Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa vláda snaží dobehnúť študentov

04.02.2016 | Miloš Moravčík

Diskusia (7 reakcií)

04.02.2016 | Agát4

Blog by sa pokojne mohol nazvať Ako sa snaží Miloš Moravčík dobehnúť voličov. Lebo nie každý trpí amnéziou ako pán Miloš.
KDH v problémoch školstva lieta naplno. Napríklad v osobe Martina Fronca. Osem rokov bol vo vedení Ministerstva školstva (napred ako štátny tajomník a potom minister) a 2 roky bol podpredsedom Rady pre vysoké školy. S jeho menom sa spája najväčšia hlúposť v školstve od roku 1990 - financovanie škôl podľa počtu študentov, čím umožnil dostať sa k maturitnému vysvedčeniu a diplomu neuveriteľnému počtu neschopných študentov, ktorí zaplavili trh práce.
Minister Čaplovič predložil na začiatku funkčného obdobia Správu o stave školstva na Slovensku. Údaje v tabuľkách sa týkajú ročníka 2011/2012, kedy bol ministrom nezabudnuteľný Jurzyca. Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, ktorej rektor prof. Krčméry má blízko ku KDH, mala 11 328 externých študentov. Kto ich skúšal, zadával diplomovky a tieto hodnotil? Ako to robili si viem predstaviť, keď vedeckú hodnosť tam získal aj predseda KDH Fígeľ za prácu, na ktorej robili desiatky ministerských úradníkov. Kde boli experti KDH na školstvo a kde zostala morálka?
Štúdium stojí peniaze a absolvent ktorý sa neuplatní je aj finančná strata. Nepoznám krajinu s plnou zamestnanosťou vysokoškolákov. Má KDH nejaké konkrétne návrhy v tomto smere, keď za 25 rokov nestihla vygenerovať ani jedného skutočného experta na hospodárstvo? Teda čo navrhuje KDH?
KDH má v parlamente 16 poslancov. Pripadá mi smiešne keď sa Moravčík vyťahuje, čo KDH dokázalo. Ak niečo presadili, tak len s láskavou ochotou a pomocou Smeru. Kádeháci ľahko sľubujú keď sú v opozícii, ale keď sú vo vláde, starajú sa o vlastné kšefty (napr. boj Fígeľa aby dostal do svojho ministerstva dopravy agendu eurofondov).
Moravčík nerozumie školstvu. Preto tára o "nevyužiteľnej teórii". Bez kvalitného teoretického zázemia nemôže byť kvalitná prax. Nemali by sme vychovávať živé roboty, ale ľudí ktorí sa dokážu adaptovať na meniace sa podmienky. Kto zanedbal teóriu počas vysokej školy, už nikdy to nedobehol. Pomer medzi teóriou a praxou je vážny problém a nedá sa odfláknuť všeobecnou frázou. Som zvedavý s akou víziou školstva príde KDH po voľbách.

04.02.2016 | Majka Turnianska

Pán Morančík je mladá tvár, čo on má s bývalým ministrom Froncom??

05.02.2016 | hulo11

Čo? Spoločné stranícke tričko! Čo má spoločné Frešo s Dzurindom? Čo má spoločné Bugár, Šebej a Žitňanská? Či ak vstúpili do strany neskôr, tak sa môžu od všetkého predchádzajúceho hnoja dištancovať? Možno tak Danko, keďže v SNS sa vymenilo komplet celé vedenie strany a zostala len značka. Ale ani tomu by som to úplne neveril, lebo členská základňa zostala asi rovnaká.

04.02.2016 | Karolina Zahumenska

Dosť som zmätená z celého tohto príspevku pána Agáta.
Ale príde mi to tak, že sa niekto potreboval vykecať. Nadáva tam komplet na celý systém KDH, ako je všetko zle. A na jednom mieste sa prekecol a priznal svoje farby SMERu..

05.02.2016 | skorodochodca

dosť jednoduchá reakcia: "SMER" .... akonáhle má niekto iný názor, priletí demokratická nálepka ... niečo ako "žltá hviezda" ... alebo "nepriateľ socializmu" ...
Diskusia a argumenty sa nenosia ...
Súhlasím s agátom v tom, že financovanie školstva "na hlavu" je na hlavu ... motivuje produkovať viac a viac .... bez ohľadu na použiteľnosť .... viac a viac ... Písal som to diskusie v čase návrhu ... veľmi špatná motivácia s veľmi zlými výsledkami, ktoré už teraz z daní platíme ... a KDH bolo pri tom, hoci to bol návrh od ANO .......

04.02.2016 | evgo

brigádnik SMERU, hybaj tam robiť poriadok na Súmračnú radšej

06.02.2016 | ataman

Paci sa mi ako vsetci prichadzaju s napadmi pred volbami.

Miloš Moravčík

Miloš Moravčík
  • Počet článkov: 37
  • Priemerná čítanosť: 6525
  • Priemerná diskutovanosť: 12
  • RSS blogu

O blogu

O ekonómii, hospodárstve, verejných financiách, dôchodkovom systéme a ďalších veciach, ktorými sa zaoberám.