Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako ukradnúť štát? Zabite nádej

20.01.2017 | Michal Kovács

Diskusia (13 reakcií)

21.01.2017 | LPB

Akési to máte domotané. Ak by vyhrala Clinton, bola by v tomto blogu namiesto Trumpa? Obávam sa, že nie. Takže ak nám ktosi ukradol štát a aktivizujú sa teraz nejakí jeho záchranovia, budú to len iní zlodeji. Neverím ani vám. Ak sa o krádežiach nehovorí a ovce sú zblbnuté, neznamená to, že sa naozaj nekradne. Lebo rozdiel medzi Clinton a Trump je asi taký, ako medzi Dzurinda a Fico. V ľubovoľnom poradí.

21.01.2017 | libertarian

On to nemá domotané .
Vysvetlenie ? Toto : "Autor pracuje v neziskovom sektore."

21.01.2017 | @@@

politici vždy rovnaki a vždy aj boli len klamari nič viac v každej krajine ...to že dnes si ludia myslia že dnes je toho viac su na omyle stale je to rovnako len dnes mame aj ine media pred 20 rokmi to boli len televizie alebo par medii ktore často poltiici mali pod prstom dnes v dobe internetu už nemaju pod prstom nič takže sa to obratilo aj proti nim ....ukažka je aj to že dnes ludia ovela menej veria media a to nie preto žeby v minulosti neklamali ....to stale robili aj media aj poltici len vtedy išli ruka v ruke a dnes sa to už tak jednoducho neda aj ked ako vidieť v mohych mediach stale by to tak chceli čiže chceli klamať ludi a aby im to verili ako pred 20 rokmi alebo viac......takže v podstate sa nič nemeni len ludia vďaka rychlejšiemu a ľahšiemu šireniu informacii už si nedokažu vybudovať dôveru na sr.čkach ktore by im v minulosti veľmi ľahko prešli im dnes neprechadzaju skratka už sa ludia nedaju tak ľahko manipulovať ako sa to dalo v minulosti kde sa dalo zmanipulovať obrovske davy

21.01.2017 | demo50

Asi koniec diskusie. Nepodceňuj iných, aj keď nedosahujú na tvoju kvalitu. Blízkej budúcnosti budeš pravdepodobne povýšený, že by ďalší kapitán? Ďakujeme, súdruh @@@!

21.01.2017 | @@@

koho podceňujem ?...media či politikov ??----ved oni každy deň ukazuju čo dokažu a vysledok vidi každy ....tak čo chceš ???

22.01.2017 | LPB

???
Argumenty nič?

21.01.2017 | Jake Schrimpel

Super article!
Co znamena ale to Save Save na konci?
:)

21.01.2017 | Moral Revival

Doteraz vládla na svete láska, pravda, nádej a potom prišiel Trump, povedal ako to naozaj je a to nemal robit.

22.01.2017 | LPB

+
"Ne, naše země nevzkvétá."

22.01.2017 | IvanPe

Aaale to su dve odlisne veci.
1. Sikovny politik je odmeneny za to ze vie klamat, politik co nevie klamat toho volici neodmenia. Preto musi byt moc v state rozdelena medzi politicku konkurenciu.
2. Zvyk byt klamany je klise neschopnosti sa o seba postarat, a je dosledkom lenivosti (okrem tych ktori stali v zlom rade ked pan boh rozdaval).
Vzhladom k zvykom a tradiciam a teda volebnym preferenciam volicov Slovenska vam drzim palce.

23.01.2017 | Niless

Ako s obsahom sa viem stotoznit. Ale co ma plebs robit? Voliť niekoho ineho? To nie je riesenie.chory je cely system. V súčasnosti chyba nastroj okamzitej spatnaj vazby. Ak vas vas pekar, domovnik ci znamy oklame alebo okradne, min. prerusite s dotycnym vsetky vazby a urobite opatrenia aby sa to neopakovalo skratka aby uz nemal prilezitost. Ale co s politikom? Cakat dalsie 4roky? A co ak aj napriek tomu si vdaka nasim peniazom tych volicov kupi?

23.01.2017 | IvanPe

Myslim si:
To je rozdiel v rychlosti zivota v meste a na vidieku.
A dalej v sposobe zivota volicstva, konzervativni ( tj ti co trvaju na svojich zvykoch, ale pozor funguje to ob-generacne, cize v pripade post socialistickych krajin su to zvyky bolsevicko-komunisticke) versus pokrokovi (tj ti regaju na zmeny podmienok).
V nenarusenych dejinach byvaju ti pokrokovi laviciari lebo chcu vsetko pre vsetkych a najivne sa domnievaju ze je to pre kazdeho vyhodne. V nasich podmienkach je lavicovy princip ten tradicionalisticky ktory nechce zmenu, stale chce vsetko pre vsetkych, ibaze nie z dovodu rovnosti sanci, ale z dovodu bezpracnej dostupnosti zdrojov, bezne nazyvanemu zlodejina ako zakladny kamen fungovania statu.
...

23.01.2017 | Niless

Pre doplnenie. Skratka moc by nemala byt koncentrovana. Minimalne nieco na Svajciarsky sposob. Starostu na dedine ci primatora skorej stretnem a viem po nom hodit aspon topánku ci vajce. Taky starosta ak robi prusery velice rychlo by dostal po pysku kdesi na ulici.

Michal Kovács

Michal Kovács
  • Počet článkov: 8
  • Priemerná čítanosť: 2674
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Autor pracuje v neziskovom sektore.