Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Miliardový nelegálny biznis ďalej prekvitá. Čo s tým?

04.02.2020 | Michal Suchoba

Diskusia (7 reakcií)

04.02.2020 | alf1

vojin kotas, zde dotaz:
preco to teda dovolia dovazat?
akykolvek tovar z tretich krajin predsa prechadza oficialnou uradnou kontrolou, colnicami.
alebo chce niekto tvrdit, ze tie haldy fejkov su vsetko smelina a pasovanie?

04.02.2020 | Jaroslav Raztocny

Pan Suchoba, ak pisete o teme - Miliardovy nelegalny biznis prekvita, tak skuste napisat viac o Kocnerovych nahravkach na Kolibe, obchodoch s Ferkom a podobnych u daniarov. A nezabudnite na tender o Statnu pokladnicu. Mozno zopar spomienok ako jedna firma vytiahla zo sporky kontrolu nad jej systemami a drzala ju tak dlho za koule.
Myslim, ze tak prispejete ovela zaujimavejsim materialom k teme - Miliardovy nelegalny biznis prekvita. Pekny den.

05.02.2020 | jozod

dobry prispevok, tiez by som si to rad precital od pana Suchobu.

04.02.2020 | sysel06

Precital som si clanok niekolkokrat, ale nemam pocit, ze som pochopil, co chcel basnik povedat. Bojuje autor za zisky tych "akoze" znaciek? Moj nazor: falsovany a aj "original" znackovy tovar sa v sucasnosti vyraba v rovnakych fabrikach v Azii. Rozdiel je iba v tom, cez ktory predajny kanal sa tovar dostava ku konecnemu spotrebitelovi.

06.02.2020 | Roman Kanala

Nemyslím si, že by výroba ozajstného a falošného tovaru bola nutne na jednom mieste. Možné to je, ale nebolo tomu tak vždy.

Začiatkom 90-tych rokov som v Československu v Bratislave pri Priore videl obchod Mr. Li a potešil som sa, lebo mám rád dobré košele. Mali tam Lacoste, Ralph Lauren a podobné. Ale potom pozerám lepšie a gombíky prišité len štyrmi stehmi a z rukáva tu a tam trčali nitky. Ozajstný Ralph Lauren by niečo také nikdy nepustil do predaja. Zjavne to bolo šité niekde na ryžovom poli. Jasné, nič z toho som nekúpil, hoci to bolo lacné. Potom som sa po rokoch dozvedel, že to bolo Hlinovo.

Videl som už falošné magnetofónové pásky i falošné brzdové obloženia, ktoré pri brzdení horeli. Tam už ide o život. Sú aj falošné súčiastky do lietadiel, ktoré sú predávané ako nové, ale v skutočnosti sú tak v polovici života vymontované z kanibalizovaných lietadiel. Buď po havárii alebo vymenené pri technicke prehliadke. Aj tam ide o život.

07.02.2020 | ivko07

ani v tom predajnom kanále nie je veľký rozdiel...
otázka je ako je možné, že tento tovar prejde cez všetky kontroly a tých, ktorí majú zabezpečiť, aby sa nedostal na trhy...
ale asi je to len otázka provízie, lebo štátni úradníci sú predsa slabo platení, taak to musia nejako dohnať...

07.02.2020 | gejza77

Výrazne znížiť úroveň tohto typu protiprávneho konania sa dá jednoduchým spôsobom. Postačí, ak majitelia práv duševného vlastníctva presunú výrobu svojich tovarov mimo rizikových regiónov. Falšovatelia prídu o priamy prístup k know-how a zároveň sa odlivom investícii z rizikových oblastí výrazne osalbí tamojšia ekonomika.

Michal Suchoba

Michal Suchoba
  • Počet článkov: 14
  • Priemerná čítanosť: 1897
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Téma blogu: podnikanie, investície, technológie