Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

3 dôvody na hnev po zaplatení dane

31.03.2015 | Miloš Moravčík

Diskusia (9 reakcií)

31.03.2015 | libertarian

pan Moravčík -
"Pre optimistov je tu aj iná alternatíva. Tou je, že sa kormidla chytí normálnejšia vláda a spraví so štátnymi výdavkami a byrokratickou mašinériou poriadok."

- ste ekonom strany KDH. Takže ste mal aspon nahrubo naznačiť, ako zmení danové zaťaženie vaša strana, ak bude vo vláde. Ak nedáte aspon približný udaj, tak je vaše naznačovanie iba demagogia.
Ja zase až tak velký rozdiel v daniach za vašeho vladnutia a teraz nevidím. A vaši podporili euroválov, a to je tiež z daní.
Ak bojujete aj o mudrych voličov, a nie iba o kostolové babky, argumentujte primerane tomu.

01.04.2015 | benerg

..to čo robí teraz Kažimír robil predtým Mikloš a po nich to bude robiť ďalší, pokiaľ nezabránime politickým stranám neobmedzene vládnuť. u nás je demokracia len 2 dni - počas volieb. potom nasleduje diktatúra. toto môže zmeniť len priama demokracia ako napr. vo Švajčiarsku. to by ale na Slovensku museli žiť aj takí ľudia...

01.04.2015 | hulo11

Fico v poslednom roku vládnutia narozdáva a po znovuzvolení zvýši dane, aby mohol zaplátať vytvorenú dieru. A ak bude zvolený niekto iný? Ten nebude musieť zaplátať dieru? Alebo má zázračnú ihlu a niť a pôjde to aj bez zvyšovania daní? Ako? Niečo sprivatizujete? Tomu, že by sa začalo v štátnej správe šetriť, neverím. Ako? Prepustíte zdravotníkov zo štátnych nemocníc, alebo učiteľov? Policajtov, Hasičov, vojakov(to je gro štátnych zamestnancov, úradníkov tak veľa nie je)? Okrem toho, že je to krátkozraké, chce to ďalšie peniaze na odstupné, toto riešenie dieru rýchlo nezapláta. Iné riešenie je už len odložiť plánovanú obnovu techniky(školám, nemocniciam, hasičom, policajtom, vojakom), alebo odloženie výstavby diaľnic. To krátkodobo zníži deficit, ale za šetrenie to nepovažujem. Alebo znížite dôchodky? Takže? Ktorou cestou pôjdete?

01.04.2015 | Motylx

Pan velkomozny s luzou nediskutuje.
Až mesiac pred volbami.

03.04.2015 | libertarian

Motylx :
Dal som panovi velkomoznému možnosť spropagovať danovú politiku svojej strany. Ale - maš pravdu- do volieb ešte daleko, načo by sa unuval. Pred volbami budu cestovať za voličmi, a pchať sa im do .... , tam.
Vlastne, ani nechapem, načo sem píše. Babky čítajú iba čierne knižočky, ..... asi to ma stranícku ulohu. Resp. z mojej otázky má (oprávnený) pocit, že zo mna neurobí voliča svojej strany. Resp. voliča akejkolvek strany - je mi zo všetkých na grcanie.

03.04.2015 | Motylx

Podobne.

25.05.2015 | Mien

Nedorážaj, prečítaj si program strany .

07.04.2015 | samorost

strana KDH je farizejska, viz Vatikanska zmluva, ktera je utekom do 15 storocia ! ! !
---
Jedina volitelna strana je SaS, ale to by chtelo cist volebni programy a sledovat jejich dodrzovani.
Problem je, kdyz z toho programu SMERacke osipane vytahnou "ceresnicky" a potom nadavaji na stranu SaS.

13.04.2015 | noname2

SaS je strana ktora uletela z reality pozri si ako zachranuju psikov a ciganov! Ako keby nebolo inych problemov co maju ludia ked zarabaju na zivobitie!

Miloš Moravčík

Miloš Moravčík
  • Počet článkov: 36
  • Priemerná čítanosť: 6570
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

O ekonómii, hospodárstve, verejných financiách, dôchodkovom systéme a ďalších veciach, ktorými sa zaoberám.