Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Izrael slávi 70 a ČSR si pripomína nedožitú 100 (I.)

23.10.2018 | Martin Mlýnek

Diskusia (4 reakcie)

23.10.2018 | Roman Kanala

Podobné konštatovanie je možné nájsť v blogu

Kto na globalizácii získava a kto stráca
Spoločenské zmeny sú niektorým prospešné viac, ako iným.
20.10.2018
https://blog.etrend...

Dôležitými faktormi úspechu krajiny sú samozrejme geografia, poloha, kultúra, ale to sú len východiskové body, ktoré sú vo vývoji prekonané inými faktormi. Liberálna demokracia, právny štát, súkromné vlastníctvo, mobilizácia všetkých výrobných faktorov a rovnomerné prerozdelenie bohatstva rozhodujú o úspechu či neúspechu politických systémov.

Ešte raz pripomeniem knižku dvoch profesorov, jedného z MIT a druhého z Harvardu, obaja experti v teórii hier, z ktorej v analýze vychádzajú:

Acemoglu & Robinson (2013), Why nations fail, https://www.martinu...

23.10.2018 | @@@

toto je nezmyselny članok ....žiadna vyspela krajina vo svete nie je tak finančne podporovana ako je izrael už od prveho dna vzniku pomahali irzaelu mnohe štaty aj materialne aj finančne a to neskončilo ....lebo ekonomiku izraela a cely izrael často podporovali židia z usa ktory boli bohaty a nie len to mnohi židia v usa boli na vysokych postoch vo firmach ktore neskôr do izraela investovali a takto pomohli k bohatstvu krajiny a ani to nestači dodnes izrael podporuje aj vlada usa a to ked im prispieva na amradu každy rok 4 mld dolarov a to maju dalšiu finančnu podporu aj od rôznych organizacii v usa alebo po europe takže tvrdiť a porovanavať niečo take je nezmysel ked vo svete žiadna ina vyspela krajina nedostava tolkej finančnej podpory ako izrael je to ako chvaliť sa cudzim perim a prave to vy teraz robite .....takže nepovyšujte nejaky narod nad iny :P

23.10.2018 | Roman Kanala

Tak prispejte pre zmenu Zlodejsku. Krajinu všetci len rozkrádajú, Vy jej môžte venovať polovicu výplaty počas pol roka.

25.10.2018 | Hedviga Takáčová

Je faktom, že židia vo svete si pomáhajú a nezabúdajú na vzájomnú pomoc, ani na zlo, ktoré im bolo v dejinách spôsobené. A to je dosť podstatná okolnosť rastu ich štátu. Svojho času boli výborné komentáre na tatrach pána Yehudu Lahava v peknej slovenčine. Veď to bol Slovák pán Štefan Weizslovits, mimochodom rodák z Košíc, niekde píšu, že pochádzal z Prešova. Napísal mnohé knihy, treba prečítať. Škoda, že nemá svojho nástupcu v komentovaní aktuálnej situácie na Blízkom východe.

Martin Mlýnek

Martin Mlýnek
  • Počet článkov: 75
  • Priemerná čítanosť: 3194
  • Priemerná diskutovanosť: 21
  • RSS blogu

O blogu

Budem písať o aktuálnej ekonomickej situácii, o politickom dianí, hlavne ak bude mať ekonomické dopady. Občas o investovaní, ale hlavne o rizíkách spojených s investovaním. Predovšetkým však prinášať konzervatívne pohľady a možno aj riešenia na dôležité ekonomické témy či politické debaty. Povolaním risk manažér, vzdelaním ekonóm, ekonomický expert Občianskej Konzervatívnej Strany (OKS).