Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bombagate: Čo keby letel do Thajska?

07.01.2010 | Martin Jaroš

Diskusia (7 reakcií)

07.01.2010 | LubošB

Vážený pán redaktor. Myslíte si, že keď budete používať expresívne slová, že niekoho skôr presvedčíte?
Veď ten Váš komentár by bol celkom čitateľný bez tých Vašich emočných vyjadrení.
Takže držím palce.

07.01.2010 | alex.botev

ak sa pan potrebuje predvadzat, tak nech napise vlastny text, kde o kauzach tejto vlady bezprostredne ohrozujucich zivot bude pisat s kludom anglicana. ps: blog nesluzi na agitaciu

07.01.2010 | El gato con botas

Na zaklade coho sa domnievate, ze hexogen v batohu je kauzou tejto vlady? Viete nejako preukazat spojenie, napriklad medzi Ficom a tym policajtom, ktory na letisku trenoval? Napriklad ze vydal priamy rozkaz na ulozenie trhaviny? :-) Alebo viete o sposobe ako odpalit hexogen bez rozbusky, aby to mohlo ohrozit nejake zivoty?

LubosB ma plne pravo kritizovat formu, akou redaktor Trendu na blogu pise. S podobne drsnym slovnikom maval problemy aj byvaly sefredaktor a tiez sa o jeho blogu vehementne argumentovalo, ze ta ista osoba, pisuca v Trende akoze nie je ta ista osoba pisuca v blogu a teda nemusi dodrziavat aspon minimalny stupen slusnosti prejavu.

08.01.2010 | Anonymous Coward

"Na zaklade coho sa domnievate, ze hexogen v batohu je kauzou tejto vlady?"

Niekto dotycne cvicenie nadizajnoval a naplanoval a vydal rozkaz na jeho vykonanie. Jednou z hlavnych chyb bolo vobec to, ze taketo cvicenie bolo nadizajnovane a povolene. Robit take cosi je nebezpecne pre dotycneho pasaziera minimalne preto, ze dotycnemu neborakovi by jeho batoh prijduvsi do styku s trhavinou slusne problemy pri dokladnej prehliadke na letiskach napr. v US. Ja osobne som zazil ako mi v rukaviciach handrickou oprasovali vnutro topanok a vnutorne aj vonkajsie steny kufra a dokonca aj porty na laptope a potom to pchali do nejakeho detektora stopovych mnozstiev vybusnin. Byt na mieste pana Gondu, dotycny kus batoziny aj vsetko co v nej bolo radsej niekde spalim ako sa s tym este niekedy pchat do lietadla. Skratka ide o priame a vazne ohrozenie osoby, navyse nelegalne.

Vzhladom na to, ze to cvicenie prebehlo v BA aj v Poprade, pripadne rutinne prebiehalo aj v minulosti je namieste sa domnievat, ze bolo nadizajnovane a prikazane na najvyssich urovniach dotycnych zloziek. Pripadne museli byt najvyssie urovne o tom cviceni dobre informovane. A kedze najvyssie zlozky nerozoznali, ze uz dizajn cvicenia je protipravny a nebezpecny, brutalnym sposobom zlyhali. Ved co je horsie ako policia co nedodrziava zakony? A kto tam dotycnych neschopakov, diletantov a lajdakov dosadil a komu sa priamo zodpovedaju? No mne nie. Tote vasa linka do vlady. Ten chain of command zase nieje taky hlboky ako by niektori chceli vidiet.

09.01.2010 | Janisek

Drahý botas! Je to evidentne systémová chyba. Chceš mi povedať, že je normálne, že s trhavinou pracuje len jeden človek, že to či ju vrátil späť nekontrolujú ďalší ľudia? Čo keby tak neodovzal všetkých osem vzoriek a predal ich napr. teroristom. Nikomu by tri dni nechýbali? Je to chyba v systéme a systém tvoria nadriadení. Chudák policajt so psom, on len pracoval v tom bordeli. Je to proste jeden slovenský bordel a slová gauneri, zbabelci atď sú slabé. Poznám na to oveľa výstižnejšie a "slovenskejšie" výrazy. Ten narcis Kaliňák mohol svojim odstúpením túto kauzu len jemne zahladiť pred svetom, znížiť mieru blamáže a ukázať svetu, že tu možno akátaká politická kultúra existuje. Ale on na to v svojej chudáckosti proste nemá. Tak nám treba, čo iné sa dá čakať od národných socialistov! A liečba šokom bude pokračovať minimálne ďalšie štyri roky!

07.01.2010 | Martin Jaroš

Ďakujem obom za reakciu. Správne ste pochopili, že som sa potreboval predovšetkým vyventilovať, pretože ma vytočilo, akým spôsobom reagoval ministrov hovorca. Môj blog mi prišiel ako vhodné fórum na podelenie sa s osobnými dojmami. Agitovať či presviedčať nebol primárny úmysel. Myslím, že v tejto kauze netreba nikomu pomáhať k tomu, aby si urobil na celú vec názor.
Pekný večer prajem.

07.01.2010 | noblesa

No boze, ved aj tak kazdy vie ze je to pravda..

Martin Jaroš

Martin Jaroš
  • Počet článkov: 46
  • Priemerná čítanosť: 5694
  • Priemerná diskutovanosť: 18
  • RSS blogu

O blogu