Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

M. Kotleba ďalej županom a R. Fico ako prezident do roku 2029

01.11.2016 | Martin Klus

Diskusia (16 reakcií)

02.11.2016 | od A do Z

Fico je v stave že aj vrece zemiakov by vyhralo . Glváč ani nevie čo kecá o tom šetrení. Keby Fico sa stal prezidentom s pred dvoch rokoch strana Smer bez Fica nemá ani 12% .Všetci v Smere by mali chodiť do kostola a modliť sa za Fica,že sa nestal prezidentom.

02.11.2016 | Agát4

Sú rôzne spôsoby akými sa snažia politické strany získať voličov – pozitívny (keď sa prezentujú vlastnými výsledkami) a negatívny (keď iba poukazujú na nedostatky iných strán). Ten druhý je najjednoduchší a najprimitívnejší. SaS ho používa často.

Pozrel som sa na volebné výsledky v Banskobystrickom kraji. SaS, ktorá sa považuje za lídra opozície, získala v parlamentných voľbách takmer rovnaký počet hlasov ako Kotlebovci, ale v komunálnych voľbách totálne prepadla. Rovnaká daň a štíhly štát, hlavné heslá SaS, ľudí s existenčnými problémami nezaujímajú a nič iné im nedokážu ponúknuť. Ani pôsobenie Mihála vo funkcii ministra práce im nič neprinieslo. Mám pocit, že SaS sa zaujíma hlavne o veľkú politiku, kde sa točia peniaze, a v komunálnej politike, ktorá je ľuďom blízka, sa obmedzujú na kritiku iných strán. Ponúknite im kvalitných ľudí a zaujímavý program a nesústreďujte sa len na kritiku Kotlebu keď to sami nedokážete. (Mimochodom, ten Sulíkov návrh na rušenie štátnych sviatkov určite u ľudí zaboduje.)

Pár poznámok k B. Bystrici: Tých 20% mzdy zamestnancov na Kotlebovom účte viete dokázať a podali ste žalobu? Môžem dostať vysvetlenie, o čo by sa znížila umelecká „úroveň“ keby tanečníci na zrušenom predstavení tancovali nie nahí, ale v tričkách telovej farby? Kotlebovci dostanú za výsledky volieb 5 a SaS 7,5 milióna €. Kotlebovci navrhli aby sa tento príspevok zrušil. Prečo ich SaS nepodporila?

Charakteristickou črtou neoliberálnej politiky, vyznávanej SaS, je maximalizácia zisku. Vodca Sulík to dokázal ako riaditeľ OLO, ako politik čo pohrdol mandátom v NR SR kvôli peniazom v europarlamente, ale aj pri volebnom zjazde SaS v spôsobe ako odrovnal Mihála (Poliačik sa aspoň ozval, politológ Klus bol s touto nedemokratickou fintou spokojný). Prečo to píšem? Lebo aj iné politické strany chcú maximalizovať zisk a myslia na budúcnosť. SaS je preto posledná strana, ktorá by to mala niekomu vyčítať. Sama by nerobila inak.

03.11.2016 | Roman Kanala

Temné hlasy zo Súmračnej...

1. citát: Sú rôzne spôsoby akými sa snažia politické strany získať voličov – pozitívny (keď sa prezentujú vlastnými výsledkami) a negatívny (keď iba poukazujú na nedostatky iných strán). Ten druhý je najjednoduchší a najprimitívnejší. SaS ho používa často.

2. citát: SaS je preto posledná strana, ktorá by to mala niekomu vyčítať. Sama by nerobila inak.

V Bratislave je chaos, na uliciach horia pneumatiky a kontajnery. Ľudia protestujúci proti NATO žiadajú priblíženie sa k Rusku Vladimira Putina.

Nejde o prvoaprílový žart, ale o reálnu správu, ktorú vydal srbský konšpiračný web. Prebrali ju iné portály.
Cieľom propagandy nie je presvedčiť občana o konkrétnej pravde, ale vyvolať v ňom nedôveru k všetkým a všetkému, a v konečnom dôsledku ho spraviť ľahostajným k dianiu okolo seba.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk...

03.11.2016 | Martin Klus

100 bodov Roman :)

03.11.2016 | Matej Kon

iracky vojaci vyhadzuju deti z inkubatorov v Kuvajte
Irak ma ZHN
Nejde o prvoaprílové žarty, ale o reálne správy, ktoré vydávali mainstreamové agentúry a všetky mienkotvorné médiá.
Cieľom propagandy je vždy niečo, nikto nerobí nič len tak..však p. Kanala

03.11.2016 | salamoon

+

04.11.2016 | skorodochodca

ak má niekto iný než "správny" názor, je zo súmračnej ...
niečo ako za socializmu ... bol "vnútorným nepriateľom" ....
totaltné myslenie nevymrelo, presťahovť ho do Švajčiarska nestačí ....

04.11.2016 | Don Quijote

Teraz je to tak, vplyvom médií sa spoločnosť rozdelila a navzájom sa nálepkujeme, hodnotová nevraživosť dosahuje obludných rozmerov. Ide čisto o môj odhad, ale cca 80% ľudí vidí svet čierno-bielo. Tak sme sa rozdelili na na tých zo súmračnej, slniečkárov, rusofilov a pod. Samozrejme, sú aj stratené prípady, ktoré si budú vždy mlieť svoje a môžete im dať akékoľvek argumenty, aj tu ich je plno pritom tunajšie diskusie majú ešte, akú takú úroveň. Takáto extrémna polarizácia spoločnosti vyhovuje hlavne zlodejsko-oligarchickému establishmentu, ktorý ovláda, nielen Slovensko, ale celý svet. Možno to bude vyzerať, ako konšpirácia a netvrdím, že to bol zámer od začiatku, ale postupne sa médiám podarilo v našej, aj západnej spoločnosti paralyzovať akýkoľvek odpor ku zmenám, ktoré boli namierené proti väčšine a prospech z nich mala len malá menšina. A to ešte za veľkého potlesku, lebo ľudia sú vďaka novodobým propagandistom úplne slepý. Divide et impera, platilo v minulosti a ešte lepšie platí dnes.

04.11.2016 | Roman Kanala

Mýlite sa, nejde vôbec o názor. Ide o metódu. Všimnite si, lebo doteraz ste si to zjavne nevšimli, čo vystrája Agát Súmračník. Najprv ševelí o negatívnej metóde, a potom sám nerobí nič iné, než ziape na SaS. Oba citáty sú tam uvedené. Ale keď nečítate to, čo nechcete čítať, tak prestanete rozumieť písanému textu, lebo rozmýšľať Vás na straníckej schôdzi neučili.

A potom sa pozrite, ako krásne súmračníci koagulujú do zhlukov. Logiku to nemá, ale oni logiku nepotrebujú. Veď majú svoju vieru, ktorú nazývajú názorom, a svoju defektnú metodológiu, ktorú tiež nazývajú názorom.

04.11.2016 | salamoon

Roman, myslim, ze prispevok Don Quijota aj s poznamkou o 80% (a to bol este skromny) bol aj o tebe...ty vazne tiez furt veris, ze toto politicke divadlo domacej / globalnej oligarchie, recyklovano-uceloveho vyrabania akoze " opozicie", akoze "superiacich stran", akoze "tém", ktore ani nie su temami, nieco nove vacsine spolocnosti/obcanov/statu prinesie ?

04.11.2016 | Roman Kanala

Ja som Švajčiar a žijem na Švajčiarsku po švajčiarsky. Bol som, kde ste vy neboli. Zažil som, čo ste nezažili. Chápem, čo vy nie.

Občas ma baví sem niečo napísať. Môžte si z toho vziať, čo chcete a koľko chcete. Koľko unesiete.

Čo sa týka politiky na Zlodejsku po zlodejsky, myslím si, že SaS sú ako voda a oheň. Nedajú sa zmiešať. Aj keby bol majiteľ SaS s.r.o. pragmatický ako Horogter Bugi, po ďalších voľbách by sa s Ficom nanajvýš stretol, aby konštatoval, že majú totálne nekompatibilné programy. A tým to skončí.

Takže áno, aj na Zlodejsku existuje opozícia. Ale v nej má hodnoty len SaS. A OKS, ktorá je úplne marginálna.

04.11.2016 | Don Quijote

Samozrejme bol aj o Švajčiarovi, veď hneď mi hneď napísal, že ma na straníckej schôdzi naučili čítať čo nemám. Jednoducho kto neprikyvuje je hneď proti mne a musí byť okamžite onálepkovaný. Pritom som rozprával o globálnom probléme, ktorý tu je a na nikoho som konkrétne nepoukazoval. Dobre, možno na zlodejsko-oligarchickú triedu, ktorej súčasný stav rozdelenia spoločnosti na milión táborov, ktoré sa nevedia na ničom zhodnúť vyhovuje. Asi aj Švajčiar patrí k týmto ľuďom, keď hneď vyťahoval stranícke schôdze. Neviem čo si o tom myslieť.

04.11.2016 | Anonym

"Ja som Švajčiar a žijem na Švajčiarsku po švajčiarsky. Bol som, kde ste vy neboli. Zažil som, čo ste nezažili. Chápem, čo vy nie." Toto nemôže napísať inteligentný človek. Kanala nie je Švajčiar, iba slovenský neokrôchanec, ktorý žije v zahraničí a kydá na rodnú krajinu a jej občanov.

Keď som v decembri 2015 reagoval na Kanalov príspevok a dokazoval, že píše o sociálnom štáte a nepozná obsah tohoto pojmu, reagoval typicky „švajčiarsky“ – vraj som anonymný ušmudlaný psík, ktorý píše vedecoviny. („Vedecovina“ je Kanalov novotvar, ktorý má vyjadriť jeho pohŕdanie so všetkým čo súvisí s vedou.) Neviem čo robí vo Švajčiarsku, ale s touto úrovňou myslenia a správania to nie je ani na vrátnicu.

Na moju kritiku a otázky položené v reakcii na tento blog Klus ani Kanala nereagovali. Ale Kanala „argumentoval“ takto: „Všimnite si, lebo doteraz ste si to zjavne nevšimli, čo vystrája Agát Súmračník“. Má zmysel na to reagovať ? Veď by to bolo ako hádať sa s opilcom. To, že niekto svoju intelektuálnu insuficienciu nahrádza invektívami a nálepkovaním iných je jeho problém. A jeho mizéria.

04.11.2016 | Agát4

Je to môj príspevok.

05.11.2016 | Roman Kanala

Prečo Váš príspevok (a nielen tento v tejto diskusii) považujem za inzitný blábol som veľmi presne uviedol. Ak tie argumenty nefungujú na Vašom hardwari, škoda, ale s tým ja nič neurobím.

Okrem toho mám meno a priezvisko, neschovávam sa za hlúpe anonymy. A to je všetko. Nemá zmysel hádzať perly o stenu.

03.11.2016 | salamoon

nic v zlom, ale vy ste fakt zaujimava particka...vasa politika resp. navrhy vzdy podporovali a podporuju kapital na ukor prace, silnych na ukor slabsich, prijmovu polarizaciu, oligarchizaciu, a pritom mate v nazve v podstate socialisticke hesla sloboda a solidarita...fakt netusim co ma vasa proelitarska strana so slobodu , solidaritou ci s liberalizmom...Sulik sa neprestal utapat v ideologickych mantrach, recykluje bonus, rovnu dan, zrusenie min. mzdy, dalsiu privatizaciu verejn. sluzieb, slaby stat s nizkym prerozdelovanim, podnikatel- hrdina prace, usetrit sa k smrti, vsemocny trh atd. a potom tu vypisujete blogy co s Kotlebom, s Ficom...tie thachero-hayek-oligo kecy uz utichli po Brexite aj v Britanii.. ludia su aj kvoli ich dosledkom jednoducho nakúrení, a nielen tam... vy to furt (nebrat osobne) verklikujete ako zabudnuti v poslednom vagone v depe...a vzapati sa cudujete "extremizmu"...pokial nezacnete oslovovat svojou politikou aj ine skupiny ako len korporatnych akcionarov, podnikatelov s rodinami, vyssi manazment, financnikov, programatorov, mestskych rentierov a pod. mozte sem napisat aj 2029 nic neriesiacich blogov o Kotlebovi, Ficovi, zmenach volebneho systemu...z vasej strany to bude furt len prilievanie benzinu na ohen a nahravanie percent najviac tym, proti ktorym blogujete

Martin Klus

Martin Klus
  • Počet článkov: 85
  • Priemerná čítanosť: 7659
  • Priemerná diskutovanosť: 25
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NR SR a MsZ Banská Bystrica, tímlíder strany SaS pre zahraničnú politiku a politický systém, politológ, vysokoškolský pedagóg, občiansky aktivista a od roku 2007 aktívny bloger.