Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

We The People...

04.03.2010 | Martin Jaroš

Diskusia (9 reakcií)

04.03.2010 | El gato con botas

Viete nejakym hodnovernym sposobom preukazat, ze na to bude mat znenie § 4 ods. 4 nejaky vplyv? Predpokladam, ze aj vy ste si uzili detstvo s Husakom na stene a nadsenym mavanim krajskemu tajomnikovi na tribune 1. maja. Malo to nejaky zasadny vplyv na vas dalsi vyvoj?
A preco vam tak vadi Rafajov zakon alebo Miklosove nehlasovanie a nespomeniete si napriklad na Jozsefa Berenyiho, ktory si pri otazke o hymne div neodplul?

04.03.2010 | Anonymous Coward

> Viete nejakym hodnovernym sposobom preukazat, ze na to bude mat znenie § 4 ods. 4 nejaky vplyv?

Ano. Dosledok je, ze na to obdobie niesom hrdy. Niesom hrdy na pionierske casy, na masovo organizovane akty ucty. Myslim, ze to staci. Ano, mate pravdu, ja som to prezil. Ale chcete taketo sposobit aj nasim detom? Naco?

Ohanat sa argumentom, ze nieco predsa neuskodi je omyl a nebezpecny relativizmus. Ani zakon o noseni cistych ponoziek a povinnom salutovani pri zjaveni mimozemstanov by nikomu neuskodili. A to ma byt argument, ze ich mame zaviest???

05.03.2010 | El gato con botas

To ze nie ste hrdy na svoje pionierske casy, to ma byt dokazom, ze sa dnesnym detom stane pri pocuvani hymny nejaka ujma? Pisete, ze ste svoje pionierske casy "prezil". Mam to chapat ako nieco, co bolo extremne tazke prezit? Nieco ako par rokov vojny v zakopoch, alebo koncentracny tabor v Kambodzi? Sedel ste vo vazbe ako Carnogursky? Alebo si len s odstupom rokov idealizujete svoje pionierske buricstvo a v skutocnosti ste detstvo stravili v sladkej nevedomosti, tak ako my ostatni?
Skuste byt konkretnejsi pri popisovani tej zahadnej hrozby, vyplyvajucej z pocuvania hymny. Aby sme vedeli, ze tym detom nehrozi len nejake zahadne hento, ale nieco naozaj vazne. Dobre viete, ze sa na vasom dusevnom zdravi nijako zasadne neprejavilo, ze ste sa na prveho maja museli uliat zo skoly, alebo ze ste sa tesili na pioniersky tabor. A kedze sa na vas nijako neprejavil "teror" socialistickeho pocuvania hymny, neprejavi sa ani na dnesnych detoch nijakym sposobom pocuvanie tej istej hymny a sledovanie prezidenta na stene.

05.03.2010 | PaloK

Naše deti si k slovenskej hymne a preambule ústavy vytvoria rovnaký vzťah, ako my k symbolom a tradíciám socializmu. V lepšom prípade to bude ľahostajnosť a ignorancia, v horšom prípade odpor.
Problém je v spoločnosti a nie v deťoch. A to, že takýto zákon presadili ľudia ako Slota, to je smutný obraz našej spoločnosti!

05.03.2010 | friha

ste manipulator diskusie :). ok, chapem, polemizujete o negativnom vplyve pocuvania hymny na deti. ale skusme sa vratit k pointe a pre tento ucel ma zaujima, aky je vas nazor na tento zakon? je dobry? je zly? a ked je dobry, skuste byt konkretny, ze v com je jeho prinos ;)

05.03.2010 | moriak7

prisahaju na zastavu, nedelitelny narod a bohvie co este. Ci je to "kodifikovane" ci inak osetrene v ramci zvykoveho prava je nepodstatne. Okrem toho sa od obcanov vyzaduje branit vlast so zbranou v ruke. Amici proste myslienku lahostajnosti ku svojej vlasti vykantrili. Teraz sme na rade my.

05.03.2010 | sad_pet

sa nedá nariadiť. Obzvlášť od ľudí, za ktorých sa človek hanbí.

05.03.2010 | LubošB

Mimochodom americký výraz. To boli pekné chvíle mladosti tie pionierske tábory. Rád by som ich doprial mojim ďeťom.
Ja nemám odpor ani k tradíciám ani k symbolom. Prečo si odpor k tradíciám a symbolom pestujete, alebo nechávate vnucovať.
Mojim deťom hymna neublíži. Ani vzťah k symbolom.

08.03.2010 | moo

Súhlasím plne s autorom. Prikazovať akýmkoľvek zákonom k úcte a milovaniu vlasti je choré. To je ako keby Vám niekto prikazoval, ze denodenne musímte pomilovať svoju manželku, musíte ju bezopodmienečne milovať. Je to o tom, že Vám niekto prikazuje milovať svoju vlasť a ešte aj ako ju máte milovať. Ale mať rád svoju vlasť je o pocite, ktorý sa nedá prikázať ani navodiť zákonom. Mnoho slovákov by svoju vlasť milovalo, keby u nás klesla korupcia, keby sa politici starali o blaho národa nie svoje, keby politici, ktorí predkladali tento uákon neboli okrádačmi nás a naších detí. tento "poctivo" zarobený majetok si užívajú v iných krajinách. to je tiež prejav vlastenectva. Tí, ktorí súhlasíte s týmto zákonom patríte do jedného vreca s tou bandou okrádačskou tváriacou sa ako milovníci našej vlasti.

Martin Jaroš

Martin Jaroš
  • Počet článkov: 46
  • Priemerná čítanosť: 5693
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu