Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sociálne poistenie od r. 2011 (vymeriavací základ zamestnanca)

02.01.2011 | Jozef Mihál

Diskusia (5 reakcií)

04.01.2011 | grgo

Takže zlučujeme vymeriavacie základy, a zatvárame možné miesta pre daňovo-odvodové úniky zamestnancov. Mohol by som iba tlieskať ... ak by to neznamenalo iba ďalšie zníženie príjmov ľudí žijúcich zo svojej práce oproti ľuďom žujúcim z kapitálu. Zatvoríte jednu dieru - ale ponecháte omnoho väčšiu dieru - príjmy spoločníkov s.r.o. Je vašim cieľom vytvoriť zo Slovenska štát, kde každý bude mať rozdvojenú osobnosť - jednu, fyzickú na benefity (ako je zdravotná starostlivosť) a druhú - právnickú na dane? Ak je to tak, tak vám gratulujem a očakávam zrušenie pravidla pre firmy mať 50% ľudí v zamestnaneckom pomere a zaviesť im možnosť aby zamestnávali s.r.o čky.

Druhá vec: čo chcete urobiť s tým, že zamestnanci (a po novom aj fyzické osoby prenajímajúce nehnuteľnosti) už teraz majú efektívne daňové zaťaženie (po platbe solidárnych zdravotných daňoodvodov) na úrovni okolo 24%? Prečo majú PERCENTÚÁLNE vyššiu daň ako majiteľ s.r.o ktorý si vyplatí zisk vo výške 100 miliónov korún? Nebudem ani hovoriť o solidárnosti - poďme sa baviť o elementárnej spravodlivosti v slovneskom daňovom systéme. Alebo sa chcete profilovať ako strana oligarchov, kde upratovačky budú platiť PERCENTUÁLNE vyššie dane ako milionári?

A posledná vec - ako ste sa na tieto zmeny pripravili informačne? Čo majú robiť tie tisícky (alebo desaťtisícky) ľudí čo prenajímajú byty, či izby vo svojich bytoch? Dajte mi link na stručný a zrozumiteľný návod pre týchto ľudí - čo majú robiť, ak sú nezamestnaní, zamestnaní alebo živnostníci. Ako majú platiť nové odvody, kde sa majú zaregistrovať, kde je k dispozícii nejaké Call Centrum ktoré by im zodpovedalo otázky?

05.01.2011 | fpavlik

Pridam otazku.

Co mam robit, ak mam zamestnanecky pomer v zahranici (platim si tam odvody vratane zdravotnych, ergo mam karticku poistenia zo zahranicia) a na Slovensku prenajimam nehnutelnost?
Z nariadeni EU vyplyva, ze nemozem mat 2 zdravotne poistenia. Preco mam teda platit zdravotne poistenie? To mam porusovat zakony???

07.01.2011 | grgo

Neviem, toto sa opýtajte pána Mihála. Ja s ním v podstate súhlasím - na slovensku je zdravotné poistenie daňou. Totiž je jedno či máte minimálnu mzdu alebo zarábate 10 000 EUR mesačne, zdravotnú starostlivosť dostávate rovnakú. Ale na rozdiel od pána Mihála netrpím selektívnou snežnou slepotou.


Už dávno mám pre tieto účely slovenský daňový systém v exceli. Chvíľu trvá kým sa v tej neprehľadnej zmeti zorientujete, ale následne to už ide ako po masle. Viola hľaďte: http://img535.image...

Na xovej osi máte superhrubú mzdu (respektíve príjem sročky) mesačne. Takže napríklad ak máte minimálnu mzdu 310 EUR mesačne (superhrubá mzda 419 EUR), tak odvediete štátu na zdravotných daniach 10%, daň z príjmu neplatíte - ale iba preto, lebo ostatné odvody (dôchodkové atď) vám znížia hrubý príjem pod hranicu odpočítateľnej položky vo výške 336 EUR - ale to už je iný príbeh. Ak ste majiteľom s.r.o. čky a po odpočítaní nákladov si vyplatíte zisk vo výške 5028 EUR, zaplatatíte daň cca 191 EUR alebo cca 3,79%. Samozrejme nemusíte sa báť - lekára máte zadarmo, však vám ho zaplatia tí hlupáci zamestnanci, vy sa môžete nerušene venovať množeniu bubáčikov. Aj keď si hneď odložíte 14% na dôchodok a 6% na poistenie v prípade invalidity stále vám ostane 322 EUR mesačne v čistom o 20% viac peňazí ako zamestnancovi s minimálnou mzdou.

Takže inak povedané, Mihálova reforma znamená len to, že ste sa zmenili (podľa grafu) z fialového na tmavomodrého. Jednou zmenou paragrafu. Aké ľahké však? No nič, možno táto vláda príde s ďalšími reformami, napríklad že sa zodnodnia príjmy z predaja poľnohospodárskych produktov, možno aj ďalších činností ktoré robia slabo zarábajúci občania. No a možno sa potom dočkáme zníženie dane na 5% - však zamestnanci daň skoro aj tak neplatia.

No ale netreba smútiť. Ak môžete, rýchlo sa zmeňte na sročku, to sa stanete členom slovenskej privilegovanej elity. Už len nechať túto sročku zasúťažiť v nejakom tom štátnom tendri, napríklad na výuku samospráv o tom ako rozpočtovať, a získate pocit ako si vláda predstavuje zarábanie si na živobytie na Slovensku.

07.01.2011 | grgo

Ježiši Kriste. Čo som sa nedozvedel: http://podnikam.web... upozrňujem najmä na toto:

"Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka a na manželského partnera sa bude môcť uplatniť len u tzv. aktívnych príjmoch, ktorými sú príjmy zo závislej činnosti, z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosť. Ak daňovník bude poberať aj iné, tzv. pasívne príjmy - príjmy z prenájmu (§ 6 ods. 3 ZDP), príjmy z kapitálového majetku (§ 7 ZDP) a ostatné príjmy (§ 8 ZDP), na tieto si nebude môcť daňovú úľavu v podobe nezdaniteľných častí uplatniť."

Pán Mihál, nebudem radšej písať čo si o vás myslím, lebo by mi asi museli zrušiť účet. Pán Pavlík, chytro si založte sročku do ktorej vložte ten byt a tak to prenajímajte. Predpokladám že tam aj tak budete mať nejaké výdavky, možno tam budete musieť chodiť autom na obhliadky atď. lebo efektívne to znamená, že váš príjem bude nielen zodvodnený ale ešte sa na neho ani nebude vzťahovať odpočítateľná položka. Takže zaplatíte daň plus odvody od svojej prvej koruny.

Bože vy páni z SaS ste ... nebudem sa k tomu ani vyjadrovať.

19.01.2012 | stanulda

Dobry den,
som SZCO a platim si povinne odvody do socialnej a zdravotnej poistovne od jula 2005 nepretrzite. Som tehotna a predpokladany termin porodu mam 18.8.2012. Nemam ziadne dobrovolne nemocenske poistenie navyse. Mam ponuku sa k 1.2.2012 zamestnat s platom, ktory nedosiahne uroven maximalneho vymeriavacieho zakladu pre nemocenske poistenie zamestnanca, ale rozhodne je vyssi ako moj vymeriavaci zaklad z minuleho roku pre nemocenske poistenie SZCO, ktory sa pohybuje v urovni minimalneho. Spolu by vymeriavace zaklady (zamestnanie + zivnost)presiahli maximalny. Narok na matersku mi vznikne okolo 7.7.2012. Mohli by ste mi poradit, ci mi doporucujete potom, ako sa zamestnam,zrusit zivnost alebo naopak si ju ponechat? Ako sa mi v pripade subezneho kratkodobeho zamestnania a zivnosti vypocita vyska materskej? Obdobie mojho zamestnania od 1.2.2012 po predpokladany nastup na matersku 7.7.2012 presiahne pozadovanych 90 dni pre narok na matersku zamestnanca.
Dakujem za odpoved.

Jozef Mihál

Jozef Mihál
  • Počet článkov: 324
  • Priemerná čítanosť: 16111
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR (SaS)