Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Graf týždňa: Čo čaká Slovensko po presune 785 žiadateľov o azyl

24.06.2015 | Michal Lehuta

Diskusia (3 reakcie)

25.06.2015 | Roman Kanala

Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Prijať 785 žiadateľov je dobrý úmysel. Cesta do pekla je fakt, že sme len na začiatku anabázy moslimov do Európy a že to je jeden zo scenárov, ako si Európu podmaniť.

25.06.2015 | Peter Sidor

bla bla bla chlapiatko... nesúhlasím! tvoj imaginárny, vymyslený graf si môžeš strčiť... Riziká sú príliš veľké! Jednoznačne neprijať emigrantov!!! Zdieľam názor pána prezidenta Zemana. Ak príjmať utečencov tak z Ukrajiny, určite nie zo Sýrie alebo Afriky!!!

24.11.2015 | clovek1

Myslim, ze tych 785 ziatelov samych o sebe nepredstavuje problem. Ono ani Nemecku nijak nepomoze presunut k nam 785 ludi.
Ide o tom, ze napr. vo Finsku s 5 mil. obyvatelmi sa pocas poslednych 10 rokov stali druhou najvacsou narodnostnou mensinou Somalci.
Slovensko, podobne ako napr. Nemecko bude mat v buducnosti demograficku krizu a bude potrebovat viac pracujucich na zivenie dochodcov.
Problemom je ale konflikt medzi islamskou a zapadnou (protestnatskou a katolickou) kulturou. Tento je popisany v knihe Stret civilizacii od S. Huntingtona: https://en.wikipedi...
Autor v principe tvrdi, ze import moslimov do zapadnych krajin (za zapad povazuje aj Slovensko) je sialenstvo. Pretoze moslimovia sa neasimiluju. Ale vytvoria vlastne uzemia, kde sa budu dozadovat vlastnych zakonov a hostitelske krajiny postupne stratia nad tymito uzemiami kontrolu. Islam a zapad je uz 1000 rokov v konflikte. Tento konflikt moze vyustit do zmeny uzemia statov, zmeny pravneho systemu (sarija pre moslimov) a vojen (vid Juhoslavia). Podstata konfliktu nie je spor o statky, ale ideologicky spor o hodnoty. O identifikaciu sa ludi s tou ktorou kulturou.

Michal Lehuta

Michal Lehuta
  • Počet článkov: 80
  • Priemerná čítanosť: 5379
  • Priemerná diskutovanosť: 16
  • RSS blogu

O blogu

Reportér-analytik týždenníka TREND. Pracoval aj v kancelárii Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, v TREND Analyses, a pre inštitút INEKO. Ako konzultant spolupracuje aj s projektom Demagog.sk. Vyštudoval spoločenské vedy a medzinárodné vzťahy na Jacobs University Bremen.