sa od vás nedozviem.


19.11.2015 | romancek

Musím sa zastať autora, i ja som blog vždy chápal ako glosu a nie ako diskusiu :-) Kľudne si založte vlastný blog, ak potrebujete prezentovať vlastné videnie sveta, nikto Vám v tom nebráni a tam si môžte rozvíjať diskusiu podľa vlastných predstáv.

20.11.2015 | Motylx

Musím sa zastať liberteriana.
Ak je autorovym cieľom glosovat a zbierať body, tak sa preratal a body stráca.
Ak je autorovym cieľom glosovat a strácať body, robí to dobre.
Ak autor nemá žiadny cieľ, načo to robí?
Naviac, ak tým stráca body.

20.11.2015 | libertarian

romancek :
"Kľudne si založte vlastný blog, ak potrebujete prezentovať vlastné videnie sveta, nikto Vám v tom nebráni "

- Toto je absurdný argument. Ja si môžem dovoliť ignorovať kohokoľvek, nikdy nebudem politik.

Politici, hlavne opoziční, sa odjakživa sťažovali, že im media neposkytuju priestor pre diskusiu s verejnosťou. A tu, ked nejaký opoz.politik má tento priestor, tak ostentatívne ignoruje potencialnych voličov. ANO, je to jeho právo. A právo voličov je ignorovať jeho stranu.
Ak je autorovym cieľom glosovat a strácať body, robí to dobre. Ja som mu poradil, celkom grátis, a jemu je aj ta rada u rit*i. Stráca body, a robí to dobre. Kostolné babky onedlho vymrú, a jeho voliči sa vytratia.

20.11.2015 | LPB

+

21.11.2015 | Martin Baxa

A doplním ďalšiu záhadu. V roku 2016 bude mať rezort školstva M E N E J peňazí ako v roku 2015 !!! Tu nejde o učiteľov a ich platy. Tu ide o naše deti a o to kto a ako bude s nimi tráviť čas. Štát nám má poskytovať nejaké služby aspoň na primeranej úrovni, ale v školstve to bude podľa rozpočtu ešte horšie. Prichádzame do bodu kedy si musíme odpovedať na otázku : Máme morálne právo nútiť rodičov a ich deti do povinnej školskej dochádzky v takomto stave?

21.11.2015 | @@@

mysliš si že ked učitalia dostanu vyššie platy tak čo ?...zrazu sa všetko zmeni a z leniveho učitela urobiš genialneho učitela ...to je naivita nič sa nezmeni či bude mať o 200 eur navyše alebo nie ....toto je len vydieranie učitelov aby mali viac ale oni tomu nedaju patrične vykony stale to ostane rovnake

21.11.2015 | muchomuurka

No Vaša predstava o zlepšení školstva cez zlepšenie zlých pedagógov peniazmi je trošku naivná. Viac peňazí má prilákať novú krv, ktorá by nekvalitu nahradila, prípadne motivovať dobrých učiteľov ostať učiť a nehľadať miesto inde. Ak nechcete pre svoje deti lepšie vzdelanie, tak je to trochu smutné.

21.11.2015 | libertarian

Martin Baxa :
"Máme morálne právo nútiť rodičov a ich deti do povinnej školskej dochádzky v takomto stave?"

- Myslím, že NEMÁTE toto právo. Tak ich NENÚTTE !!!


21.11.2015 | libertarian

Martin Baxa :
"Tu ide o naše deti a o to kto a ako bude s nimi tráviť čas. "
Na to su rodičia. Alebo si zaplať pestúnku.

Miloš Moravčík

Miloš Moravčík
  • Počet článkov: 37
  • Priemerná čítanosť: 6526
  • Priemerná diskutovanosť: 12
  • RSS blogu

O blogu

O ekonómii, hospodárstve, verejných financiách, dôchodkovom systéme a ďalších veciach, ktorými sa zaoberám.