Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nájomné bývanie plány a problémy magistrátu a koncepcia z pohľadu štátu

08.03.2020 | Milín Kaňuščák

Diskusia (2 reakcie)

09.03.2020 | milosmil

Nájomné byty v slovenských realiach je jedna veľká bublina ktorá splasne po 10-15 rokoch..
Cela príprava az k tendru na zhotoviteľa potrvá 3-4 roky.. kšefty s pozemkami, zmeny územných plánov pre spriaznených, následne tendre stavebných firiem a dalsia príležitosť niečo si odhryznut z koláča .. samotna výstavba bude prinajlepšom v strednej kvalite a postupne začnú reklamácie a problémy.. prideľovanie bytov bude ďalšia pekná príležitosť zavďačiť sa roduverným.. cca po 10 rokoch sa naplno prejavi kvalita výstavby a bude treba zainvestovať do zásadnej obnovy, no byty ešte nebudú splatené a kde vziať nové peniaze keď nájomné bude dotované..?! A tak sa rozhodne odpredať byty nájomníkom za zostatkové ceny a príbeh je na konci ..

10.03.2020 | IvanPe

Statne najomne byvanie skonci bud na korupcii: lacne byvanie dostane ten kto najviac uplati, alebo na narusenom realitnom trhu s najomnym byvanim a nesplatenymi hypotekami: preco by som mal byvat drahsie za trhovu cenu ked mozem byvat lacno.
Pretoze vystavba najomnych bytov sa nesmie diat skokovo, ale musi kopirovat ekonomiku, napriklad nepostavenie dialnic smerom k zahustenym obydliam (napr na Juzne a Juhovychodne Slovensko). Mimochodom nepostavenie komunikacii a zanedbanie infrastruktury nema za nasledok len vystahovanie a chudobu, ale nasilie a rast extremistov.
Dakujeme komunisticki bolsevici, vitajte katilicki bolsevici.
Alebo inak: kral je mrtvy nech zije kral.

Milín Kaňuščák

Milín Kaňuščák
  • Počet článkov: 15
  • Priemerná čítanosť: 2817
  • Priemerná diskutovanosť: 10
  • RSS blogu

O blogu

Som majiteľom a konateľom spoločnosti, ktorá sa venuje developmentu rezidenčného bývania, investičnej príprave, infraštrukturálnej výstavbe, bytovej výstavbe nájomných bytov, projektovému manžentu a stavebnému dozoru KAMI PROFIT s.r.o. Som členom združenia Stavebných podnikateľov Slovenska V súčastnosti som tiež expertom KDH pre oblasť podnikania. V minulosti r. 2010 - 2012 som pracoval ako Generálny riaditeľ sekcie pozemných komunikácií, cestnej dopravy a PPP projektov na Ministerstve Dopravy Výstavby a Regionálneho Rozvoja. Pod mojím vedením bol dokončený PPP projekt rýchlostnej cesty R1 - Pribina. 

www.najomnebyty.skwww.kami-profit.skhttp://barborabyty.sk/