Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poškodzuje štát prostredníctvom rozhodnutí politikov viac starodôchodcov alebo budúcich dôchodcov?

13.03.2017 | Martin Mlýnek

Diskusia (3 reakcie)

13.03.2017 | @@@

stale dookola tie iste kecy kto hovori o tom že dôchodok ma byť spravodlivy je blbec lebo dôchodok nikdy ale nikdy spravodlivy nebude preto je nezmysel sa tu hrať na to kto koho poškodzuje ale skôr nastaviť system tak aby bol čo najviac solidary a prečo solidary ?.....lebo zasluhovosť tu nema priestor kedže nikto nevie kto kedy umrie preto nie je možne do dôchodku nikdy zaviesť take niečo ako zasluhovosť či spravodlivosť preto jedina cesta v dôchodkovom systeme je čo najväčšia solidarita a nič viac ......ten zvyšok tolko kecov čo niektory okolo toho maju su len alibisticke politicke nezmysli a nie su určene na nič ine len na politicke taženie z daneho problemu

14.03.2017 | libertarian

citát :
"Kde nie je zmluva, neexistuje vymožiteľnosť práva.
Jediná novela, ktorú by parlament mal prijať vo vzťahu k sociálnemu poisteniu, by mala mať vo svojom znení klauzulu, že každý poistenec podpíše so sociálnou poisťovňou zmluvu, ktorá vymedzí jeho práva a povinnosti. Táto zmluva zafixuje pre daného poistenca právny stav a vytvorí mu teda prostredie právnej istoty a vymožiteľnosti jeho práv."

- Tento text je ABSOLUTNE ZÁSADNÝM v celej téme dôchodkov. Chýba v ňom iba jedna odpoveď :

Mal by občan právo NEPODPÍSAŤ ZMLUVU a teda neplatiť odvody ?????????????????
Bez tejto odpovede je to k ničomu.

Pan Mlýnek - prosím, odpovedzte.

14.03.2017 | Jozef Mazur

Odpoveď je veľmi jednoduchá a v praxi vyskúšaná a používaná. Ak právny systém akceptuje PZP povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel a štát=státny úradník=policajt ho vyžaduje pri bežných kontrolách, tak aj sociálne poistenie v súčasnom systéme by muselo byť povinné sociálne poistenie. Dôvody v prípade aut, ale aj osôb sú zrejmé. Tak ako občan môže prevádzkou vozidla spôsobiť milonové škody npr. havária s prenosovým vozom televízie....atd. rovnako môže zdravý človek vyhlasovať 50 rokov, že on nepotrebuje soviálne poistenie, jedna životná tragédia a všetko sa zmení, príde o rodinu a zdravie a potom ho dobrovoľne necháme pár mesiacov zomierať v parku na lavičke?

Martin Mlýnek

Martin Mlýnek
  • Počet článkov: 65
  • Priemerná čítanosť: 3328
  • Priemerná diskutovanosť: 23
  • RSS blogu

O blogu

Budem písať o aktuálnej ekonomickej situácii, o politickom dianí, hlavne ak bude mať ekonomické dopady. Občas o investovaní, ale hlavne o rizíkách spojených s investovaním. Predovšetkým však prinášať konzervatívne pohľady a možno aj riešenia na dôležité ekonomické témy či politické debaty. Povolaním risk manažér, vzdelaním ekonóm, ekonomický expert Občianskej Konzervatívnej Strany (OKS).