Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Otec na materskej

30.04.2014 | Jozef Mihál

Diskusia (41 reakcií)

30.04.2014 | Motylx

Zaujímavé. Najmä posledný odstavec.

26.01.2017 | martin_nitra

Zdravim ako je to keď som profesionálny vojak a chcel by som ísť na materskú po manželke nikto nevie o tom nič alebo nechce povedať mám na to nárok ako civilný zamestnanci ? Nikde sa to nerieši. Ďakujem

06.05.2014 | jano_j

Uz by ma len zaujimalo co sa stane s matkou pocas tych 28 tyzdnov kedy nebude poberat rodicovsky? Zaplati si zdravotne odvody to je OK, ale co zamestnavatel? Nema voci nemu povinnost nahlasit ze uz nieje na rodicovskej?

08.05.2014 | Jozef Mihál

Nemá žiadnu povinnosť nahlasovať zamestnávateľovi, že NEPOBERÁ rodičovský príspevok. Pretože - jedna vec je, že ak je otec na materskej, tak matka v tom istom čase nemôže poberať rodičovský príspevok (zákon o rodičovskom príspevku) a druhá vec je, že zamestnávateľ podľa Zákonníka práce (§ 166 ods. 2) je povinný poskytnúť matke - i otcovi - i súčasne obom - rodičovskú dovolenku v zásade dovtedy, pokiaľ dieťa nedosiahne vek 3 roky.

30.06.2016 | najmama

Dobry den pan Mihal, otec dietata chce ist na matersku a ja ako mama chcem i nadalej ostat na RD bez poberania RP pocas jeho materskej. Mam povinnost voci svojmu zamestnavatelovi mu to oznamovat ci plati to co ste pisali v 5/2014? Doslo k nejakym zmenam alebo nie?Totiz na personalnom vo svojom zamestnani som sa predbezne informovala a oni navrhli aby som si podala ziadost na neplatene volno pocas tych 28 tt manzelovej materskej, ktoreho schvalenie je neiste.
Mozem teda zostat na RD a odnat si RP a so zamestnavatelom to dalej NERIESIT? Ak ano ZP si budem platit sama to je ok ale co moje socialne poistenie pocas tych 28 tt manzelovej materskej?
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

14.12.2016 | Eva Jantošíková

dobry den, dostali ste na toto odpoved? by ma to zaujimalo :)

10.05.2014 | gapab

Ak požiada o materské otec - SZčO s povinným poistením v soc.poistovni, tak sa prihlásiť ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov nemôže, z dôvodu, že mu trvá povinné poistenie szčo. V takom prípade, aj ked sa rodičia dohodli, že starostlivosť o dieťa preberie otec, pokial bude v Zákone o rodičovskom príspevku terajšia definícia riadnej starostlivosti o dieťa cca "zabezpečenie riadnej starostlivosti o dieťa osobne alebo inou plnoletou fyzickou osobou alebo právnickou osobou", tak naďalej môže byť dôch.poistená matka dieťaťa. Súhlasíte so mnou? Dakujem.

11.05.2014 | Jozef Mihál

gapab: Podľa § 128 ods 5 zákona o sociálnom poistení ak je otec povinne poistený zamestnanec alebo povinne poistená SZČO, počas doby kedy poberá materské za neho platí poistné na dôchodkové poistenie štát. Úplne rovnako, ako počas materskej, ktorú poberá matka, štát platí dôchodkové poistenie za matku.

Pozrite aj tu:

http://www.socpoist...

Pokiaľ ide o to, či štát platí dôchodkové poistenie (ale aj zdravotné poistenie) súčasne za matku aj za otca, je to sporné - ale z oboch zákonov (SP, ZP) vyplýva, že vylúčené to nie je.

11.05.2014 | Jozef Mihál

V zalinkovanom texte na www.socpoist.sk však môžeme nájsť toto:

Upozornenie:

Ak sa o dieťa v tom istom období riadne stará viac fyzických osôb, povinné dôchodkové poistenie z dôvodu tejto starostlivosti vznikne fyzickej osobe, ktorá podá prihlášku na dôchodkové poistenie ako prvá.

11.05.2014 | gapab

Dakujem. Na to platenie počas poberania materského a trvania povinného poistenia som veru zabudla.

12.05.2014 | elchie

Dobrý deň, je možné analogicky postupovať aj keď je otec zamestnanec? Može byť súčasne na materskej aj naďalej zamestnaný? Ak áno a odvody do sociálnej poisťovne a zdravotné poistenie za neho bude platiť štát, má jeho zamestnávateľ povinnosť odvádzať ich z jeho platu tiež? Ďakujem!

28.05.2014 | Jozef Mihál

Otec - zamestnanec, nemôže byť súčasne na materskej aj pracovať v tom pracovnom pomere, z ktoréhu mu je určená materské. Môže však pracovať v novom PP, na dohodu...

20.05.2014 | gabika87

Dobry den, chcem sa opytat, ci rovnake podmienky vznikaju aj otcovi, muzovi pracujucemu v OSSR? Bude rovnako poberat 28 tyzdnov 65% z DVZ?
Dakujem

28.05.2014 | Jozef Mihál

Myslím že odpoveď ste si už našli sama po pozornejšom prečítaní článku. Ak nie, položte mi túto otázku ešte raz, prosím.

06.06.2014 | jaro.masek

Ak je otec zamestnany a preto nemoze byt na materskej, ale moze byt na materskej cez novy PP, napr na dohodu, znamena to ze mu matersku vyrataju podla noveho PP, resp. dohody ale musi splnit podmienku ze na novom PP alebo dohode je poisteny v soc. aspon na 270 dni, alebo mu vyrataju matersku podla odvodov z prveho/hlavneho/riadneho zamestnania?

20.06.2014 | weider

dobry den.kedže neviem vyčitat z članku či to plati aj pre vojakov pretože som sa bol informovat v socialnej poistovni a nam sa neodvadzaju SZČO do socialnej poistovne ale niekde inde.mame na to narok aj mi?a ak ano tak kde sa bližšie ohladom toho informovat.dakujem pekne

26.06.2014 | _martin_

"či to plati aj pre vojakov pretože som sa bol informovat v socialnej poistovni a nam sa neodvadzaju SZČO do socialnej poistovne ale niekde inde"

Bože, to guma!!!
A čo si predstavujete pod pojmom SZČO, Kefalín ?

02.07.2014 | Maja Kosťová

Manzel bol szco cely rok 2013 a este stale je. Od decembra r.2013 pracuje aj na dohodu, uz 7 mesiacov. Chcem sa opytat, kedze uvazujeme, ze by isie na matersku s nasim 2 rocnymm chlapcom, ci moze ist na matersku len z dohody, kde mu vychadza lepsi vymeriavaci zaklad za tych 7 mesiacov, nez je sucet vymer.zakladu zo szco za rok 2012 plus dohoda december 2013. Teda je mozne si pri subeznych prac.pomeroch vybrat, z ktoreho pomeru ide na matersku? DAKUJEM

03.07.2014 | Anita Sillová

Dobrý deň, práve riešime problém otec na materskej dovolenke. Je SZČO a žiaľ neuhradil správnu výšku poistného do Sociálky. Dnes mu pracovníčka oznámila, že nemá nárok na materské z dôvodu nedoplatku na poistnom. Chcem sa spýtať, ak by opätovne požiadal o materské a uhradil správnu výšku poistného mal by nárok na materské?Vopred srdečná vďaka.

04.09.2014 | violentangel

Dobry den! Hned po precitani vasho clanku sme sa poradili s partnerom a na druhy den sme isli vybavovat matersku. V sucasnosti cakame na vyjadrenie, ktore by malo prist tento mesiac. Moja otazka znie, ci ja ako matka sa mozem prihlasit na urad prace a tym padom neplatit zdravotne a socialku. Lebo zdravotne vychadza mesacne okolo 56 eur a od noveho roku sa ma zvysit. A to som este nezistovala socialku. Dakujem Vam vopred za odpoved!

09.09.2014 | simciatko06

Dobrý den,

chcem sa opýtat či moj partner, ktorý je už rok nezamestnaný ma nárok poberat matersku? malinký bude mat 6 mesiacov. 20.9. mi konci materska.
Výska materskej by sa mu vyratavala z posledneho zamestnania? musela by som sa vratit do prace alebpo by som si iba platila sama zdravotku?

dakujem za velmi pekne za odpoved.

29.09.2014 | Mata140314

Presne toto by zaujimalo aj mna.

22.10.2014 | simon999

Dobrý deň,
bude to možné aj v roku 2015

22.10.2014 | Shaga3

Dobrý deň. Pripájam sa k debate, ktorá ma fakt zaujala. Ja som zamestnanec momentálne na MD, ktorá mi končí 23.12.2014. Manžel pracuje na dobu určitú a zmluva mu končí 30.11.2014, s tým že mu bolo oznámené, že mu zmluvu nepredĺžia. Ako máme postupovať, ked by sme chceli využiť druhú materskú? Musí ísť na úrad práce zahlásiť sa na podporu, alebo na dohodu, keby násl. pracoval? Podmienku 270dní splňa. A čo ja? Musím nastúpiť opäť do práce alebo? Ďakujem

28.10.2014 | VeronikaM 13

Dobrý deň, máme dieťa, ktoré má 1 rok ja by som chcela ukončiť rodičovský príspevok, nakoľko manžel, ktorý momentálne ešte pracuje chce nastúpiť na materskú dovolenku a ja nastúpim naspäť do práce. Rodičovský príspevok však chcem ukončiť v priebehu mesiaca okolo 15-teho. Na sociálke mi však povedali, že rodičovský príspevok nemôžem zrušiť v priebehu mesiaca, ale len posledným dňom v mesiaci. Chcem sa opýtať či je to pravda nakoľko som sa pýtala troch zamestnankýn a každá mi povedala niečo iné a takisto vyššie uvedený článok od p. Mihála hovorí o tom, že je to možné. To znamená, že do 14.12 by som poberala RP a manažel od 15.12. materskú. Chcela by som preto vedieť ako dokázať alebo aký zákon uviesť našim úradníčkam na ÚPSVaR aby tieto dátumy akceptovali.
ĎAKUJEM

08.04.2015 | laiklaika

Dobrý deň, práve riešim na úrade rovnaký problém, a tak by ma zaujímalo, či ste to nejako vyriešili? Ďakujem

11.04.2015 | Maja Kosťová

Dobry den. My sme mali rovnaky problem. Na urade prace na odbore socialnych veci a rodiny nam povedali, ze matka moze zrusit rodicovsky prispevok len ku koncu mesiaca. Tak nam aj prislo rozhodnutie o zruseni rodicovskeho prispevku k prvemu marcu aj ked sme poziadali o jeho zrusenie k 24. februaru. Otec dietata nastupil u zamestnavatela na matersku dovolenku k 24. februaru. K tomu datumu rovnako poziadal o matersky prispevok na socialnej poistovni, kde nam bolo povedane, ze ak prinesie papier o zruseni rodicovskeho k prvemu marcu, tak to v poriadku nebude, kvoli nesplneniu podmienky zrusenia rodicovskeho prispevku matky. Ta pani na socialke bola vsak taka mila, a vytelefonovala si to priamo s tou pracovnickou na urade prace, ktora mala na starosti zrusenie rodicovskeho. Dohodli sa tak, ze pracovnicka z uradu prace poslala potvrdenie na socialnu poistovnu a to take, ze matka dietata poberala rodicovsky prispevok do dna 23. februara. To socialnej poistovni stacilo, a potom prislo rozhodnutie z uradu prace matke domov, ze rodicovsky jej prestane byt vyplacany od 1. marca. Takto je aj vlk syty, aj ovca cela. Matka poberala rodicovsky do 23. februara - tak to aj bolo potvrdenie socialnej poistovni. A kedze sa rodicovsky vyplaca za cely mesiac, aj ked je iba jeden den splnena podmienka, tak rozhodnutie domov prislo s tym, ze od 1. marca sa uz nevyplaca. Toto rozhodnutie bolo iba pre matku, socialna poistovna to uz nepotrebovala. Dufam, ze som s tym niekomu pomohla. Ak by ste potrebovali este nieco vediet ohladne tejto temy, spytajte sa. Je to nervy drasajuca cinnost vybavit si to na uradoch, ale my sme to uz chvalabohu zvladli, tak mozem poskytnut nase skusenosti.

24.02.2015 | ElenaMuchová Lenka Kánová

Dobry den,o 4 tyzdne sa mi konci materske a chceli by sme aby na materske nastupil otec. Manzel je SZCO a pokial som si to v clanku spravne precitala nemusi zivnost rusit. No mna by zaujimalo, ci ja musim nastupit do prace, alebo??Kedze ja som pred nastupom na matersku bola szco ale zivnost som len pozastavila, rada by som vedla ci si ju musim znova obnovit, ak na materske nastupi otec. A este by som sa rada opytala, ze ci vymeriavaci zaklad su len prijmy alebo je to prijmy minus vydaje. Dakujem

24.02.2016 | bsta

Dobry den,
rad by som sa podelil so svojimi skusenostami. Moja ziadost (ako otec - SCZO) bola zamietnuta z dovodu ze pocas dvoch mesiacov v minulom roku som uhradil nizsiu sumu na poistnom (islo o obdobie kedy rastli odvody, nezmenil som vysku trvaleho prikazu). Cize v mesiaci kedy som ziadal o materske evidovala SP z mojej strany nedoplatok 85 EUR (a zaroven preplatok 410 EUR... bolo mi vysvetlene ze nie je take jednoduche z preplatkov uhradit nedoplatky). O tomto nedoplatku som nebol zo strany SP nijako informovany. V tejto chvili je nedoplatok uhradeny, ale o matersku znovu poziadat nemozem a narok mi podla SP zanikol.
Vyjadrenie Socialnej poistovne:

- Ľutujeme, keďže ste už dieťa prevzali do starostlivosti a nesplnili ste jednu zo zákonom stanovených podmienok, nárok na materské Vám nevznikol. Ak by ste znovu požiadali o materské po doplatení dlžného poistného, nárok na materské Vám nevznikne, nakoľko nárok na výplatu materského sa odvíja v prvom rade od toho, či Vám už pri prvom prevzatí dieťaťa vznikol nárok na materské. -

01.05.2016 | Andrea Ján Holíkovci

Dobry den pán Mihal,
chcela by som poprosit o radu. Citala som vás blog o otcovi na materskej a dost ma to zaujalo. Chceli by sme, aby išiel manžel na matersku, ale od 7.11.2015 je vedený na urade prace ako nezamestnaný. Moze aj v takomto prípade nastupit na matersku, spĺňa tým podmienky poistenia-zaplatenia poistneho 270 dni? A ako to potom funguje? Na urade prace nahlási, že nastupuje na matersku a po jej skončení sa opätovne prihlásiť na úrad práce ako nezamestnaný? Musí si nieco platiť? Nejaké poistenia? Ja poberám moment. rodičovský príspevok. Skoda, že sme o takejto možnosti nevedeli skôr, ako dostal výpoveď, mohol ísť na matersku dovolenku hneď po zamestnaní a po polroku nastupit na úrad práce. No čo už. Dcérka bude mať 23.8.2016 tri roky. Bolo by to síce len na nejaké tri mesiace, ale prečo to nevyužiť? A ešte sa chcem opýtať na seba. Pred nástupom na materskú som normálne pracovala. Ak by manžel spĺňal podmienky byť na materskej, ja sa samozrejme odhlasim z úradu práce z rodicaku a čo so zamestnávateľom? Musím do toho augusta už nastupit, či mozem ostať doma s tym, že si budem platiť poistenie ako samoplatca do toho 23.8.?
A ak sa môžem ešte opýtať, počas obdobia, kým som doma (materská+rodicovska dovolenka) mi vznikol nejaký nárok v zamestnaní na riadnu dovolenku? Musím presne toho 24.8. nastupit do zamestnania?
Dakujem pekne za odpoveď.

19.05.2016 | biba237


Dobry den. Dohodli sme sa s manzelom, ze nastupi na matersku dovolenku, tiez si chce uzit maleho, ktory ma teraz 8 mesiacov. Mne ale nastupom na matersku skoncila pracovna zmluva na dobu urcitu. Prosim poradte mi. Mozem byt na urade prace ako nezamestnana, kym si nenajdem pracu alebo mozem byt doma tiez s malym bez akehokolvek rodicovskeho prispevku. Co vsetko si budem musiet platit, myslim dochodkove, zdravotne, nejake poistenia...Mam v tom chaos. Ak by bola nejaka robota na poluvazku, len to je tazko zohnat. A neviem si predstavit byt cely den bez maleho.. akurat ked pomaly zacne chodit a robit dalsie pokroky. Tiez manzel moze len teraz ist na matersku, v praci mu to takto vychadza. K naroku na podporu v nezamestnanosti mi este chyba odpracovat par mesiacov..

30.06.2016 | najmama

Dobry den pan Mihal, otec dietata chce ist na matersku a ja ako mama chcem i nadalej ostat na RD bez poberania RP pocas jeho materskej. Mam povinnost voci svojmu zamestnavatelovi mu to oznamovat ci plati to co ste pisali v 5/2014? Doslo k nejakym zmenam alebo nie?Totiz na personalnom vo svojom zamestnani som sa predbezne informovala a oni navrhli aby som si podala ziadost na neplatene volno pocas tych 28 tt manzelovej materskej, ktoreho schvalenie je neiste.
Mozem teda zostat na RD a odnat si RP a so zamestnavatelom to dalej NERIESIT? Ak ano ZP si budem platit sama to je ok ale co moje socialne poistenie pocas tych 28 tt manzelovej materskej?
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

08.07.2016 | Zuzanasvetlan

Dobry den,chcem sa opytat ci je moznost aby otec poberal matersku a nadalej pracoval. Vraj je mozne aby pracoval na ten isty pracovny pomer,staci ak mu zmenia pracovne zaradenie.dakujem za odpoved.

17.07.2016 | Vikkyna

Dobry den, chcem sa opytat, z kt dni a ako bude urceny dvz materskej otcovi szco kt. rozhodujuce obdobie je od asi 7.3. 2016, pricom vramci neho bol vyse mesiaca pn. Teda ako si aspon orientacne vypocitat materske. Tiez ci by malo zmysel (a ci je vobec mozne), aby si dalsie napr 4 mes platil vyssie odvody do soc poistovne, aby sa materske pocitalo z vyssieho dvz.
Ak sa mne medzitym nepodari zamestnat, budem zrejme na upsvr a po skonceni jeho materskej sa mozem vratit na platenu rd? (Maly vtedy este nebude mat ani 2r)

Dakujem velmi pekne za odpoved.

23.08.2016 | pepka

Dobrý deň. Ako to bude vyzerať od 1.1.2017? Chystajú sa nejaké legislatívne zmeny v tejto oblasti?
Ďakujem

29.09.2016 | ErikaMT

Zdravím, mám otázku trocha od témy, ale ide o materskú pre mňa ako budúcu mamičku. Keďže na sociálke kde som sa informovala v tom pracovníčky samé nemajú jasno, tak som sa rozhodla obrátiť na pána Mihála.
Som zamestnaná u zamestnavateľa, ktorý je z okresu, kde sa uplatňuje odvodová úľava pre dlhodobo nezamestnanú osobu, takže nie som nemocenský poistená. Pracovný pomer mi vznikol 6. februára 2016. Predtým som bola rok nezamestaná. Môj predchádzajúci pracovný pomer trval od 1.2.2012 do 31. 1. 2015. Som tehotná a predpokladaný dátum pôrodu je v novembri 2016. Zaujíma ma, či mám nárok na materské z predchádzajúceho pracovného pomeru a ako sa vypočíta vymeriavací základ. Ďakujem za odpoveď.

11.10.2016 | Dumbacik

Dobry den,vo februari sa nam narodila dcerka,ale on noveho roka musim ist do prace s tym,ze manzel zostane na otcovskej dovolenke. Kedy ma manzel dat vediet zamestnavatelovi tuto skutocnost a kedy je potrebne zajst do soc.poistovne,zdravotnej a na urad prace? Staci mesiac dopredu,t.j. v decembri?... a kedy ja mam oznamit zamestnavatelovi nastup do prace? Aj ked som im oznamila pri skonceni materskej a zacati poberania rod.prispevku ze sa vratim v januari...dakujem

02.08.2017 | Tomprost

Dobrý deň prajem.. Prosím o radu. Od 1.9.2018 nastupujem ako otec na materskú dovolenku. Dohodol som sa so zamestnávateľom, že mi na 28 týždňov uzatvorí novu zmluvu... Ekonómka mi povedala, že nebudem mat na nič nárok ani na dovolenku ani na paragraf atd.. Pretože to budem akoby som bol na maródke.. ako to vlastne je? Ďakujem za odpoveď.

15.08.2017 | hinka2111

@ tomprost prosím vás aj mňa by to zaujímalo a zmluvu z ktorej vám vypočítali materskú ste ukončili, alebo ako ste to urobili? U manžela v práci to nevedia, ďakujem veľmi pekne za každú radu a prajem pekný deň a ak môžem mám aj ja 1 radu pre vás, napíšte na hinka2111@gmail.com

18.08.2017 | zuzana.zuzana

Dobrý deň prajem! aj ja mám jednu otázočku, na ktorú odpoved nemôžem nikde nájsť. Môj manžel nastúpil od mája 2017 na materskú dovolenku, ja som nastúpila do práce. Manželovi teraz zo zamestnania ponúkajú prácu na dohodu. Materská mu končí až v novembri 2017. môže dieťa od septembra 2017 nastúpiť do materskej školy? ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.

14.02.2018 | m13

Skoda ze zakon je podstatne zlozitejsi. Mozno som blog spravne nepochopil mozno to tam vobec nie je spomenute ale v kazdom pripade som prisiel o velku cast materskej.
Mal som 2 zamestnania. Z obidvoch som si uplatnil ziadost na matersku 1. zamestnanie trvalo viac ako tri roky. 2. zamestananie viac ako 100 dni. veril som v sucet oboch za poslednych 90 dni co by mi vychadzalo asi 1000 mesacne na materskej. v 1. zamestnani aj v 2 som nastup na matersku oznamil mesiac vopred. V 2. zamestnani ked som oznamil matersku ma vyhodili po 2 tyzdnoch na "dohodu". Dostal som sa do ochrannej lehoty {je to len 7 dni}. V 1. zamestnani som podpisal dohodu o vykonani prace ktora zacinala prave posledny den ochrannej lehoty. tym padom mi ochranna lehota neplati a z 2. zamestnania asi nic nedostanem. Vysledna suma materskej bude cca 300e mescane. Napriek tomu ze som z obidvoch zamestnani odvadzal do socialky a zdravotky, nehovoriac o odvodoch pocas celeho zivota.

Nevinim za to nikoho system je nastaeny tak aby z ludi vyzmykal co najviac. Berte moj pripad ako varovanie pre vas. Pan Mihal asi nezvlada do blogu zaznamenat vsetky uchylky ktore nasi zakonodarcovia do zakonov vtesnali. Teda pokial ste v ochrannej lehote nesmiete v tom case podpisat dohodu o vykonani prace. Ak to potrebujete datum tej dohody musi byt aspon o den neskor po skonceni ochrannej lehoty.

Jozef Mihál

Jozef Mihál
  • Počet článkov: 324
  • Priemerná čítanosť: 16121
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NRSR (SaS)