Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovensko má potenciál, len sa nesmieme báť smart riešení

15.08.2017 | Michal Suchoba

Diskusia (3 reakcie)

15.08.2017 | Bjorni

Podla vasho popisu, ide o stale opakujuce sa cinnosti.
(doplnia sa potraviny ktore sa pouzivaju, ze mam chut na nieco ine...) ako je vyriesenie doplnanie chladnicky ked si objednate potraviny? -dorucovaka nechate ist do vasho domu aby vam to ulozil dnu? :D
-nastavovanie teploty, casovy termostat je stare riesenie a dialkove ovladanie k nemu tiez.

nevyhody:
-vypadok prudu a ste v stredoveku.
-cokolvek co je smart sa da hacknut. Internet veci este lahsie, pretoze neobsahuju ziadne, alebo len naoko ochrany.
Si pozrite co sa da uz teraz robit zo smart televizormi...
-sme na SK, elektricka siet v strasnom stave. Par burkovych obdobi a hlasic alarmov sa vam rozsvieti ako vianocny stromcek.
Alebo zhasne nadobro. Odpalovana eletronika. Ak budete mat stastie, tak porucha bude lahko diagnostikovatelna. Ak nie a budete mat nahodnu casovu poruchu( porucha sa prejavi obcas, bez presne stanovenej priciny a casu) tak prajem pevne nervy pri reklamaciach a cakani na ich vyriesenie.
-drahe opravy- respek. vymena. Ak su cidla zabudovane pod omietkou, tak dalsie peniaze na komplet rekonstrukciu bytu.

Takze najlepsie smart riesenie?
-aktualne ignorovat tuto tech. bublinu.

14.11.2017 | Michal Suchoba

Dobrý deň,
ďakujem Vám za Váš názor. Veľmi si ho cením, pretože je dôkazom toho, že každý človek je osobnosť s vlastným pohľadom na svet, ktorý si vie aj argumentačne podložiť. Môj pohľad na problematiku smart technológií je však iný ako Váš a hneď aj vysvetlím, prečo sa na to pozerám inak. Ak by k novým technológiám pristupovali i ľudia na konci 19. storočia, kedy Thomas Alva Edison vynašiel žiarovku, s nedôverou, je tu istá pravdepodobnosť, že by sme si doposiaľ svietili sviečkami. Hypoteticky.
Čo však nemožno spochybniť je to, že každá technológia, ktorú poznáme, má svoj vývoj a každým dňom sa nachádza na inom vývojovom stupni – lepšom, premyslenejšom, inteligentnejšom. Ak sa neosvedčí, zanikne. Avšak len vďaka nám – ľuďom. Technológie potrebujú ľudí, ktorí ich budú zdokonaľovať svojím používaním. V dnešnej dobe vo mne čoraz viac rezonuje skutočnosť, že ľudia na Slovensku majú k novým technológiám vo všeobecnosti veľmi negatívny prístup. Avšak vo svojej podstate zabúdame na to, že len vďaka tomu, že naši predkovia "riskovali" a začali využívať technológie, ktoré doposiaľ nepoznali, sme technologicky tam, kde sme. Aj vďaka tomu dnes jazdíme v autách, medzi štátmi sa premiestňujeme lietadlami a keď niečo urgentne potrebujeme vyriešiť, stačí nám zodvihnúť telefón. Nič z toho by tu však nebolo, ak by ľudstvo namiesto hľadania cesty, "ako veci doviesť k dokonalosti", hľadalo cesty, "ako sa to nedá a prečo je to zlé." Každý má však právo na svoj názor a, samozrejme, ten Váš plne rešpektujem. Ako ste si však mohli prečítať v mojom príspevku, ja som človek, ktorý novým technológiám hovorí suverénne "áno" a podporuje ich.
Na záver by som doplnil, že SMART home začínajú podporovať aj ďaľšie firmy - na Slovensku spomeniem napríklad SPP, ZSE, Slovak Telekom. Budúcnosť je smart.

20.08.2017 | CJ

Smart riesenia su momentalne v slovenskej samosprave popularne ale je to len bla bla. Kurnik vsetko co ma fungovat normalne je zrazu smart. A tak je vymena svetiel za LED zrazu Smart riesenie. Vsetko je Smart... neschopaci.

Michal Suchoba

Michal Suchoba
  • Počet článkov: 11
  • Priemerná čítanosť: 2001
  • Priemerná diskutovanosť: 6
  • RSS blogu

O blogu

Téma blogu: podnikanie, investície, technológie