Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nobelista radí, ako bojovať s chudobou

20.10.2015 | Michal Lehuta

Diskusia (2 reakcie)

21.10.2015 | salamoon

cize ked uz ma niekto 1.91 a viac, tak uz v globale extremne chudobny nie je... ake vedia byt statistiky jednoduche a velavravne zaroven... inac najvacsim exporterom zbrani a municie na svete su US (1/3)... dalej nasleduje Rusko, Cina, Nemecko, Francuzsko, Velka Britania, Izrael, ... konkretne do Afriky najviac vyvaza Rusko, USA, Francuzsko, Cina, Ukrajina, Taliansko, Holandsko... a vy tam linkujete Fica v Kaddafiho stane
http://www.theguard...

22.10.2015 | libertarian

"Ale aj o skvalitnenie obchodnej a dotačnej politiky bohatých krajín, napríklad zrušenie vysoko protekčnej spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie. "

- zdôraznujem, že zrušenie vysoko protekčnej spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie by pomohlo nielen štátom chudobnej Afriky, ale aj chudákom občanom EU - ktorí za poľnohospodárske výrobky (hlavne ovocie a zeleninu !!!!) platia už neuveritelne vysoké ceny.
Akosi nikoho netrápi, PREČO sú u nás z dieľky dovážané africké plodiny lacnejšíe, ako naše domáce jablká.


Michal Lehuta

Michal Lehuta
  • Počet článkov: 80
  • Priemerná čítanosť: 5395
  • Priemerná diskutovanosť: 16
  • RSS blogu

O blogu

Reportér-analytik týždenníka TREND. Pracoval aj v kancelárii Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, v TREND Analyses, a pre inštitút INEKO. Ako konzultant spolupracuje aj s projektom Demagog.sk. Vyštudoval spoločenské vedy a medzinárodné vzťahy na Jacobs University Bremen.