Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pohľad optimistu a pohľad pesimistu

17.12.2015 | Milan Ištván

Diskusia (8 reakcií)

17.12.2015 | Roman Kanala

"OPIS bol veľkou školou."

Skôr by sa žiadalo napísať: OPIS bol veľkou škodou.

Chaotické zadanie, chaotická metodológia, jediné jasné kritérium: vyčerpať fondy. Vznikol paškvil, aký sa dal upatlať za desatinu ceny a lepšie. Napríklad stačilo zakázať v riešení MS-DOS a všetko mohlo byť 3-4 krát lacnejšie. Ďalší faktor 2 sa dal získať lepším výberom zhotoviteľov.

17.12.2015 | pixall

Ked systemy za miliardu pouzivaju tisice ludi, to je tak milion EUR na kazdeho uzivatela. Sibe vam fakt kvalitne.. V sukromnej sfere by ste s tymto pristupom vsetci pomreli hladom, uz davno.

18.12.2015 | OliWer

Súhlasím. Milan nám tu píše, že to bola fajn skúsenosť. Kua, ľudia, fajn skúsenosť za miliardu! Veď to boli peniaze takých istých ľudí, ako sme my: dánskeho farmára, fínskeho ítečkara, nemeckého podnikateľa, francúzskeho vinára, britského bankára, portugalského poľnohospodára, atď. Tí všetci prispeli svojimi daňami do rozpočtov svojich štátov, ktoré ich potom ďalej posunuli do Bruselu a Brusel do Čiernej diery, kde sa distribuovali pár vyvoleným, ktorí z tých peňazí investovali ani nie polovicu do technológií a IT a zvyšok bohapusto rozkradli cez jednoduchšie či zložitejšie schémy. Milan nám zároveň oznamuje potešujúcu správu pre všetkých: zlodejov poteší, že príde ďalšia miliarda a my ostatní máme nádej, že za tú druhú miliardu opravia nefungujúce, kostrbaté riešenia prípadne vyvinú nové tak, aby štát konečne fungoval ako v 21. storočí. ALe stále je to len nádej, pretože istotu majú jedine zlodeji.

18.12.2015 | pixall

No ved jasne, ze to bola pre nich fajn skusenost. Nieco skusili spravit, a hoci vysledok stoji za prd, prachy dostali, nikto ich netaha po sudoch ani nepozaduje nahradit skody, a este si mozu brusit zuby na dalsiu, este vacsiu nadielku. Jasne ze to bolo fajn... Nabuduce skusia nedodat uz vobec nic, len zobrat prachy, a to bude potom este lepsia skusenost.

18.12.2015 | libertarian

"OPIS bol veľkou školou."
OPIS bol veľkou žranicou pre pár vyvolených. Bol nešťastím pre tento národ.
Kdesi - tuším v Estonsku - vybudovali PLNE FUNKČNÝ systém za DVADSATINU ceny , ktorá sa na slovensku minula, hoci sa nič nevytvorilo. Slovák pri komunikácii so štátnym molochom nadalej minie desiatky hodín chodenie a čakania. NEFUNGUJE NIČ.
Je nehorázne, ak sa tu ešte verejne ozýva človek, hlásiaci sa k spoluzodpovednosti za toto.

18.12.2015 | OliWer

Autor bol poslancom za SDĽ a má blízko SMER-SD: Přes den lhal a v noci krad, byl sociální demokrat.

21.12.2015 | 12321

Estonsko urobilo za 75 mil. € viac, ako my za 900. Takze za 12x menej. Ale inak suhlasim, plus s tym, co pise pixall vyssie, ze "nikto ich netaha po sudoch ani nepozaduje nahradit skody". Zasrani hajzli. A este si jeden z nekompetentnych aj drzi palce na dalsiu nadielku. :/

22.12.2015 | Roman Kanala

Takto by sa to malo.
https://dennikn.sk/...

Milan Ištván

Milan Ištván
  • Počet článkov: 1
  • Priemerná čítanosť: 2303
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Výkonný riaditeľ OZ Partnerstva pre prosperitu, novinár, člen Rady vlády pre informatiku, v rokoch 1998 - 2002 poslanec NR SR.