Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O ťuťmákoch, zlatých vidličkách a slušnosti v politike

29.11.2016 | Martin Klus

Diskusia (11 reakcií)

29.11.2016 | @@@

nedavno som čital jeden članok ...bol to len preklad nejakeho americkeho autor ktori pisal že skôr či neskôr sa všetko to čo niektory predkladaju ako užitok či prospech pričom v tom vidia prospech len pre seba obrati proti im samotnym ....je potom paradox že tu niektory novinari či ako ich nazvať pišu niečo take...... idu moralizovať ked sami už davno moralku stratili a požaduju ju od ostatnych .....idu kritizovať inych pričom nedovolia aby iny kritizovali ich ,..... a pod. :P

29.11.2016 | LPB

Netuším, o čom to bolo. FB (a jemu podobné "supervynálezy") nepoužívam. Úroveň diskusie odhadnem po pár príspevkoch a viac sa tam nezdržujem/nevraciam. Tuná je to (ešte) na slušnej úrovni. Občasných trollov treba ignorovať, ako nedávno písal MB, "nekŕmiť".

Pre znalejších ako som ja, otázky: Je (veľký) problém 1000x sa zaregistrovať pod rôznymi menami, prihlásiť z rôznych IPčiek a dať sám sebe lajk/hlas? Zvládne to (ro)bot? Existuje captcha, ktorú neprekoná? Natrafili ste už na trollbota? Poznáte aplikáciu, čo vám vygeneruje 10k+ adries a podpisov pre založenie strany? Lebo bubáky má dnes kde-kto...

29.11.2016 | od A do Z

Chválabohu som oslobodený od sociálnych sietí.

29.11.2016 | libertarian

" brať tento trend na ľahkú váhu jednoducho ďalej nemožno."

- Ale možno. Politici to nielen že berú na ľahku váhu, ale doslova ignoruju slušný prístup. Voličov vnímaju ako hlupákov, ktorých si možno kúpiť za rohlík, a oklamať trivialnymi lžami. A reálny, konkretny občan nemá šancu politikovi ani nič povedať, pretože politici IGNORUJÚ jednotlivého občana. Politika zaujímaju iba MASY voličov par dní pred volbami. Jednotlivec je iba štatistická NULA, bez významu pre politika. Jednotlivec ja zaujímavý iba pre daňový úrad, ak nezaplatí dane.

A reakcia tých ignorovaných jednotlivcov ??? Drsné slová na internete, pretože jedine na internete má ten človek pocit, že jeho slová aspoň ostali napísané niekde, kde ich všetci môžu čítať.
A vrchol drzosti je, ked sa politici "prihovárajú" voličom na diskusných blogoch Trendu, a potom totálne ignorujú reakcie tých čitateľov. Tak si tu chudák volič aspon zanadáva, a uľaví sa mu. Politici na neho j*e*b*ú. Ja som doteraz volil SaS, ale nevidím dôvod urobiť tuto hluposť ešte znova.


30.11.2016 | LPB

+

04.12.2016 | Mr.Dados

Aj ja som doteraz volil SaS a nevidím dôvod túto hlúposť zopakovať. SaS-ka bude veľmi prekvapená, koľko jej ubudne voličov v nasledujúcich voľbách. Sama sa o to výdatne pričiňuje.

29.11.2016 | Ivan Michalko

ake konspiracie? ved je to vsetko zaznamenane v parlamentnej rozprave ;-)

taktiez sulik vsetky vyjadrenia jej exmanzela i nepriamo priznal, sulikova gatkova tutmacka je v parlamentne len z jeho rozhodnutia, ma od tohoto majitela strany sas dokonca auto

http://www.pluska.s...

podstata problemu, ktora unika i saskarskemu politologovi je ale inde, je v pokrivenych predstavach tejto sulikovej poslaneckej zabky o parlamentnej demokracii, plne korenspondujucej aj s tym, co vieme vdaka inym poprednym saskarom o sulikovi, ze totiz ako demokrat sa sulik nesprava ani len vo vlastnej strane  

gatkova tutmacka taktiez vyjadruje presvedcenie, ze parlament ma byt zhromazdenim nejakej privilegovanej elity. asi takej ako je ona? #facepalm

lebo presne to bolo zmyslom jej prispevku, nie len oznacenie tych, co nezarabaju ako sikovni manazeri, za tutmakov.


29.11.2016 | Ivan Michalko

a cely zaznam pre tych, ktori taraju o nejakych vraj konspiraciach:

22. 11. 2016 17:29:37 - 17:31:35 11. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 329 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)

Cigániková, Jana (SaS) - poslankyňa NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou

Ďakujem pekne. Martin prosím ťa povedz kolegovi Igorovi Matovičovi nech si nechá tieto subjektívne poznámky lebo neviem či on presne vie o tom ako to v našej strane chodí, ja teda tiež neviem o nejakej dohode.

A chcem povedať len toľko, že ak si pán Matovič nevšimol tak mi v SaS-ke nerobíme veci podľa toho , či sa to ľuďom páči alebo nepáči, či z toho niečo vytlčieme alebo nevytlčieme, nechajte si takýto populizmus.

My hovoríme to, a ja vám to poviem na rovinu, ja by som chcela, aby poslanci, ministri, aby takýto ľudia mali vyšší plat. Viete prečo by som to chcela?

Aby sme do tohto parlamentu si sadli ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli, niečo dokázali, ktorí dnes možno zarábajú možno 10 tisíc euro, možno viacej a zarábajú tie peniaze preto, lebo boli vo svojím živote veľmi šikovní.

Dokázali vytvoriť firmu, dokázali zamestnať ľudí, dokázali tú firmu viesť, jednoducho dokázali vo svojom živote šikovní vysporiadali sa stým a vedia aké to je, čo je to podnikať, čo je viesť niečo.

Takýmto spôsobom, pre týchto ľudí, ktorí dnes zarábajú tisíce pre tých je ten plat, ktorý sa poslancovi ponúka, pre takéhoto človeka je to smiešny plat.

Samozrejme pre nejakého ťuťmáka, ktorý v živote nič nevytvoril, ktorý sa narodil so zlatou vidličkou v zadku možno, tak pre toho, pre toho je to možno atraktívne ale ja by som chcela, aby sem chodili šikovní manažéri, torí budú rozhodovať o tom ako sa v tejto krajine bude dariť.

A vôbec sa mi nepáči toto vytĺkanie kapitálu, pretože áno väčšinou ľudia si povie, že fuj tí poslanci zlí, no viac si nezaslúžia, ale keby sme ponúkali vyšší plat prišli by sme konkurovať možno nie úplne najšikovnejším niektorým poslancom, naozaj šikovní ľudia, ktorí by dokázali túto krajinu jednoducho ťahať k lepšiemu.

Tak ja z tohto dôvodu budem proti tomu, aby sa zmrazovali platy. Ďakujem pekne.

http://tv.nrsr.sk/a...

30.11.2016 | ABar

Pán Michalko, buďte taký láskavý a pred každým vašim prispevkom k SaS alebo Sulíkovi, uveďte disclaimer, že ste fanatický hater Sulíka a že ako takého vás pokiaľ ste vo výkone tomu príslušnej aktivity, vás nezaujímajú pojmy ako pravda, slušnosť a to, na čo v slovenčine ani príliš nie je výraz, ale po anglicky sa to povie to be reasonable. Sbohom!

30.11.2016 | Ivan Michalko

pan ABar, budte taky laskavy a uvedte pred kazdym prispevkom svoje meno a ze ste fanaticky sulikohujer a pri trollovani mojej osoby ste vo vykone aktivity saskarskeho trolla, a ze ako takeho vas nezaujimaju fakty, argumenty, slusnost ani pravda a uz vobec nie obsah dskusie a to, co sa vsade na svete vola porozumenie textu. bye

pre vsetkych ostatnych, schopnych pisanemu textu porozumiet si povedzme, co nedochadza sulikovej parlamentnej nahradnicke kandidujucej gatkami - parlament je ludove plenum, tvoria ho zastupcovia ludu. nie zastupcovia privilegovanych vrstiev, smotanky ci hornych desat tisic.

01.12.2016 | demo50

Môžeme sa iba domnievať, čo pani poslankyňa týmto príspevkom sledovala. Dozvedeli sme sa, čo všetci vieme, že v parlamente a na ministerstvách nesedia tí správni ľudia. Pritom sa (naivne?) domnieva, že vyššie platy by tam zabezpečili
inú kvalitu. Tým by si ale nakadila do vlastného hniezda. Lebo ak by to (iba teoreticky) nastalo, potom by sa medzi prvými musela vrátiť k svojmu pôvodnému remeslu - sťahovaniu gatiek.

Martin Klus

Martin Klus
  • Počet článkov: 85
  • Priemerná čítanosť: 7659
  • Priemerná diskutovanosť: 25
  • RSS blogu

O blogu

Poslanec NR SR a MsZ Banská Bystrica, tímlíder strany SaS pre zahraničnú politiku a politický systém, politológ, vysokoškolský pedagóg, občiansky aktivista a od roku 2007 aktívny bloger.