Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Horor: Nový lesný zákon zabije turistický ruch

01.06.2013 | martinoslo

Diskusia (0 reakcií)

01.06.2013 | Ján Roháč

Nie celkom som pochopil zmysel tohto článku. Problematická časť návrhu novely zákona o lesoch sa netýka voľného pohybu v lese, ani psíčkarov. Môžete prosím upresniť, v čom konkrétne je ten nórsky zákon hodný porovnania so slovenským, resp. prečo ich porovnávate? Vyžaduje ten nósky zákon písomný (!) súhlas obhospodarovateľa lesa so všetkými podujatiami a komerčnými aktivitami? Je v tom nórskom zákone určené, čo sú podujatia a čo sú komerčné aktivity?
Pretože tá novela zákona o lesoch má dve roviny problémov - jednou je samotná podstata, prečo je vôbec potrebné získavať písomné súhlasy pri všetkých podujatiach a komerčných aktivitách? Druhou je nejasnosť a nevykonateľnosť toho ustanovenia. Má takéto nedostatky aj ten nórsky zákon, ktorý opisujete?

03.06.2013 | ten druhy

S tymi psickarmi nemozem suhlasit. Ja byvam na sidlisku blizko prirody, hned za barakmi su polia a za nim su lesy. Nasi"psickari" nedodrziavaju nase zakony, pretoze ako sa vracaju z prechadzky z lesa, kde vobec nie su na obojku!, tak nedostanu obojok ani na periferii sidliska, kde sa hraju moje a ine deti. Od tychto "milych" psyckarov (naschval som dal Y do toho slova aby to evokovalo na psychiatriu) ma moja dcera fobiu aj z maleho civavu, pretoze na nu niekolkokrat skocil metrovy "maznacik" arogantneho psickara. U nas zakon povoluju behanie psov v nejakom obdobi netreba, nic sa nezmeni, pretoze ho nikto nedodrzuje ale ani ho nikto nekontroluje!
Dost ste ma nastvali (vy ale za to nemozete, lebo tych psychotickych psickarov na slovensku nestretavate) s tym nazorom o volnom behani psov.
A to by Vam kamarat ćo chodi behat do prirody vedel rozpravat, ako ho napadol volne behajuci pes na lesnej ceste. Mimochodom, je to ochranar a aj s preukazom ochranara ho tito psychoticki psickari vobec neakceptuju. Este sa mu vysmeju.
Zasa, je to iba o nas ludoch. My slovaci sme cudne tvory.

Martin Baranovič

Martin Baranovič
  • Počet článkov: 17
  • Priemerná čítanosť: 2118
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Bývalý novinár (Rock FM rádio, Markíza, TA3) a PR (Eset), od 2010 žije v Nórsku; začinajúci podnikateľ, ktorý má chuť písať a podeliť sa o radosti i starosti zo života mimo domova, z azda najkrajšej a najdrahšej krajiny na svete. Prvé dva texty vyšli na eTRENDE v blogu <a href="https://blog.etrend.sk/vyrobene-na-slovensku/">Vyrobené na Slovensku</a>.