Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto zaplatí tieto škody?

09.04.2013 | Milín Kaňuščák

Diskusia (4 reakcie)

09.04.2013 | slimak79

Vidim ze citate diskusie pod svojimi blogmi. OK
http://spravy.pravd...

Mne su dialnice ukradnute,viac ma trapy kvalita ciest 1.,2.,3. triedy a podobne. Dnes stavbari nariekali ze im pada trh,ja sa necudujem. Minuly rok som spekuloval stavat dom. Vedel by som to mozno prefinancovat-ziadne riziko kvoli EU,ci statnemu rozpoctu. Ja by som nedal asi zakazku firme ale 3och ludi by som na rok zamestal - pri stavbe by traja ludia iste prezili. No neda sa. Nechcel som nic od statu ani EU. Stacil by mi pozemok,kde su inzinierske siete. Ktory by som slusne zaplatil a isto desiatky ludi v nasom meste. Realita u nas je taka,ze pozemok je len jeden coto splna - inak unas maju ludia od mesta pokupenych vela pozemkov,len mesto na nich 10 rokov kasle - nepostavi inz.siete. Dvom uliciam to spravilo na dalsich 5 ulic 12 rokov kasle a kaslat bude. Ja tam pozemok nemam kupeny - a byvanie vlastnim - moze mi to byt jedno. Ale nieje - uz aj je. U nas ani na park ani na tie peniaze na infrastrukturu - co mesto malo dodat. Podpora? Od statu? Keby sa tu rocne stavalo 10 domov rocne ste mohli mat zamestnanych o 50-100 ludi viac. A to nieje malo a bez ziadnych dotacii.
Je im to jedno - mne su ukradnute dialnice. Kde sa miliardy rozkradnu asi pre 100 ludi. Blbo, NESCHOPNE,nehospodarne a zbytocne.
JA expert nie som. ALe ak tie diery ak su normalne,ak mesto nieje schopne zabezpecit inzinierske siete, ak... co su to za ludia teraz nemyslim na experta. Ja neviem co on robi a je mi to jedno. CO su to ak neschopni ******? Ja myslim tych co maju na starosti ci ministerstvo - vid POCIAtek, spravcu nasich komunikacii, ci nase mesto? Pociatek chce vacsiu zamestnanost v stavebnictve moze ju mat. Ale to by nemohol byt *****. My na ulici 100 metrov zamestname 30 ludi na cely rok. CI sa mylim? Na sto metroch je 5 domov - kolko oni zamestnaju? CI len na pracach ci na doprave,obchode a dalsich inych prac? Pritom mu nemusi radit ani ziaden Milan z Irska.

09.04.2013 | slimak79

Je im to jedno – mne su ukradnute dialnice. Kde sa miliardy rozkradnu asi pre 100 ludi. Blbo, NESCHOPNE,nehospodarne a zbytocne.

Tu poznamka 8 miliard - tie sa preleju. Aj istej podstatnej casti tam - ale na Gemer nic z toho nepojde. Vsak? Zrejme je takych okresov este dalsich 10-15. Ako sa maju na to pozerat?
Ti ludia co tam ziju? V dedinach maju co si vyziadaju,maju oracu majudialnicu - a na dalsich 15 okresov seru.

10.04.2013 | Moral Revival

Odpoveď na otázku v nadpise blogu je jednoduchá. My všetci, ktorí nie sme schopní sa postaviť tomuto bezbrehému rozkrádaniu organizovaným zločinom (kľudne to volajme politické strany). Tender na úpravu trate medzi Zlatovcami a Trenčianskou Teplou som sledoval v médiach. Aj tu na trende bol podrobne rozoberaný. Zarážajúce je s akou aroganciou sa tento tender vyhodnocoval, aký bol jeho priebeh a aký "záver". Je to strašné denno denne sledovať tieto špinavé hry, ktoré neúnosne škodia nám všetkým a za naše peniaze. Berú šancu na kvalitnejší život nielen nám, ale aj naším deťom a vnukom. Lebo sa už rozkráda "budúcnosť".
V blogu kladiete "básnické otázky", ale viete veľmi dobre, kto za tými špinavými hrami je a o čo ide. Aktérov netrápi nezamestnanosť, netrápi ich zlý stav ciest, netrápi ich, že ničia túto krajinu!

11.04.2013 | libertarian

Nuž, všetko sa to rozkradne, moc sa toho nepostaví, ale to nie je dôležité. Dôležité je, že tento srandovný národ bude spokojný. Otec národa slubil národu ISTOTY, a tento národ evidentne nič iné neočakáva. A teda si nič iné nezasluži, ani nič iné nedostane.
Tu je už fakt škoda rozoberať detaily, kde, kedy, ako, kto, koľko, s kým ...... rozkradol. Ked sa nevylieči tento chorý národ zo svojej ľahostajnosti, ignorancie, hluposti, naivity, ..... , tak sa s tým nič nedá robiť, iba trpieť dalej. Ak terajší zlodeji odídu, nahradia ich iní, ktorých si tento národ zvolí (-pretože mu sľúbia ešte viac ISTôT ), ktorí budu kradnuť rovnako,k alebo ešte viac, tak tento národ nič nezbadá, ..... Ludia si zanadávajú, ako im svine obchodnícke zdražili rožky, .....
Ale máme šancu, že nebudeme posielať prachy do euroVálova, ale budú ich posielať nám (teda, rozumej- našim politikom).

Milín Kaňuščák

Milín Kaňuščák
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 3010
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Som majiteľom a konateľom spoločnosti, ktorá sa venuje investičnej príprave, výstavbe, projektovému manžentu a stavebnému dozoru KAMI PROFIT s.r.o. V súčastnosti som tiež expertom KDH pre oblasť podnikania. V minulosti r. 2010 - 2012 som pracoval ako Generálny riaditeľ sekcie pozemných komunikácií, cestnej dopravy a PPP projektov na Ministerstve Dopravy Výstavby a Regionálneho Rozvoja. Pod mojím vedením bol dokončený PPP projekt rýchlostnej cesty R1 - Pribina. 

www.najomnebyty.sk