Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Televízne spravodajstvo na Slovensku a v Nórsku

20.10.2013 | martinoslo

Diskusia (0 reakcií)

20.10.2013 | Aeneas

Ako vždy rád zareagujem. Osobne považujem správy RTVS spolu s TA3 za jedine pozerateľné. To čo produkujú zvyšné televízie si nezaslúži toto označenie. Správy RTVS idú hore kvalitou jednoznačne, ale to neznamená že nie je čo zlepšovať. Osobne by som privítal spravodajcu nielen z USA a z Bruselu, ale aj v Moskve a Berlíne. Chápem, že to záleží od financií, ale treba sa uberať týmto smerom. Osobne nepociťujem ako stratu, že hlavný Headline večerných správ na Slovensku nepokrýva hurikán v USA alebo situáciu v Somálsku a už vôbec nehovoriac o tom, že Nelson mandela je v nemocnici - osobne ma to pramálo zaujíma. Správy by mali jednoznačne podľa mňa prvých pár minút zamerané na domáce spravodajstvo, po ňom správy zo sveta a posledné z regiónov. Absolútne súhlasím s ideou lepšieho spravodajstva z okolitých krajín aj balkánu napr. Vojvodina kde je úradný jazyk slovenčina sa v správach nemihla dobre dlho. Československo je tiež zakladajúcim členom OSN, ale súhlasím s názorom, že sa zďaleka k tomu nehlásime ako ostatné krajiny.

25.10.2013 | hulo11

Nobelova cena mieru je spolitizovaná a vôbec neberie ohľad na realitu. Koloval tu taký vtip - Nobelov výbor mal tento rok ťažkú úlohu - dať cenu Putinovi za záchranu Sýrie pred bombarodvaním od predošlého držiteľa tejto ceny?
Nemá už ten cveng a obávam sa, že skončí ako slovenský Slávik.

To že televízne šoty trvajú v RTVS minútu beriem ako plus. Na Markíze a JOJke sa mi zdajú umelo naťahované - zdá sa mi, že spravili dlhé tel. noviny a nemajú čo do nich dať, tak sú tam ku každej druhej reportáži "ankety", zbytočné živé vstupy z chodby, emocionálne výlevy, upútavky, opakovanie toho istého inými slovami...

Ďakujem za zaujímavý blog, ktorý si vyžiadal aj prácu navyše - prejsť ročný archív a písať poznámky.

25.10.2013 | Pekox

Pridávam sa ku kritike, ze v RTVS (ale ani v TV Narkóza, TV Hnoj,... a dalsie) absolutne ignoruju dianie v susednych statoch (Polsko, Madarsko, Ukrajina), okrem Ceska. A takisto nevieme prakticky nic o nasich zahranicnych Slovakoch (Vojvodina, Kanada, USA, Australia,...).
Neexistuju ?!

Pekox

Martin Baranovič

Martin Baranovič
  • Počet článkov: 17
  • Priemerná čítanosť: 2120
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Bývalý novinár (Rock FM rádio, Markíza, TA3) a PR (Eset), od 2010 žije v Nórsku; začinajúci podnikateľ, ktorý má chuť písať a podeliť sa o radosti i starosti zo života mimo domova, z azda najkrajšej a najdrahšej krajiny na svete. Prvé dva texty vyšli na eTRENDE v blogu <a href="https://blog.etrend.sk/vyrobene-na-slovensku/">Vyrobené na Slovensku</a>.