Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nie rodina, ale míňanie jej peňazí je základ štátu

24.11.2016 | Martin Mlýnek

Diskusia (9 reakcií)

24.11.2016 | IvanPe

Iba pre poriadok! si dovolim jednu otazku:
A kam zmizol ten zvysok obyvatelstva, pretoze ak zamestnancov je 2 109 500 a dvaja zivia jedneho dochodcu, potom tych dochodcov je cca 1 054 750 co je spolu 3 164 250?
Spolu nas je cca 5 100 000, znamena to ze cca 2 000 000 ludi su v zahranici, zivi ich Europska unia alebo nebodaj Rusko?

24.11.2016 | @@@

a čo študenti a čo nezamestnany ??....to su prave ti čo sa nachadzaju v tvojich 2 milionoch ....a potom k tomu ešte prirataj samozamestnvatelov lebo on piše len o zamestnanoch

24.11.2016 | libertarian

tri ZÁSADNÉ pripomienky :

1. Citát : "Isteže, z tých 2 725 eur ide časť starým rodičom na dôchodky."
- Na dôchodky si dôchodcovia "našetrili" v celoživotných odvodoch - takže naznačovať, že ŠTÁT živí dôchodcov je jednoznačná LOŽ a DEMAGOGIA.

2. Autor predhadzuje hory čísel, a pritom zamlčuje fakt, že vo vládach, ktoré podporovala aj jeho OKS, boli tie čísla rozdielne iba o pár percent. Čiže : V okrádaní občanov je síce SMER majstrom, ale tí iní sú tiež gauneri. Občanov okráda ŠTÁT, a je skoro jedno, kto práve vládne.

3. Autor naznačuje, že Fico extrémne okráda "RODINU" . Zdôrazňuje tú "rodinu" . Z čoho tak nejak vyplýva, že predsa to okrádanie by malo byť nasmerované hlavne na slobodných, rozvedených a vdovcov.

Z článku celkove vyplíva, že medzi slovenskými politikmi je slušných ľudí ako šafránu, a je skoro jedno, koho si ľudia zvolia. Vždy gaunerov a demagógov.

24.11.2016 | LPB

+
"Vždy gaunerov a demagógov." Prípadne diletantov.

25.11.2016 | človek_Michal

Vážna pripomienka k bodu "1"
Už sa viac ako dvadsať rokov publikuje, píše, bloguje....atd. , že dôchodkový systém na území SR je tkzv. Bismarkovský typ. t.j. tí čo pracujú platia tých čo dôchodkujú. Na dôchodok sa našetriť nedá! Priebežný systém to neumožnuje. Z odvodou sa platia tí čo spĺňajú podmienky. Základnou podmienkou sú dosiahnutie veku a počet rokov prispevkov do systému. Dôchodok nie je poistenie, je to sociálne zabezpečenie. Dôchodcov živia pracujúci zo svojich odvodov pod hrozbami súdcov a exekútorov. Štát dôchodcov neživí, ale bezprecedentne jeho úradníci si vynujú platby a ak icch občan odmieta platiť okamžite vyhlásia chýbajúce platby za dlh a exekučne ho vymáhajú. Na dôchodok sa v priebežnom systéme nedá šetriť. Dôchodca je ťažko exestenčne zavislý na prerozdeľovaní platieb od pracujúcich prostredníctvom tkzv. sopciálnej poisťovne, ale to nie je poisťovňa, ale prerozdeľovňa. Nepoisťuje sa žiadne riziko, choroby, ale vyžaduje sa splnenie podmiernok. Takže v krátkosti to že si dôchodcovia našetrili je lož nahrubšieho zrna, nič si nenašetrili, len splnili podmienky.

V závere poíšete_:"že medzi slovenskými politikmi je slušných ľudí ako šafránu, a je skoro jedno, koho si ľudia zvolia. Vždy gaunerov a demagógov. " Politici sa sami nevoli, občania sa vymeniť nedajú, takžer nie politici sú gavneri a demagógovia, ale výrazná väčšina občanov sú gavneri a demogógovia a som presvedčení, že aj vy patríte do skupiny gaunerov a demagógov, lebo vás zaujímajú len vlastné egoistické záujmy a výhody a nemaáte problém hrubo klamať, že na dôchodok si dôchodcovia našetrili.

26.11.2016 | @time

Zial, ale obcan Michal ma pravdu,na dochodok sa nasporit neda, je to ako v tej znamej rozpravke o troch grosoch.Povacsine cisla aj tak nezohladnuju skutocny stav financii ci statneho rozpoctu.Ono je to jedno kto je pri moci, problem Slovenska je niekde celkom inde. Ale to je neriesitelna tema , tak a je nemenne, ze obcan vzdy dava hlas nejakemu xy , ktory naslubuje aj modre z neba.
Na Slovensku platia ine vzorce ako vo vyspelom svete, tak ze najskvor tak o pat generacii sa mozno zmeni moralka a charakter krajiny . Kto ho vie ci je to mozne.

Pre autora by som doporucil len tak pre zaujimavost, kolko financnych prostriedkov si pozicali politici zo svetovych , zapadnych bank, kolko financii dostali na rozvoj Slovenska z Europskych struktur a nie v neposlednom rade, kolko rozkradli na restruktualizacii, na privatizacii a defraudacii. To su zaujimavejsie cisla , aj ked, pravdu sa asi nikdy nedozvieme. Korupcia je , bola a bude , levo Slovakom sa predsa tento model safarenia politikov paci. A preto od roku 89 volia samych odbornikov .Aky narod, taka vlada.

26.11.2016 | Roman Kanala

Na dôchodok sa nasporiť dá. Ale nie v priebežnom pilieri. To sú kompenzačné platby mladých starším a funguje to dobre, kým je viac mladých, ako starých. Inak to prestáva fungovať.

Človek si šetrí na vlastný dôchodok v kapitalizačnom pilieri. Buď s nejakou solidaritou, alebo bez nej vo svojom súkromnom sporení.

Na Švajčiarsku po švajčiarsky je 1. pilier povinný a solidárny cez celú krajinu. 2. pilier je tiež povinný a je solidárny cez profesiu. 3. pilier je dobrovoľný a nie je solidárny, je čisto súkromný. Jeho jedinou výhodou je, že sa dá odčítať z daní. A ešte to, že sa dedí, lebo ide o súkromné úspory. Nezdanené ostávajú až do ich výberu. Preto je lepšie si vyberať po troškách, lebo je to zdanené ako zárobok a zdanenie príjmu je progresívne.

24.11.2016 | @@@

tak si zabudol napisať že 22,8 mld na mzdy ale 11,6 mld na zisky firiem aj tie vytvaraju zamestnaci ...takže nie len zly štat ale aj zly a chamtivy zamestnavatelia :P

24.11.2016 | Roman Kanala

Podobne je tomu na Francúzsku po francúzsky. Švajčiarske platy sú 2-3 krát vyššie, ale náklady zamestnávateľa na pracovné miesto sú približne rovnaké na oboch stranách hranice. Trik je v tom, že na Švajčiarsku po švajčiarsky je pomer výplaty na ruku a daní 2:1 v prospech zamestnanca, na Francúzsku po francúzsky je to naopak.

Okrem toho Švajčiarsko má štíhly štát s dobrou sociálnou politikou. Francúzsko má rozbujnenú administráciu, plošne rozhadzuje sociálne dávky bez rozmyslu a živí si koloniálnu armádu s lietadlovými loďami a jadrovými zbraňami.

Martin Mlýnek

Martin Mlýnek
  • Počet článkov: 65
  • Priemerná čítanosť: 3328
  • Priemerná diskutovanosť: 23
  • RSS blogu

O blogu

Budem písať o aktuálnej ekonomickej situácii, o politickom dianí, hlavne ak bude mať ekonomické dopady. Občas o investovaní, ale hlavne o rizíkách spojených s investovaním. Predovšetkým však prinášať konzervatívne pohľady a možno aj riešenia na dôležité ekonomické témy či politické debaty. Povolaním risk manažér, vzdelaním ekonóm, ekonomický expert Občianskej Konzervatívnej Strany (OKS).