Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SNS opäť útočí na Vaše peňaženky

29.09.2018 | Martin Mlýnek

Diskusia (6 reakcií)

30.09.2018 | IvanPe

Co ten Slovak asi urobi, ked zisti, ze vysnivane “elity” naroda mali v skutocnosti pokryvene charaktery a to to co vnima ako realitu je bolsevicka demagogia zo skol: Janosik bol obycajny zlodej akych boli desiatky, Stur bol protimadarsky rusofil, Tiso ortodoxny katolicky fasista, Stefanik smilnik a suknickar, Husak po moci tuziaci psychopat, ... ?
Potom je jasne, ze kym sa pred TV kamerami vystriedaju vsetky prezlecene “elity” (Danko ako Stur, Kotleba ako Tiso, Fico ako Husak, ...) bude to stat veeela veeela penazi. Penazi, ktore zaplatia zamestnanci, lebo sa musia nechat vykorystovat statom (62% danovo- odvodove zatazenie) aby prezili. Mozno keby zacali podnikat a platili statu len to za co dostavaju sluzby ...

01.10.2018 | salamoon

mozno ze ked budes poctivo odvadzat DPH, platit take majetkove/kapitalove dane ako na zapade a lepsie sa podelis so zamestnancami vyssimi mzdami, tak sa bude moct znizit aj percentualna vyska odvodov..

01.10.2018 | IvanPe

Kreditibilita nasej spolocnosti ne 99% (podla financnej spravy), majetkove dane suhlas tie su nizke, a ak sa bude diat zvysovanie produktivity firmy vdaka zamestnancom a nie vdaka mojim investiciam, potom sa nebranim ani zvysovaniu platov, inak tym iba zvysim prijem statu a teda podporim zadarmizmus a to robim cielene prispevkami do nadacii.
Historia ukazuje, ze je jedno ako rastu nominalne platy, stat bude zdanovat zamestnancov rovnako alebo viac, takze nech ti zajde chut, budes sa musiet zivit pracou a nie prizivnictvom na state.

01.10.2018 | Zotročená liberálna myseľ

..... tebou menovaným nesiahaš ani po päty, ty "charakter", hlavne že si otrel hubu..

01.10.2018 | IvanPe

Stefanik medzi nich nepatri. Inak som rad ze im nesiaham ani po paty.

30.09.2018 | pavolsala

výborne. ... nenechajte túto tému spať. Možno by za námahu stálo posvietiť si aj na vstupy poľnohospodárov. Napríklad na také dusíkaté hnojivá vyrábané Agrofertom. Agrofert zneužíva dominantné postavenie na trhu. Jeho chemičky majú na trhu s hnojivami v strednej Európe mamutí podiel. Duslo Šaľa, Lovosice, Pisteritz. Dnes už nikto nepostaví týmto chemičkám konkurenciu, ktorá by tlačila ceny smerom nadol. Jednak by boli takéto podniky nekonečne drahé a jednak by jednoducho neprešli cez oponentúru občianskych združení. Trh je vybilancovaný, konkurencia je ďaleko a tak Agrofert pokojne diktuje ceny. Namiesto regulácie mu ale naša vláda dala dotáciu. 58 mil. eur. Dotácia bola spojená s investíciou do novej prevádzky čpavku v Dusle. Agrofert argumentoval , že bez dotácie postaví výrobňu čpavku v inej svojej chemičke. Smiešne bez čpavku by Duslo prestalo existovať a Agrofert o taký klenot akým je Duslo iste nechce prísť len tak. Takže dotácia "takmer monopolistovi" aby mohol ešte viac zarábať na poľnohospodároch pánom zo SNS nevadí , im vadí sektor, ktorý sa borí s naozajstnou konkurenciou a ktorý má z bezpochyby zisky s "norme" na rozdiel napríklad od energetikov. Aj o tých myslím predseda Danko rozprával ako budú skrotení , ako sa skončí ten ich krásny život. Pravda to ešte nebol členom tejto koalície .... A práve na zisky energetikov mal ťažké srdce aj Agrofert pretože pri získavaní dotácie argumentoval tým, že má lacnejší plyn a elektriku v Pistertzi hoci ten je od zdroja o takmer tisíc kilometrov ďalej ako Šaľa. To je ale už iná téma a iné záujmy . Pretože energetika to je EPH. A nikto nevie kto je EPH ......

Martin Mlýnek

Martin Mlýnek
  • Počet článkov: 75
  • Priemerná čítanosť: 3194
  • Priemerná diskutovanosť: 21
  • RSS blogu

O blogu

Budem písať o aktuálnej ekonomickej situácii, o politickom dianí, hlavne ak bude mať ekonomické dopady. Občas o investovaní, ale hlavne o rizíkách spojených s investovaním. Predovšetkým však prinášať konzervatívne pohľady a možno aj riešenia na dôležité ekonomické témy či politické debaty. Povolaním risk manažér, vzdelaním ekonóm, ekonomický expert Občianskej Konzervatívnej Strany (OKS).