Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Socialistická arogance moci?

06.11.2009 | Martin Šmajstrla

Diskusia (0 reakcií)

06.11.2009 | Ivan Schultz

Stačí si prečítať zopár diskusných príspevkov hoci aj na tejto stránke, alebo sa pustiť do reči so známymi a stále je to o tej istej pesničke. „Diskutéri“ si ponadávajú, ponariekajú a strčia hlavu do piesku svojej samoľúbosti, urazenosti a plytkého alibizmu. Nevidia, že im trčí zadnica a budú do nej nakopaní, ak nebudú myslieť. Myslieť na to, čo bude zajtra, čo bude s ich deťmi, čo s nimi samotnými. Vo svojej duševnej onanii nemysliaca väčšina cyklicky prežúva svoje krivdy, samozrejme s plným žalúdkom a v teple. A to je to hlavné, čo im stačí. Telesné požitky okorenené známymi pózami, nie tvorivé duševné pohnutie. Seriál, emócie, nie realita a práca pre budúcnosť.
A preto sa nečudujme, že „mlčiaca väčšina“ nejde k voľbám. Výhovorka sa vždy nájde, prečo nevoliť, prečo nezaložiť vlastnú stranu, prečo sa neangažovať, prečo sa nezaujímať. Len im uniká jeden dôležitý fakt – o budúcnosť vlastných detí sa musia postarať vždy len a len rodičia. Ide o relikt socializmu v nás.

07.11.2009 | emiero

Uplne sa stotoznujem s autorom clanku.. problem je v tom, ze bezny volic smeru a ich sympatizanti nevidia nec zle na tom, ze k nam neprudia zahranicne investicie - sak "zahranicny kapital vykoristuje slovakov".. cim menej zahranicnych firiem, tym lepsie... tito ludia si nevazia robotu, nevazia si slobodu slova - maju uplne ine potreby a hodnoty. O nejakych ekonomickych suvislostiach medzi vladnymi zasahmi, zvysovanim HDP, socialnymi davkami, odvodmi, danami, vzdelavacim systemom ci systemom odmenovania ucitelov nemaju ani paru... Nadavaju, ale nerozumeju.. a radi sa nechavaju opit bludami nahnevaneho fica.

Martin Šmajstrla

  • Počet článkov: 17
  • Priemerná čítanosť: 2853
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

povoláním ekonom - zaměření na ekonomiku průmyslových firem v soukromí nudný mluvka, který rád filosofuje u piva ------- od začátku kariery (v roce 99) působím v oblasti controllingu a podnikohospodářských analýz v současnosti pracuji pro firmu, která vyrábí ocel pro automobilový průmysl ------- oblíbené citáty - "Fixed fortifications are monuments to man´s stupidity" <b>Gen. George S. Patton jr.</b> "No man is goog enough to govern another man without that other´s consent" <b>Abraham Lincoln</b> "A conservative is a man who sits and thinks, mostly sits." <b>Woodrow Wilson</b>