Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Myslíte si, že vás Google odpočúva? Máte pravdu

04.01.2019 | Michal Suchoba

Diskusia (12 reakcií)

04.01.2019 | libertarian

Strašenie Googlom je smiešne. Strašenie spoločnosťami Netflix a Spotify je také puberťácke.

Dnes majú naše dáta k dispozícii všetky nebezpečné orgány štátnej moci, ktorí ich majú priamo podľa zákona. ktorí môžu sledovať nielen našu verejnú komunikáciu na webe, ale aj komunikáciu čiste súkromnú- SMS, maily, dopisy, .....

04.01.2019 | eExcel

Google zbiera údaje. Ale neterorizuje ľudí, ako Facebook. Facebook je niečo strašné - ak sa automatické systémy Facebooku plné chýb na vás zamerajú - a ako stovky ďalších zablokovaných užívateľov FB - nebudete tušiť prečo - Facebook vám bez uvedenia dôvodu a bez možnosti komunikácie zablokuje účet, a zablokuje aj každý ďalší účet ktorý si vytvoríte - asi tak do dvoch hodín. Skončili ste v každej diskusii v médiách, ktorá rieši príspevky cez facebook. A ostanú tam hlavne príspevky milujúce Sulíka a krajne tendečné média vlastnené oligarchami. Ak si prečítate s čím všetkým ste súhlasili, že bude Facebook o vás zbierať, budú vám stáť vlasy dupkom. Zbiera o vás aj pohyby myši. Facebook všetko perfídne a lživo komentuje že to je pre našu ochranu a zlepšenie zážitku. Facebook klame, že blokuje účet z dôvodu, že "zaznamenali sme neobvyklú aktivitu, preto vás zablokujeme aby sme vás chránili". Nezaznamenali nič také, dve hodiny po založení účtu bez akejkoľvek inej aktivity nemožno zaznamenať žiadnu neobvyklú aktivitu. Následne FB žiada telefón, a fotografiu, že "na kontrolu, či ste to vy". Jednak FB nemá ako zistiť či som to ja, a jednak po zaslaní fotografi FB účet buď bez dôvodu zablokuje, alebo nikdy neodpovie. To je len časť teroristických aktivít Facebooku, ktorý sám o sebe zločinne sprístupňuje a obchoduje s dátami. Facebook prerástol do stavu, kedy sa stal hrozbou spoločnosti a nástrojom diktátu a cenzúry. To, že zarába miliardy bez tvorby hodnôt sa zdá byť v tomto kontexte tým najmenším prehreškom.

04.01.2019 | Roman Kanala

Aj na pokeci bolo, že ak tam posuniete fotky, vzdávate sa všetkých práv k nim a odstupujete ich pokecu. Tí si s nimi potom robia, čo len chcú. Zamestnávali tam kadejakých holofojtošov ako brigádnikov a tí vstupujú do vecí, manipulujú, kopírujú, mažú. Zlomyseľní admini od Smeho sa môžu schovať.

04.01.2019 | jasomEtrend

Ľudia, ktorí by sa na nudapláži neodvážili stiahnuť trenírky, idú na KsichtoKnihu, a tam verejne otvárajú mozog, srdce, dušu a možno aj ........ A potom sa sťažujú na nedostatok anonymity a na zasahovanie ksichtoknihy do ich života.

04.01.2019 | Roman Kanala

Why You Shouldn’t Use (Most) Alternative Browsers Based on Google Chrome
Chris Hoffman, How-To Geek, July 5, 2017
https://www.howtoge...

Alternatives to Google Products – the Complete List
Sven Taylor, November 23, 2018, Restore Privacy
https://restorepriv...

Diskusia pod článkom "Stiahol som si dáta, ktoré o mne držia Google a Facebook. Vedia naozaj všetko", Jozef Tvardzík, Trend, 21.12.2018
https://www.etrend....

04.01.2019 | martin33

"Riešením by bolo prestať využívať všetky výdobytky modernej doby ako sú smartfóny, počítače, sociálne siete a vyhľadávanie na internete. Uznajte sami, že to je nereálne. ..... Odpadla by však možnosť rýchlych platieb, zostali by sme odrezaní od aktuálnych informácií a pohodlných možností. To je problém."

Existuju aj vyhladavacie stranky, ktore nespehuju - napriklad https://duckduckgo.com/, pripadne cez 3. stranu https://www.startpa... je mozne pouzivat aj vyhladavanie Google v anonymizovanom rezime. Smartfone sa da pouzivat tiez bez spehovania, treba pouzit cisty "odgooglovany" Android (bez Google infrastruktury) napriklad https://lineageos.org/ a aplikacie stahovat z https://f-droid.org/ . Vyber je sice obmedzenejsi, ako obchodoch Google alebo Apple, ale kto si svoje sukromie ceni, tieto obmedzenia je schopny "prezit".

04.01.2019 | jasomEtrend

Googl špehuje tých, ktorí sú exhibicionisti. Kto je super exhibicionista, ide na FaceKnihu. My normálni sme anonymní, a google si ani neprdne. Rad by som videl pana Googla, ako preveruje autora tohto príspevku.
ja som Etrend


04.01.2019 | Truhlik999

Google mozno Nie, ale nejakú stopu nechavas...

IP adresu, email, heslo..

04.01.2019 | jasomEtrend

hahaáááááá. si vtipný, hošíčku. Vraj IP adresu, email, heslo.. Toto zanechávajú iba exhibicionisti.
Nuž, Mosad by ma asi vypátral.

07.01.2019 | eExcel

.... a vpnku s falošnou IP, Tor Browser a podobne je možné byť spočiatku neidentifikovaný, ale s pribúdaním dát ťa dataminig odhalí a identifikuje s inými tvojimi identitami. Facebook zašiel príliš ďaleko, a hoci som proti paranojikom, Facebook si zaslúži zrušiť a nahradiť niečím čo neprekračuje hranice takýmto neuveriteľným spôsobom.

07.01.2019 | eExcel

Myslím, že nemáš predstavu o množstve nástrojov ktoré ťa sledujú počnúc IP, cez verizu OS, browsera, identifikátory hardvéru, veľkosť a rozlíšenie obrazovky, či máš browser maximalizovaný alebo nie, až po spôsob ako používaš myš. Stačí aby si v tejto kombinácii urobil niekde chybu a pridal ďalší identifikačný údaj, zabudol niekde vypnúť automaticky predvolené prezrádzače údajov - o tvojej polohe - ktorej odchýlka je dnes metroch, info z BTS, .... Facebook ťa sleduje aj keď nie si v ňom prihlásený a má nástroje pre datamining - strojové vyťažovanie informácií z množstva dát. Šanca, že si pre Facebook neidentifikovateľný je mizivá.

06.01.2019 | SOPHIA ARISE

Som Sophia Arise. Chcem dať spoľahlivé svedectvo o tom, ako som dostal pôžičku prostredníctvom KREDITNÉ INVESTÍCIE GEORGE KENNETH. Mám pôžičku vo výške 58000 eur. POZNÁMKA: Ak máte záujem o získanie pôžičky, obráťte sa na VIA EMAIL: georgekennethloaninvestment@gmail.com

Michal Suchoba

Michal Suchoba
  • Počet článkov: 11
  • Priemerná čítanosť: 2002
  • Priemerná diskutovanosť: 6
  • RSS blogu

O blogu

Téma blogu: podnikanie, investície, technológie