Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zákon o dani z príjmov (zmeny v daniach) od 1.1.2014

02.01.2014 | Jozef Mihál

Diskusia (2 reakcie)

06.01.2014 | jana007

Pán Mihál,
chcela by som vediet, aky je Vas nazor na to, ze do zdravotnej poistovne sa musia uz asi treti rok odvadzat odvody z ostatnych prijmov, aj ked sa nezakladaju na pravidelnych prijmoch /zo zivnosti, z podnikania ap./ Pre rok 2014 sa vypustili dividendy, ale ostatne - napr. z predaja nehnutelneho majetku alebo vyhier ostavaju. Viete nam to odovodnit a povazujete to za spravne??? Chybou zakona su postihovani aj taki, ktori napr. z dovodu hladania pracovneho miesta odpredaju svoje domovy a zakupia si v meste kvoli praci byvanie.... samozrejme, su pritom nuteni zobrat si hypoteku, lebo byt alebo dom je vzdy aspon o polovicu drahsi v meste a ako na vidieku, ale to uz nikto nezohladni. Kazdy takyto smrtelnik nielenze zdani takyto prijem /pokial tam nemal trvaly pobyt viac ako 5 rokov/, ale este musi par stovak vzdy doslova darovat zdravotnej poistovni. Dostava snad viac od zdravotnictva takyto clovek????? Nezda sa Vam to uplne na hlavu????????? To nikoho este nehryzie svedomie???????????? Ma to logiku????????? To nikto z parlamentu nevidi tento nezmysel???? Ste na takyto zakon vsetci hrdi??????????????

10.01.2014 | embel

Som zvedavý čo napíše pán Mihál, ale pokiaľ viem z dividend sa odvádza do zdravotnej poisťovne 14% od roku 2013, teda o 4% viac ako dovtedy a stúpol aj strop z ktorého sa odvádza na dvojnásobok. Platiteľ musí odviesť aj preddavok, ale vyúčtovanie príde konkrétnej fyzickej osobe, aby náhodou nebolo málo byrokracie. Strop (základ) je absurdne vysoko až okolo 94 000 eur , čo na Slovensku fyzické osoby nemajú kde získať. Aj tu ide o plnenie bez protihodnoty.

Jozef Mihál

Jozef Mihál
  • Počet článkov: 324
  • Priemerná čítanosť: 16127
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR (SaS)