Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ústava. I can f*ck you betta.

16.05.2013 | martinoslo

Diskusia (8 reakcií)

16.05.2013 | Niless

Otazne je kde je dnes ustava Norska, ci aj dnes je mozne aby sa zisli LUDIA (nie politici, ktori okupuju funkcie dlhsie obdobie, ci uzky okruh ludi) z jednotlivych oblasti krajiny a robili nejake upravy, alebo sa tento dobry zvyk nezachoval a aj tam tato cinnost "prepadla" v prospech statu?
Kazdopadne vsetko je to o ludoch, Nori si chrania svoju krajinu a staraju sa o nu, kdezto na SVK konci u 95% populacie zaujem za plotom pozemku ci dverami bytu. A preto je nutne iba konstatovat, ze aby tato krajina vykrocila smerom akym kracaju severania musi sa zmenit pristup ludi. Myslim ze plne to vystihuje cast piesne skupiny Zive kvety kde sa spieva...Narod vola chytte zlodeja, ale rad by bol na jeho mieste....

17.05.2013 | Dr Hujer

demokracia možno dostáva pri tom tupom slove na frak, no kultúra o to viac.

Vycestovať a nahlásiť to? A čo nahlásenie pobytu v Nórsku po troch mesiacoch? Aj za to môže náš prezident? Alebo do Slovenska si kopnúť no cudzie je fajn? Primitív.

17.05.2013 | Moral Revival

Na Slovensku je na čo byť hrdý, ale:
odporúčam si pozriet "prejav" súdruha Martvoňa (čas: 154:07, hlavne ten úsmev na konci jeho slov) aby ste videli aký ....ti o nás rozhodujú.
mmserv2.nrsr.sk
Odporúčam pozrieť celý záznam, aby bolo pochopené ako funguje smerácka hlasovacia mašinéria v parlamente, kde ako deti v škole hlasuje na základe pokynov 83 kolesíkov (rozumej nesvojprávni ľudia bez cti), tak ako im poverený dirigent ukazuje. fuj, taký hnoj...howg.

17.05.2013 | Moral Revival

link je tu:
http://mmserv2.nrsr...

17.05.2013 | noblesa

No neviem, nehodili by sa taketo ehm, blogy skor do platku typu Profit, Sme a nizsie?

17.05.2013 | augustin.ondrejkovic

Štátu sa nedá pýtať, lebo štát tvoria jeho občania. Takže tí, ktorí odchádzajú, odchádzajú kvôli iným občanom tohto štátu. Ktorý občan sa akou mierou podieľa na tomto exode, je už iná otázka.

V skutočnosti väčšina občanov odchádza do zahraničia za prácou,za lepším a kvalitnejším životom. Netreba teda priveľmi filozofovať o tom, prečo občania Slovenska do zahraničia odchádzajú, lebo v 90% prípadov ide o ekonomické dôvody, ide totiž o prežitie. Maslowova pyramída nepustí. Na uspokojenie svojich základných životných, biologických potrieb treba peniaze. Tie peniaze by sa dali zarobiť aj na Slovensku. No ak chcete na Slovensku dôstojne žiť, tak musíte mať aspoň 1000 Eur mesačne na hlavu v rodine. Ak ste sám, tak ste kráľ.

P.S.: Predpokladám že autor článku je slobodný a bezdetný človek starajúci sa iba sám o sbea, a že svojich rodičov a starých rodičov nechal na tom hnusnom, špinavom a mafiánskom Slovensku. Však my, čo sme tu zostali, sa o nich nejako postaráme, ak bude treba. Tak fajn! A ďakujeme.

17.05.2013 | samorost

však ti jeho rodiče volili Fica, tak proč se divis, ze si to musí vyžrat.
Jinak ti jeho rodice si to predplatili a odrobili, problem je, ze to NEKDO prozral, rozdal a rozdrbal.
---
však ja velmo nedočkavo čekám na to, až tu zustanou jen ti, co nastrkují ruky a nič neprodukuji. Ono to musi krachnout, protoze SMERacky pristup je pouze brat a ne nejaka solidarita. Ale abych nekrivdil jen Ficovi, ani jedna vlada Slovenska si nenechala utrhnout ruce, kdyz neco slo ukradnout nebo "privatizovat". Jen nekteri pri tom mene mlaskaji.
---
Je strasne, kdyz nasi duchodci planuji kupovat domy v Rakousku, protoze jsou tam lacinejsi, taky potraviny a sluzby na uplne jine urovni. Navic jim rakusani doplati ze SVEHO na uroven jejich minimalniho duchodu. Coz je ted 912 Eur na osobu.
---
Kaslat na nenazrance na Slovensku, kdyz se tu neda slusne zit.

17.05.2013 | augustin.ondrejkovic

Za ten marazmus, ktorý je momentálne na Slovensku, sa podieľali všetci politici a všetky politické strany, ktoré sme tu kedy mali.
A čo sa toho predplatenia týka: dnes to na dôstojnú starobu veru nestačí, náklady sú desaťnásobne vyššie, než boli pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Ten rozdiel-doplatok musí niekto zaplatiť v daniach, teda tí, ktorí na Slovensku zostávajú. A to sú predovšetkým zamestní občania. Systém solidárnosti sa totiž rozpadol a nebol ničím relevantným nahradený. To, čo sa tu tvárilo ako nový, relevantný systém, bolo obyčajné vytunelovanie sociálneho zabezpečenia.

Martin Baranovič

Martin Baranovič
  • Počet článkov: 17
  • Priemerná čítanosť: 2118
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Bývalý novinár (Rock FM rádio, Markíza, TA3) a PR (Eset), od 2010 žije v Nórsku; začinajúci podnikateľ, ktorý má chuť písať a podeliť sa o radosti i starosti zo života mimo domova, z azda najkrajšej a najdrahšej krajiny na svete. Prvé dva texty vyšli na eTRENDE v blogu <a href="https://blog.etrend.sk/vyrobene-na-slovensku/">Vyrobené na Slovensku</a>.