Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O Kažimírovej dani z poistného

28.01.2018 | Martin Mlýnek

Diskusia (4 reakcie)

29.01.2018 | libertarian

"Takže jednoducho povedané, odvod je nedomyslená fraška, neefektívna a nesystémová a rovnako to bude aj s daňou z poistného. "

- ale nie. Je to perfektne premyslené. Vláda vytiahne ovčanom z vreciek 57 mil. eur ročne , a ovčania nebudú nadávať na vládu, ale na poisťovne. No nie je to geniálne ???


"Náklady prenesú poisťovne na poistníkov."
- ale toto nie je váš objav, pan Martin Mlýnek . Toto je ABSOLUTNE logické. Však poisťovne nemajú iné príjmy, iba tie od ovčanov.

A ta výzva : " žiadne zdanenie bez jasného použitia vybraných prostriedkov." - to je na smiech. Vláda vymenuje desať dôvodov, ako použije tie prachy. Však skontrolovať SA TO NEDÁ.

Proste, ovčania by si mali uvedomiť, že KAŽDÁ VLÁDA je tu na to, aby okrádala ovčanov. Niektorá trochu menej, niektorá trochu viac. A ovčanom to nevadí, stále si nejakú zvolia, ktorá ich potom okráda.


30.01.2018 | IvanPe

Kym nezacne vlada riadit stat (a neprestane vladnut) dovtedy budu akekolvek dane iba zdrojom na nekontrolovane minanie. A ak sa aj obcas podari dat peniaze niekam kam patria, tak nie je nic ine ako vynimka potvrdzujuca pravidlo, pravidlo volebneho uplatku bolsevickej luzy.
Kontolne otazky:
Kolko absolventov MGIMO sa podiela na moci?
Kolko pravnikov co nikdy ziaden oravnicky spor nevyhrali sa podiela na moci?

31.01.2018 | martin33

Takze jedno nesystemove opatrenie (sluzba poistenia nie je zatazena DPH) "riesime" dalsim nesystemovym opatrenim. A obhajujeme to tym, ze tak sa to robi aj v inych krajinach.

31.01.2018 | chr

Kaži je ako chlap prichytení manželom v posteli s jeho manželkou ženou s odôvodnením , že predsa to robia aj iný , tak prečo si taýto pôžitok nedopriať ......

Martin Mlýnek

Martin Mlýnek
  • Počet článkov: 75
  • Priemerná čítanosť: 3194
  • Priemerná diskutovanosť: 21
  • RSS blogu

O blogu

Budem písať o aktuálnej ekonomickej situácii, o politickom dianí, hlavne ak bude mať ekonomické dopady. Občas o investovaní, ale hlavne o rizíkách spojených s investovaním. Predovšetkým však prinášať konzervatívne pohľady a možno aj riešenia na dôležité ekonomické témy či politické debaty. Povolaním risk manažér, vzdelaním ekonóm, ekonomický expert Občianskej Konzervatívnej Strany (OKS).