Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Treba mať obavy o budúcnosť Slovenska?

22.03.2016 | Martin Mlýnek

Diskusia (18 reakcií)

22.03.2016 | Roman Kanala

Spravodlivosť, resp. jej deficit, je na Zlodejsku chronickým problémom a spolu s upadajúcim školstvom a rozpaškovaným zdravotníctvom jedným z troch ústredných tém, ktoré by mala reformná vláda uchopiť. Ale táto vláda nebude reformná. Pôjde len o kamuflovanie debaklu. Na generálnej spolužiakúre ostáva osoba, ktorá dokáže zastaviť akékoľvek stíhanie. Monokratická štruktúra inštitúcie pochádza ešte od Vyšinského, ale s tým sa nič neurobí, lebo by to bolo nebezpečné pre Fico.

Rozpočet vybuchne, lebo jednorázové transfery z 2. piliera a vopred vyplatené zisky sa nedajú robiť každý rok. Na výdavkovej stránke nevidno žiadnu snahu šetriť. Ak sa bude v zdravotníctve kradnúť menej a na pokračovanie IT debaklu sa nevyhodí celá ďalšia miliarda, len jej časť, bude to pokrok.

22.03.2016 | Jozef321

Vysvetlenie je ocividne. Ludia zijuci v zahranici maju k dispozicii len stvave lzi novinarov - narodny sport novinarov v SR za poslednych 20 rokov. Ludia zijuci tu maju k dispozicii viac informacii, ako len stvave lzi novinarov.

22.03.2016 | Roman Kanala

Veru, veru, odnárodnili sa, neuctievajú Vznešeného. Nechodia kvasiť do krčmového dymu, kde sú tie ozajstné informácie a kde sa riešia tie ozajstné veci. Dovoľujú si také veci, ako premýšľať a mať vlastný názor. Nepoberajú dávky, ani vlaky zadarmo ich nezaujímajú. Tí zahraniční sú vskutku nebezpeční ľudia. Zobrať volebné právo, len to na nich zaberie.

22.03.2016 | @@@

alebo je to tak že keby sa moci ujak sulik zaviedol odvodvy bonus ten ruši minimalnu mzdu a tym padom by ich podnikatleia a firmy nutili robiť za 250 eur oni by si povedali ved čo mna sa to netyka ja som v anglicku nemecku a pod a tu je MM 1500 eur ....čo mlade to zuteka ale čo stare už nebude vladať a bude nutene robiť aj za tych 250 eur lebo chamtivost a nenažranosť podnikatelov na slovensku je obrovska :P

22.03.2016 | Jozef321

Roman Kanala - ti zahranicni nie su nebezpecni, len maju len sprostredkovane informacie - proste su neinformovani. Maju informacie len od uzasnych objektivnych SR novinarov. Tam mame ISTOTY pravdivosti, ze? Nevadi, ze tu media nakupili oligarchovia, aj tak VERIME ISTOTAM vsetkeho co je protivladne, a vobec nam nevadi, ze sme tak objektivni, ze na predmetoch svojho triedneho boja sme nasli JEDINU pozitivnu vec.

Nieco o MS DOSe by nebolo?

22.03.2016 | IvanPe

A ty mas odkial tie svoje zarucene lepsie informacie?
Daj tip na nejaky papierovy samizdat, tajne sireny iba medzi schopnymi zasvatenymi.
Aj ja chcem byt taky mudry ako ty, podel sa.

22.03.2016 | ČoJaNaTo

Otázka pre pisateľa Jozef321:
Vo Vašom príspevku píšete, že zahraniční nie sú dostatočne informovaní, nakoľko "majú majú informácie len od úžasných objektívnych SR novinárov. Tam máme istoty pravdivosti..." Zároveň však priznávate, že "médiá nakúpili oligarchovia...a že veríme istotám všetkého, čo je proti vládne..."
Tak sa pýtam:
Naozaj si myslíte, že tí oligarchovia vo vlastných médiách píšu objektívnu pravdu ???
Nie je to snáď opačne, že práve oni skresľujú informácie, aby tým zakryli prehmaty,
ktoré vláda robí v prospech tých oligarchov ???
Verím tomu, že tí zahraniční sa pozerajú na dianie u nás doma s nadhľadom a triezvym úsudkom,
pretože nie sú zaťažení žabomyšími spormi na našej politickej scéne. A verím tomu, že dokážu mať
na veci aj vlastný názor - ktorý im tu Vy odopierate a snažíte sa ich dehonestovať.

22.03.2016 | @@@

na slovensku a nezavisli novinari ? ☺☻☻☺ si robiš srandu však :P

04.04.2016 | Vlasko

Nie nemame informacie len od novinarov - a najme nie zo slovenskych dennikov, ktore kazdodenne produkuju socialisticke kopy hnoja. Viem co od statu ocakavam - nizke dane, malo regulacii a viac volnosti a podla toho volim. A tak rozmylsa kopec ludi, ktory su v zahranici a vidia ze sa to da aj ovela jednoduchsie

22.03.2016 | PaloK

O tom, aký veľký vplyv by na výsledky volieb mala zmena volebného systému je veľmi dobrý žlánok/názor na Pravde. Ten článok hovorí aj o tom, aký nespravodlivý je dnešný volebný systém, ktorý do parlamentu predláča politikov hlavne z BA kraja a tým pádom diskriminuje zastúpenie regiónov.
Kým naši milí spoluobčania platia dane v zahraničí s vidinou, že za to budú poberať okrem SK dôchodku aj zahraničný dôchodok, tak ma ich volebný názor až tak veľmi nezaujíma...

22.03.2016 | Roman Kanala

V Bratislave a vof Košicoch zvíťazila SaS. Všade inde komanči. To je ten dôvod, prečo sa Pravda Kali & Bejbi zrazu zaujíma o volebný systém.

22.03.2016 | PaloK

Každý politický/ekonomický subjekt sa zaujíma o taký systém, ktorý ho zvýhodňuje. To je úplne prirodzené.
Nie je prirodzené, ak sa trvá na systéme, ktorý zvýhodňuje menšinu, niekoľko subjektov, na úkor celej spoločnosti.
Aj ty by si mal možno už tú svoju južnú diaľnicu na východ hotovú, keby bola v parlamente iná skladba...
V tom článku sa veľmi správne spomína aj to, že Slovensko napriek tomu, aká je to malá krajina, má veľké regionálne rozdiely. A tieto rozdiely nie sú zohľadnené vo volebnom systéme, ani v riadení krajiny.

22.03.2016 | IvanPe

Nuz Pali, mas pravdu. Aku velku uvidime teraz pocas sviatkov, uvidime kto vsetko v BA naozaj zije alebo je "srdcom vychodniar" a ma v BA iba trvaly pobyt.
Ale obavam sa ze z toho nevideme vitazne.
(Ironia)

22.03.2016 | libertarian

Martin Mlýnek :
Toto som napísal ku blogu pana Rajtára. Plati to však hlavne pre vašu stranu :

Už pár dní po voľbách ma poburilo chovanie poslanca SaS Ondreja Dostála z OKS . Jeho udavačský zákrok proti starostovi obce Hrčel za "segregáciu Rómov" :
citujem :

Multifunkčné ihrisko v Hrčeli na rozdiel od mnohých iných nie je vybudované z rezervy predsedu vlády Roberta Fica, ale z eurofondov. Samospráva obce sa rozhodla, že vo vzťahu k vlastným občanom, bude uplatňovať politiku segregácie, ktorú Najvyšší súd USA zakázal pred 60 rokmi.
Vstup na ihrisko je upravený nasledovne:
„Vstup na multifunkčné ihrisko pre verejnosť
V dňoch nepárneho čísla dátumu je multifunkčné ihrisko sprístupnené: ostatným občanom
V dňoch párneho čísla dátumu je multifunkčné ihrisko sprístupnené: rómskym občanom
Rozdeľovať v takejto situácii ľudí podľa ich národnosti, rasy, či príslušnosti k etnickej skupine je nesprávne a ľudsky neprípustné, nezlučiteľné s princípmi demokratického právneho štátu, odporuje zákonu, ako aj hodnotám Európskej únie, ktorej je Slovenská republika členom.
Preto som sa dnes obrátil na starostu obce Rudolfa Baloga s výzvou, aby túto segregačnú prax zrušil. Zároveň som dal podnet verejnej ochrankyni práv Jane Dubovcovej, aby situácia preverila. A upozornil som na situáciu upozornil aj Vedúceho Zastúpenia Európskej komisie v SR Dušana Chreneka.
Ondrej Dostál
Poslanec SaS .
--------
Kto nežil v blizkosti cigánov, ten nepochopí moje rozčulenie. A kto tak žil, tomu nemusím vysvetľovať.
Už ľutujem, že som vôbec volil.
Slušný a rozumný človek tu už nemá koho voliť. Treba mať obavy o budúcnosť Slovenska !!!
Alebo nám už ostáva iba Kotleba ???


22.03.2016 | Jozef321

Nuz, zial, nemame moznost netradicnych sudnych rozhodnuti typu "Poslanec Dostal bude mesiac chodit sportovat 5 hodin denne na to ihrisko spolu s romskym obyvatelstvom". Aby jeho maly mozocek dostal davku reality. Zial, nie je to mozne.
Aby bolo jasne, principialne nie som za segregaciu, ale problemy s romskym etnikom su desatrocia neriesene, a mudrlant Dostal - tym za sa budeme tvarit ze problem neexistuje problem nevyriesi.
To su ti hejpravicovi kaviarenski inteleguani. Vie to trt o realite, ale mudruje to.

23.03.2016 | libertarian

Segregácia nie je riešenie, ale je to aspon odsunutie najväčších problémov, a teda to dá čas na skutočné vyriešenie problému. V opačnom prípade dajú voliči nabuduce Kotlebovi 60% hlasov, a on to potom bude riešiť velmi rýchlo. A politicky nekorektne. Ten Dostál vlastne robí kampaň pre Kotlebu.

Aj Hitler dostal obrovskú podporu vo voľbách, ked Nemci nevideli iné riešenie.

23.03.2016 | IvanPe

To je mega bullshit. Na ihrisku musi byt prevadzkovy poriadok a v okoli policajti co na to dohliadnu a ked niekto porusuje poriadok tak ho na ihrisko nepustia.
Kotleba je chyba statu, napr ze policia miesto toho aby dozerala na majetok obcanov tak vybera pokuty alebo rozbaluje ploty.
Stat zlyhava, oligarchovia su nad statom a ludia si riesia veci po svojom. Nedivil by som sa keby sa objavili idioti s bejsbalkami miesto opicajtov v sprievode Kotlebu.
Stat si svojich obcanov nedokaze ochranit. A nielen Slovensky.

23.03.2016 | LPB

Zahraničných voličov hlavne nie je efektívne kupovať (cigaretami, vlakmi "zadarmo"...). A prečo tam asi vycestovali.

Martin Mlýnek

Martin Mlýnek
  • Počet článkov: 65
  • Priemerná čítanosť: 3328
  • Priemerná diskutovanosť: 23
  • RSS blogu

O blogu

Budem písať o aktuálnej ekonomickej situácii, o politickom dianí, hlavne ak bude mať ekonomické dopady. Občas o investovaní, ale hlavne o rizíkách spojených s investovaním. Predovšetkým však prinášať konzervatívne pohľady a možno aj riešenia na dôležité ekonomické témy či politické debaty. Povolaním risk manažér, vzdelaním ekonóm, ekonomický expert Občianskej Konzervatívnej Strany (OKS).