Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štyri stratené roky

16.05.2010 | Jozef Mihál

Diskusia (13 reakcií)

16.05.2010 | laso

ako zachranite Slovensko.
skusenosti s politikou uz mate-radili ste nejaky cas Zajacovi,tak niet pochyb,ze SR bude lidrom...

16.05.2010 | Pavol Čižmárik

"Vláda neurobila nič s dôchodkovým systémom. Neurobila žiadne zmysluplné kroky v prospech prvého dôchodkového piliera."

A mala vobec nieco robit? Nebola reforma z roku 2004, za ktoru odvtedy platime rocne viac ako 1 % HDP, riesenim dochodkoveho problemu?

Ak dnes hovorime o potrebe nieco robit, za co potom platime?

16.05.2010 | Jozef Referendum Mihál

Ano, Slovensko moze byt znova lidrom, minimalne strednej Europy, ak vsak spravne chapem Vas prispevok, Vy to vidite inak, skoda.

17.05.2010 | laso

hej, vidim to naozaj inak
lidrom by mohla byt hociktora krajina-a kedze hociktora nie je lidrom, tak asi niekde bude zadrhel
rozhodne si nemyslim,ze vy ci vasa strana vytiahne Slovensko z bryndy cez sci-fi legislativu

18.05.2010 | skorodochodca

netreba sci-fi legislatívu. Ústavný zákon o vyrovnanom rozpočte neprejde. Úpravy v zákone o sociálnom poistení určite budú. A aj v zákone o dôchodkovom sporení. Nebudú to rozsiahle úpravy, ktoré iniciuje SaS, nemá podporovateľov ani v pravom spektre. Úpravy pre mamičky musia byť - lajtmotív Mihála - s pôrodnosťou chceme byť niekde inde, než sme dnes. U druhého piliera dôjde k prehodnoteniu rozhodnej doby zo 6 mesiacov na viac. U prvého piliera nejaké zvlášť úpravy neočakávam, pretože každá úprava 1P by znamenala zníženie atraktivity 2P. Predsa po masívnej propagande o "zlom" 1P formovanom Kaníkom sa ťažko spraví niečo "dobrého". O "povinnosti" 2P som už písal - nejde to dokopy so slobodou jednotlivca a tým ani s liberálnou stranou. Predpokladám, že dôjde k miernej úprave zákonníka práce a čiastočnému zavedeniu myšlienok z Odvodového bonusu. To všetko za predpokladu, že bude "pravicová" koalícia.
Mne by však veľmi vyhovovalo zavedenie internetových dražieb na dodávky pre štátne orgány, dokončenie UNITAS, a úpravy v zákonoch o sudcoch a súdoch.

18.05.2010 | laso

na SUDCOV NIKTO nema
v momente,ked ich bude niekto chciet " usmernit" ,tak prejdu do advokacie.KTO bude sudit?
je zname, ako si spatne vysudili peniaze z obmedznie platov(za Dzurindu)
a aj tak jedina mozna zmena je cestou zmeny Ustavy- a na to by sa museli spojit skoro vsetku strany- to NIKDY nebude,aby Slovaci tahali za jeden povraz-a TO je aj dovod,ze v SR nikdy nebude dobre a ze bude korupcia(ved ktora vrstva najviac " optimalizuje" dane?nie-nie su to velkopodnikatelia,ale ti najobycajnesi obcania c sukromnom sektore)

na margo internetovych drazieb-pekna idea, ale SVET funguje na proviziach(inak nazyvany UPLATOK,lebo co ine to je?).
p.Mihal tu cosi sniva o tom,ze kvoli korupcii nejdu sem zahranicni investori-ale ved to je presne naopak-ti idu tam, kde sa da "podmazat"..len slepy nevidi,ako vznikli montazne haly a ze najvacsie medzinarodne skandaly su okolo medzinarodnych korporacii. co je za dnesnou svetovou krizou?dobri zahranicni investori,alebo najbrutalnejsie ZLODEJSTVO bielych golierov v sukromnom sektore?
p.Mihal chce ukazat pritazlivu panensku slovensku nevestu v bielom-nevinne cistu,kvoli ktorej sa zahranicni investori po**u.to, co nevyrastali na romanoch z cervenej knihovne vedia, ako take skoncia..

17.05.2010 | andrejbas

Fico by mal byt vo wikipedii uverejneny pod heslom slovenska tragedia o 4 dejstvach.
O reformach sa uz ani neda hovorit, kedze kazda jedna bola populisticky sprznena touto vladou.

17.05.2010 | Ratataplán

..nechcete si trošku rozšíriť svoje vedomosti čo do hĺbky a šírky z ekonomiky, politiky a korektnosti.? ste veľmi upnutý na "jedno" obdobie...Vaše politické ambície Vám zaslepujú a nedovoľujú používať aspekty rozumového skúmania podstaty vecí verejne známych i menej známych....nakúpte si radšej dostatok odbornej literatúry, zatvorte sa doma až máte klídek,,,a snažte sa spolu s Vaším ideologickým priateľom už viac nevnucovať jednostranné pohľady na stratené roky.....a ozvite sa radšej až na budete dôchodku.....OKI.?
dovodenia, priateľu,,,radšej menej troviť ako viacej tráviť....a otravovať

25.05.2010 | rgu

Sorry, ale otravujes tu ty...
Vyvratis, ze rodiny s detmi nad 3 roky sa podporili dost mizerne pri tolkych silnych reciach o budovani socialneho statu?
Atd...

17.05.2010 | Brain

Uz dlhsie pozorujem tu nasu politiku, kolko stran, ci jej predstavitelov vstupuje s predsavzatiami, ako oni to urobia, zachrania a prejdu 4 roky a viac, ci menej vysledky su rovnake. Preto aj slova celnych predstavitelov SaS - Sulika, ci Mihala vnimam ako cisto predvolebne, nezainteresovane vyjadrenia, hraniciace s populizmom...

17.05.2010 | cotton

Podla mna tento clanok bol konstruktivnou kritikou terajsej vlady. Neviem, co na tom bolo populisticke. Populisticke z dielne SaS su napriklad vyhranene postoje ku greckej krize.

A clanok ma koniec koncov pravdu - kto nic neurobi, nic nepokazi... a spraval sa Fico inak ?

20.05.2010 | libertarian

Pan Mihal, Vasa strana je pre mna kandidatom do volieb, ak pôjdem voliť. Čo asi nepôjdem, aj kvôli vašej schizofrenii (a to nielen v tomto članku).
V jednom texte kritizujete, že Ficovlada zrušila, obmedzila nejake socialne davky, v inom ju kritizujete, že rozdava a zvyšuje zadlženosť.
citujem :
" O podpore rodín a najmä mladých rodín škoda hovoriť. .... Našťastie aspoň nedošlo k reštrikciám pri poskytovaní materskej."
versus :
"Ak táto vláda rozdáva nejaké darčeky .... ide to na úkor štátneho dlhu Slovenska. Vláda vytýčila smer Grécko. "
- Vy sa proste hrate na Boha a určujete, ktore darčeky sa smú dávať, a ktoré nesmú. Mamičky by mali dostavať kadejake darčeky, ale starých by ste radi nechali pracovať do sedemdesiatky.
Čo ma znamenať u "pravicovej" strany veta :
"Jedno z mála dobrých opatrení, ako je záporná daň, ....."
Takže - niekomu záporná daň, a niekomu 19% z miliona !!! Toto je pravicova strana ? Chodte ku Ficovi, tam vas pochvalia.

25.05.2010 | rgu

Ja by som to chapal tak, ze pri tolkych silnych a opakovanych reciach Fica o budovani socialneho statu je vysledok mizerny. Alebo skor, je obdivuhodne, ze Fico dokaze to nic predat tak, ze ma 35% podporu.
Mne sa clanok paci, zhrnutie je to velmi dobre a tak ho aj chapem. Ako zhrnutie a porovnanie slubov so skutocnostou.

Jozef Mihál

Jozef Mihál
  • Počet článkov: 324
  • Priemerná čítanosť: 16113
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR (SaS)