Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nič sa nedeje náhodne

15.07.2013 | Kollár SLK

Diskusia (42 reakcií)

15.07.2013 | Roman Kanala

Privatizácia sama osebe by bola pozitívnym krokom, lebo by sa zrušil štátny monopol a smrádeček teplíčko ako v predošlom socíku. Lekárska chamraď by musela pohnúť kostrou a bojovať o priazeň zákazníka ako holič či pekár a je jasné, že to sa im nepáči.
 
Čo sa z článku nedozvieme je to, že Uhliarik sa nesnažil o ozajstnú privatizáciu typu management buyout či staff buyout, teda o prevod kliník do rúk managementu či zamestnancov. Uhliarik chcel zdravotníctvo priamo prihrať do rúk Pente, čím by sa štátny monopol nahradil súkromným monopolom tej najodpudivejšej firmy.
 
Neverím, že lekári budú proti ficoplánom na sústredenie zdravotného poistenia do rúk štátu. Aj Kollár v blogu uvádza, že ten ficokrok vníma skôr pozitívne. Lekári sabotážou zvýšenia odmien zdravotným sestrám už spoľahlivo ukázali, že im nejde o nejaké princípy, ale len o vlastné pelechy a válovy a že nepôjdu za hranice perspektív vlastných potuchnutých privilégií. Preto je ťažké byť solidárnym s reakcionárskou chamraďou. Destabilizovali ste demokratickú vládu, volili ste Fico, tak si to pekne vyžerte. Do dna.

15.07.2013 | Ľ. Janoška

Málokedy s Vami nesúhlasím, teraz je to výnimka. Privatizáciu by som vnímal pozitívne, keby bola šanca na konkurenciu. A keď nie je reálna konkurencia, štát začne hlava-nehlava regulovať.
Stav, keď štát priamo niečo vykonáva v bezkonkurenčnom prostredí, považujem za menšie zlo, než stav, keď to štát akože reguluje v nejakej simulovanej súťaži pre protežantov. Najmä v štáte, kde je skorumpované takmer úplne všetko.

15.07.2013 | Roman Kanala

Výhodou privatizácie oproti štátnemu monopolu je výhoda pre užívateľov systému. Ceny sú spravidla nižšie a kvalita vyššia, lebo poskytovateľ služieb nemá zabezpečený prísun pracovných úkonov, ale musí o ne bojovať s inými. Preto treba konkurenčné prostredie. Takže nie privatizácia musí byť cieľom, ale konkurečné prostredie. To ale bez privatizácie nemôže dobre existovať.
 
Lekárska chamraď je proti konkurencii, lebo to ohrozuje ich parazitický spôsob existencie, keď sa môžu priživovať na ľudskom nešťastí a profitovať z ekonómie nedostatku presne ako v predošlom socíku. Popri trhu práce existuje aj trh s úplatkami. To nie je dobre, ale pretrváva to stále. Privatizáciou by sa trh s úplatkami zlikvidoval, ale napríklad privatizácia do rúk Penty je krokom z dažďa pod odkvap.
 
Ak si povieme, že štát je zlo a čím menej štátu, tým lepšie, tak sa nemôžme pomýliť. Ako to platí všeobecne, tak to bude platiť ešte viac v zdravotníctve. Štátu nejde o dobro zákazníkov, ale o štátne fleky, štátne subvencie pre vyvolených a štátom vyberané výpalné. Štát nemá čo podnikať, lebo to nevie.

15.07.2013 | Ľ. Janoška

Samozrejme, že štát nemá podnikať, lebo to nevie. To, v čom sme sa nezhodli, nazvem inými slovami: pri absencii trhu nepovažujem za podnikanie činnosť, ktorá by bola podnikaním v slobodnej súťaži.
Aj Vy ste vyjadrili negatívne k alternatíve pritizácie do rúk predvyvolených, takže aspoň v tomto za zhodneme :-)
To považujem za ťažiskové, lebo neočakávam, že cieľom privatizácie (nech už drivuje ktorákoľvek politická zostava) je vytvorenie slobodného trhu.
PS1 - hovorím o vytvorení a nie o udržaní slobodného trhu, pretože neexistuje.
PS2 - čím menej štátu, tým lepšie, to platí aj pre obľúbenú činnosť našich politikov - reguláciu. Tam sa dá naškodiť IMHO oveľa viac.

16.07.2013 | kjubbo

Pan Roman, tiez som lekar a v zivote som nezobral uplatok ani "podakovanie" ci inak nazyvanu odmenu mimo mojho platu. Mam na oddeleni dalsich 30 kolegov o ktorych viem ze uplatky neberu. Ale ano viem o takych ktori s tym nemaju problem a vypytaju si aj od dochodcu neskutocnu sumu bez akychkolvek zabran.

Takychto ludi vsak ubuda je to pozostatok komunizmu a podla prieskumov korumpuju najma starsi ludia s nizsim vzdelanim. (prieskum uz si ale nepamatam zdroj)

Ja osobne takychto ludi neznasam, nerespektujem a najradsej by som bol aby za to boli postihnuti ale to nie je take lahke dokazat niekomu uplatkarstvo, to je uplne ina vec.

Chcel som tym len povedat ze nie vsetci sme rovnaky tak ako verim ze aj medzi politikmi su vynimky ako aj medzi policajtami atd. je to o konkretnom cloveku a nie skupine preto prosim posudzujte konkretne a ked viete ze niekto berie tak sa snazte s tym nieco urobit...

16.07.2013 | Roman Kanala

Tzv. "úplatky" patria k trhovým rovnováham v ekonomike nedostatku, keď na získanie tovaru či služby bolo treba nechať "všimné" v zelovoci, v autoopravovni či lekárovi. V zelovoci sú dnes obrovské prebytky tovaru a banány dostať nielen na Vianoce. Mechanici sa bijú o zákazníka. Len lekári stále žijú v minulom socíku. Prečo? Lebo v rezorte stále existuje stav nedostatkovej ekonomiky. Je mi ľúto, ale či beriete alebo neberiete bakšiš Vy a Vašich 30 kolegov nič nezmení na tom, že zdravotníctvo je v kríze, lebo je tam stále nedostatkový model a nie zákazník je pán, ale stále je to monopolný poskytovateľ služieb, lekár. Toto môže zmeniť len prebytok ponuky, a teda trhové vzťahy. Potom nebude aj štrajk, lebo by sa ním lekári zlikvidovali sami.

18.08.2013 | Gattaki

Mechanici sa bijú o zákazníka? S cieľom odviesť najlepšiu prácu? No zasmejme sa paličkovým písmom.
Pre slovenskú chamraď kľudne postačí presne taká istá lekárska chamraď. Tie rozprávky, že okrem zdravotníctva tu funguje trh a kvalita sa vďaka konkurencii dostáva k zákazníkovi, si môžte hovoriť tak na nejakom firemnom večierku alebo kdekoľvek, kde sa dennodenne samopresviedčate o svojej kvalite a ústretovosti voči zákazníkovi. Na Slovensku žiaľ neexistuje nič, iba chamraď, takže je 100percentná istota, že aj vy ste iba chamraď ako ktorýkoľvek zchamradený doktorko !

18.07.2013 | aeskulap

Kjubbo,
nemá ani najmensí zmysel poskúsat sa diskutovat s Kanalom alebo s Jankechom. Pozri si ich príspevky v iných debatách. Oni si iba potrebujú zanadávat na lekárov.Najlepsie je ignorovat ich.

15.07.2013 | vojtechzachar

Roman, podľa mňa si použil na Kollára a lekársky stav zbytočne hrubé slová. Tvoj príspevok pripomína na Slovensku obľúbené - "Zdochla mi koza, bodaj by susedovi zdochla tiež".

Vláda Radičovej bola v danej konštelácii nestabilná. Skončilo to ako skončilo. Hádam za to nebudeme viniť lekárov?!

Keď sa Kollár snaží upozorniť na problém (zoštátnenie zdravotných poisťovní za zjavne nadmerne vysoké odkupné - bude zaplatené z našich daní a daní našich potomkov, lebo to bude na dlh), tak by sme ho v tom mohli podporiť, nie?

15.07.2013 | Roman Kanala

Citujem z textu blogu:
"Systém jednej verejnej zdravotnej poisťovne nie je zlým nápadom..."
 
Takže systém etatizovaného výberu zdravotnej dane je v princípe správny. Prečo? Lebo zachováva pozičnú rentu lekárskej chamrade a pozičnú rentu darmošľapom v monopolnej štátnej výberni zdravotnej dane. Žiadne slová nie sú dosť tvrdé tvárou v tvár chamradi, čo si takýmto trikom chce zakonzervovať na večné časy svoje plesnivé privilégiá z ponurých dôb minulých.
 
Kollár robil psíka pre Fico počas demokratických vlád a len mútil vodu. Teraz má, čo si navaril. Ani slovo ľútosti. Tak prečo by ich mal ľutovať ľud pospolitý, čo v potu tváre ťažko na chlebík zarába.

31.07.2013 | vlado4

p. Kanala, trefné poznámky.
Ale čo ste čakali od Dr. Mengeleho?
Stačí na naňho pozrieť. On má tú aroganciu už zapísanú aj v tvári.

15.07.2013 | od A do Z

Lekári išli ste na vládu vydierateľným spôsobom,vláda ako reakcia použila trestný spôsob.Len či tie všetky tanečky okolo poisťovní aj niečo pozitívne pre pacienta prinesie,zatiaľ sa javí ,že len pre podnikateľské subjekty je zdravotníctvo výhodne,ovšem okrem zdravotných sestier ,ktoré sú na slepej koľaji niekde v šturcu.

15.07.2013 | vojtechzachar

Zdravotné poisťovne miešajú v súčasnosti kartami každému ne-nemocničnúmu lekárovi. Prvé dni v mesiaci hradí výkony poisťovňa, a keď dôjdu pridelené kvóty, čert vie, kto tú prácu lekárovi platí?


Neviem o tom, že by tento problém riešilo zavedenie jedinej poisťovne. Lebo toto je ten skutočný problém. Nie to, že poisťovňa má zisk. Ja jej ho doprajem, len nech má môj lekár zodpovedajúco zaplatený výkon.

15.07.2013 | prehltac salok

"Kto, ak nie samotní zdravotnícki pracovníci, by dokázali účinne vystupovať voči takýmto plánom a mali byť skutočným policajtom fungovania unitárneho systému?"

skutocnym policajtom je v 99% pripadov vzdy majorita to koho sa rozhodne poverit vystupovat voci nejakym planom uz nechajte radsej nanu pan kollar bolo by totizto velmi trufale mysliet si ze prave nasho zdravotnictva sa tyka to zvysne 1% - je to dobre aj pre vas sameho kedze v historii ludstva sa uz nejedenkrat stalo ze bol niekto pevne presvedceny o tom ze tym skutocnym policajtom moze byt jedine on sam a potom musel utriet hubu ;)

15.07.2013 | Motylx

" Systém jednej verejnej zdravotnej poisťovne nie je zlým nápadom, "

" Pokušenie moci (a obrovského balíku peňazí) spojené s ovládaním jedinej zdravotnej poisťovne je v tomto prípade oveľa silnejšie ako racionálne spravovanie toho, na čo sa skladajú každý mesiac občania."

?

Preto zlyhal socializmus, preto je monopolna poistovna zlým nápadom, preto plati, čo napísal kanala vyššie.

Nekonzistentny, samoluby článok, chraniaci si vlastné privilegia.
V konkurenčnom trhovom prostredí by nebol potrebny ani ten kriminalizujuci zákon. V monopolnom neprehľadnom, zhnitom, skorumpovanom systéme by lekári samotni mali ten zákon privítať, pretože ak by lekár neosetril moje dieťa, manželku, mamu a malo by to pre nich vážne nasledky, tak žiadny nechutný dôvod ako strajk, či iné mocenske pozicne hry by zodpovedného lekára nezachranili. Odsedel by som si ho.

Takže aj vo vlastnom záujme by ste mali bojovať za trhove, konkurenčné prostredie.
Ale to samolubemu privilegovanemu psychopatovi nevysvetlim.

PS: to, čo ste spravili sestričkám, je zvlast nechutné svinstvo.

15.07.2013 | džamila

Tak veľmi by som si želala spoločný postup lekárov, sestier a ďalších zdrav. pracovníkov. Len bohužiaľ, keď dôjde ku každému zvýšeniu platov lekárov, v to obdobie sa mne ako sestre zníži plat. Tak ako mám byť za spoločný postup? Ak ide pánu Kollárovi a lekárom o presadzovanie požiadaviek sestier, prečo nezabránia tomuto? Za rok postupne som prišla o 200 euro - vždy v období, ked sa zvyšovali platy lekárom - tak ako mám byť za spoločnú petíciu? Myslím si, že tadialto cesta nevedie. Nie je to prinajmenšom podozrivé, že z čoho/koho sa lekárom tie platy zvyšujú? Ak uvidím praktický výsledok toho, že lekárom ide aj o iných zdrav. pracovníkov, tak zvážim, event. opravím svoje dlhoročné presvedčenie. Sory, ale skúsenosti nepopustia, pán Kollár.

15.07.2013 | vojtechzachar

Hlavný spôsob politiky SMER a.s.: rozdeľuj a panuj.

Ak vám toto slovné spojenie nič nehovorí, vyhľadajte si ho na Internete, je celosvetovo známe. Nebudem zbytočne robiť múdreho.

15.07.2013 | google/sk

Sestry si nemusia svoje výplatné pásky googliť. Majú čiernu realitu v rukách (znížené platy)- bez googlenia na internete. Ako dokazujete , že vám - lekárom ide aj o riešenie požiadaviek sestier, Doteraz pri každom zvýšení platov lekárov došlo automaticky k zníženiu platov sestier. Tak : rozdeluj a panuje - ale nikde nie je napísané , že spravodlivo. A to je kamen úrazu.

15.07.2013 | Motylx

SLK na čele s tymto arogantným ksichtom na vas iniciovala podanie na us a teraz úplne bez hanby zobroni.
???

http://openiazoch.z...

15.07.2013 | OliWer

Nebojte sa, premýľajúci ľudia si pamätajú "solidaritu" lekárov jednak voči zdravotným sestrám, jednak voči pacientom. Bumerang teraz letí už pridlho, ale raz sa vráti.
Súdruh Kollár, odkedy ste precedom nejakej korporativistickej komory, ani nesledujem, čo si tá komora myslí. Ak Vás volila väčšina lekárov, amen tma. Jedine že ste vyhrali zákulisnými intrigami, potom by som ešte palicu nad lekárskym stavom nelámal.
Ste taká istá chamraď ako sudcovia, prokurátori, policajti a politici!

17.07.2013 | džamila

doporucujem precitat:

http://spravy.pravd...

16.09.2013 | pkx

Hlavny indikator toho ze lekarom aj sestram ide len o to vydieranim udrzat ci ziskat privilegia pre seba (oligarchov nespominam, oni si to presadia cez politikov).
Keby vas zaujimalo fungovanie zdravotnictva a pacient - aspon formalne by medzi poziadavkami bola nejaka snaha o vyssiu efektivitu a ludskejsi pristup k pacientovi ako standard (co nestoji nikoho ziadne peniaze) - tam kde moze nieco zmenit kazdy jeden z vas.

15.07.2013 | Daniel Jankech

Tak tento článok je neuveriteľnou znôškou neskutočných hlúpostí.

Ekonomický analfabetizmus sa tu mieša s boľševickým svetonázorom lekára, ktorý značne poškodil pacientov a devastoval spolu s podobnými súdruhmi zdravotníctvo.

Sebecké ciele, hocijako skrývané sa tu zakrývajú za snahu zachrániť úbohé socialistické zdravotníctvo pred privatizáciou.
.
Ani hlboký úžas nestačí.

16.07.2013 | Raunaj

Pán "prezidentSLK"... to snáď nie je ani článok.. to je hnus a humus....také ignorantstvo záujmov kohokoľvek iného ako Vás lekárov som ešte ani nepočul.. resp. nečítal... vy už nepotrebujete ani liečiť.. hlavne že vám tečú peniažky a čím viac, tým lepšie...... morálka?...etika?..Hippokratova prísaha?.to Vám už dávno nič nehovorí.... dôležité že sa Vám zvyšuje plat akeď budete mať málo tak vstúpite do štrajku... do kelu, keby tak vstúpili do štrajku pacienti, ktorých postavenie sa neustále zhoršuje, ktovie čo by ste potom kvákali..

17.07.2013 | Miskanin

Tiež mám k počínaniu lekárov ambivalentný vzťah.Na jednej strane zažalovali sestričky na ÚS, teraz sa k nim ale hlásia. Podanie na ÚS dal, pokiaľ si dobre pamätám, predchádzajúci šéf komory Dragula a Marián Kollár len žne to, čo aktuálne Fikov poradca zasial. Takže v tom zmysle sa mi zdá, že Kollár nemá ľahké postavenie. No odporúčal by som mu sa nejakou formou, aj keď sa to nedá robiť úplne otvorene, dištancoval od krokov svojho predchodcu. Rozumiem tu mnohým príspevkom,keď nadávajú na farizejstvo lekárov, tí ale nereflektujú rozdiel, že Kollár nie je Dragula. Takže ešte raz pán Kollár,poznáme Vás ako priameho človeka, prečo toľký ostych voči Dragulovi? Uvedomujete si, že Vaša súčasná pozícia je dlhodobo neudržateľná? Nedá sa tváriť, aký sme ústretoví k sestričkám a pritom obchádzate Dragulov prešľap a cudne pri ňom mlčíte!

17.07.2013 | džamila

velavravny clanok - oplatí sa precitat: http://spravy.pravd...

21.07.2013 | Roman Kanala

Jeden nitriansky lekár - fašista má námietky voči netradičným interpretáciám hymny, MUDr jeden.

http://nitra.sme.sk...

Ešte by mali z hrobu vyhrabať Bartóka a dodatočne ho obesiť.
 
http://www.youtube....
 
Veru, nič sa nedeje náhodne.

22.07.2013 | Roman Kanala

Zaujímavý článok u Smeho. Doporučujem pozrieť tabuľku s porovnaním realít na Rakúsku a na Zlodejsku. Napríklad podiel platov na výdavkoch nemocníc: AT 57%, SK 72%.
 
http://ekonomika.sm...
 
Tých porovnávacích článkov je celkovo 4 a je tam lišta, na ktorú sa dá kliknúť na rýchle presúvanie sa.

22.07.2013 | Motylx

Toaletny papier, mydlo v nemocniciach nenajdeme, pretože sa vraj kradnú, tak monopolna poistovna kradne už vopred...pre istotu. ( Istoty )

http://ekonomika.sm...

22.07.2013 | Ľ. Janoška

Mňa tam zaujal hlavne v prílohe počet poisťovní - 21,
to je už iná konkurencia.

22.07.2013 | Motylx

Holandsko, nemecko, švajčiarsko - stovky.
Neziskove, aj zamerané na zisk.
To, pravidla, ich dodrziavanie, je odpoveďou aj diskuterovi nižšie.

23.07.2013 | tono.hajduk

Existuje na "stovky" poistovni na Slovensku trh ? Je "kupna" sila Slovakov dostatocna ? Maju Slovaci zaujem si priplatit nadstandardnu zdravotnu starostlivost ? .. alebo opaet bluznime a chceme sa priblizit krajinam a ich systemu na ktory nemame a o ktory v skutocnosti nik nema zaujem ?

23.07.2013 | Roman Kanala

Ach jaj, všetko naopak... To nie trh neexistuje, neexistujú poisťovne. Trh je daný veľkosťou poistenej populácie, ktorou je všetko obyvateľstvo. Zdravotné poistenie je povinné dnes a bude povinné vždy. Existuje trh na povinné poistenie áut?
 
A čo kúpna sila? Ak je "nedostatočná", čo sa stane? Ľudia sa nebudú poisťovať, či čo? Veď ich zožerú exekútori. Ak si Slováci nebudú priplácať za nadštandard, budú mať štandard. Dnes má štandard povinne každý. Štandard je šmejd. Za nadštandard sa pripláca do vrecka lekárovi. Toto je ten správny systém? Potom je čokoľvek trhové lepšie.

23.07.2013 | tono.hajduk

Precitaj a zodpovedaj aspon sam sebe body uvedene nizsie .. zrataj si pocet pracovne aktivnych obyvatelov v kontexte priemernej ceny prace odrataj chronickych neplaticov (dane etnicitou alebo moralkou), co ti da jasnu odpoved, ci tu "trh" je alebo nie. Niekolko jednotlivcov, co maju zaujem si priplatit za nadstandard zmenu nezabezpeci a uz vobec nie osoby, ktore odvadzaju do zdravotnych systemov v zahranici.

23.07.2013 | Roman Kanala

Pozrite sa, ak chcete argumentovať, tak si aspoň tú domácu úlohu urobte sám a nedelegujte ju mne.
 
Počet áut je asi milión, všetky poistené, oproti sedem miliónov zdravotných poistencov. Koľko je komerčných poisťovní áut, životných poistiek, poistenia nehnuteľností? Ja to neviem a ani to nebudem vyhľadávať - je ich veľa. Koľko je tzv. zdravotných poisťovní, inak výberných miest zdravotnej dane? Tri. Čoskoro budú dve odficované a ostane jedna.

03.08.2013 | tono.hajduk

Ty neargumentujes, ty len nadavas a nekriticky porovnavas Slovensky system zdravotnej starostlivosti so Svajcarskym a jednoducho IGNORUJES specifika oboch krajin!!! (Slovensko nie je Svajciarsko .. mne to osobne vobec nevadi.) Zrovnavas system zdravotneho poistenia so systemom poistenia motorovych vozidiel, co je totalny nezmysel, lebo sa jedna o diametralne odlisnu sluzbu. Poistenie motorovych vozidiel je dobrovolne (nikto ta nenuti si auto kupit), zavisi od ceny, vykonu vozidla (opaet volne rozhodnutie kupujuceho) a umoznuje urcite nastavenie poistenia od ktoreho sa odvyja aj jeho vyska. Poistenie motorovych vozidiel obsahuju zpravidla spolucast a pri PU castokrat poisteny hradi skodu z vlastneho vrecka. A najpodstatnejsi rozdiel .. automechanik s beznym vzdelanim opravuje nejaku plechovicu, kde cena jednotlivych ukonov je do znacnej miery znama rovnako ako skoda maximalna dana cenou vozidla. To pri zdravotnom poisteni mozne odhadnut nie je. Rovnako ako ked prestanes poistenie vozidla hradit, auto ti neopravia a v pripade, ze sposobis skodu hrozi Ti basa. Pri poisteni zdravotnom to neplati. Porovnavat zdravotne poistenie s poistenim motorovych vozidiel je primitivna demagogia !

10.08.2013 | Raunaj

Nemajte mi to za zlé p. Hajduk, ale demagógia je to čo hlásate Vy. Mne vadí, že Slovensko nie je ako Švajčiarsko, pretože malo na to všetky predpoklady aby ním bolo, ale namiesto Švajčiarska sme sa vyvinuli v Zlodejsko.Neviem či máte alebo nemáte auto, ale v dnešnej spoločnosti sa asi bez auta nedá moc axistovať... nie , že by som bol tomu rád, ale sme v takej spoločnosti, kde je auto nutnosť a ak ho máte tak musíte platiť zákonné poistenie. Zdravie každého z nás by malo byť každého najvyššou prioritou a preto neviem prečo neporovnávať zdravotné poistenie a poistenie motorových vozidiel. Ak niekto hulí ako komín alebo sa prejedá až je z neho " kára" veľmi dobre vie, že raz sa o neho bude musieť spoločnosť postarať a poistovňa na jeho záchranu vysolí nemalé peniaze.. pritom si vlastne tento stav sám zapríčinil. Cena jednotlivých úkonov u automechanika môže byť takisto zle predikovateľná ako cena výkonu lekára / odťahovali ste niekedy zkorodovanú skrutku?/. A nakoniec nenapadlo Vás , že v zdravotníctve je tok peňazí nastavený schválne tak aby išiel najskôr do poistovne a tá rozhoduje vlastne o všetkom.. o tom koľko peňazí dá lekárom za výkon, ale aj o tom koľko dopláca za lieky poistenec akoľko mu hradí poitovňa.... zamyslite sa prosím nad tým a zistíte sám , že ten systém je mierne povedané "strelený"... takže Vy nešírte demagógiu, lebo tu to Švajčiarsko nikdy nebudeme mať..:-)))

22.07.2013 | tono.hajduk

Skusme si spolocne polozit nasledovne otazky:
1. aka je cena prace v Rakusku a aka je na Slovensku ?
2. aka je kvalita vyberu zdravotnych odvodov v Rakusku a na Slovensku ?
3. aka je moralka a vlastna uvedomelost obcanov pri hradeni zdravotnych odvodov a vzajomny respekt ? (napriklad oblubeny pojem "chamrad", ktory(m) urcite pomaha(s) vzajomnemu porozumeniu a konstruktivnej diskusii)
4. aka je uvedomelost Slovakov v porovnani Rakusanmi, kde na jednej strane maju cyklo chodnikov a vela turistickych tras a na strane druhej (na Slovensku) je najvaecsi hrdina co vypije viac fernetov a pochvali sa zozranim vypecenej kacky alebo organizaciou masakru mrtveho prasata?
....
krajiny su kulturne odlisne, ekonomicky tazko zrovnatelne - ale v kazdom pripade si rad precitam reakciu a (konecne) pochopim nepochopitelne / a to ako moze niekto za uvedenych podmienok naivne ocakavat rovnaku mieru a kvalitu sluzieb na Slovensku v porovnani s Rakuskom. Skutocne by ma zaujimal recept, ktory za menej penazi urobi viac muziky a uspokoji aj najnarocnejsich.

23.07.2013 | Motylx

Zdravotne poistenie je povinne.
Musí ho platiť každý.
Na otázku, či tu existuje trh, ti dá odpoveď zoznam komerčných poistovni, ktoré na Slovensku fungujú na trhu, kde poistenie ani nie je povinne.
No skutočnú odpoveď sa nedozvieme, keďže tu budeme mať zlodejsky, neefektívny monopol.
Začali kradnúť naše peniaze dokonca v predstihu. Vid môj link vyššie.

10.08.2013 | Raunaj

.. som Vám písal vyššie, nevedel som, že ste otvorili nový panel.... prosím Vás ešte raz, nešírte demagógiu..... žil som vonku dosť dlho na to aby som zistil, že chaba je v systéme a nie v ľudoch... ale systém nám vytvárajú oligarchovia prostredníctvom politikov... to sú iba figúrky s ktorými poťahujú finančníci...naše zdravotníctvo je zle riadené práve preto, že aj ministerka je iba nástroj mocných..aj keď tvrdí, že s Haščákom sa pozná iba z výťahu.... A nešírte demahgógiu o menejcenných Slovákoch.... zlý je systém... verte mi

18.08.2013 | Gattaki

Mechanici sa bijú o zákazníka? S cieľom odviesť najlepšiu prácu? No zasmejme sa paličkovým písmom.
Pre slovenskú chamraď kľudne postačí presne taká istá lekárska chamraď. Tie rozprávky, že okrem zdravotníctva tu funguje trh a kvalita sa vďaka konkurencii dostáva k zákazníkovi, si môžte hovoriť tak na nejakom firemnom večierku alebo kdekoľvek, kde sa dennodenne samopresviedčate o svojej kvalite a ústretovosti voči zákazníkovi. Na Slovensku žiaľ neexistuje nič, iba chamraď, takže je 100percentná istota, že aj vy ste iba chamraď ako ktorýkoľvek zchamradený doktorko !

05.07.2015 | MarryMarryMarry

Absolvovala som dve odfláknuté operácie. 1 na Antolskej- Marian Kollár a 2- Heydukova -Peter Babala. Pri prvej si pomýlili priestor a pri druhej nádor (8x8cm) zabudli vyoperovať ... ak chcete vedieť viac napíšte papa Merry

http://axon.blog.pr...

Pokiaľ sa bojíte R.Fica a M.Kollára- tak tento mejl dajte obratom do koša..., ak nie tak čítajte ďalej...


Pred letnými prázdninami som bola operačnom zákroku na antolskej- mali mi vybrať- cistu, polip a 7x7cm dvojfazuľkový útvar (príloha 1). Pred operáciou mi M.Kollár sľúbil, že príde za mnou a všetko mi vysvetlí... ( marxizmus -leninyzmus je reálnejší ako jeho slová). Kedže pred operáciou mi nikto nič nevysvetlil, tak to aj dopadlo...Po operácii som sa prebudila a v tele 3 trubky,17 cm rez, brucho ako melón a neskutočné krče-ktoré mám dodnes (príloha 2) ! Deň po operácii na vizite mi R.Paldia a M.Borovský vysvetlili, že pokiaľ nechodím, tak mi neposkytnú žiadne informácie- lebo mám v tele ešte následok narkózy ( od operácie bolo 24 hod) . Kedže som sa dožadovala stále informácii, tak si ma vzali do vyšetrovne a vysvetlili mi, že v tele nič nenašli a tak ma znova zašlil...Že mám byť spokojná ,lebo som zdravá žena a tie útvary mi asi tesne pred operáciou praskli a vytiekli...-haha. Na kontrole po operácii mi sonom bolo zistené, že to tam všetko mám... ( príloha 3) .
Keď mi M.Kollár telefonoval- jeho veta znela - Pani Lukács- už zmesi 100% istý ,že ten nález máte v hrubom čreve ...-ja som sa len zmohla na jedinú otázku: A to ste si pred operáciou nebolli 100% istý -že to neni v maternici? - jeho odpoveď znela- pani Lukács nejak vás zle počujem...
Zhrniem to- ak si chce dať len tak niekto len tak rozrezať maternicu, chodte za p. Marianom Kollárom a povedzte mu , že máte moje odporúčanie...
Chcela som toto uverejniť v niekoľkých časopisoch, ale pri mene M.Kollár- všedcia cúvli -lebo má politické a finančné chápadlá..
Komu som o tom už hovorila, alebo majl poslala 2x tak sa ospravedlňujem, ale ak chcete vedieť viac tak ma kontaktujte...

papa Merry

Marian Kollár

Marian Kollár
  • Počet článkov: 7
  • Priemerná čítanosť: 2698
  • Priemerná diskutovanosť: 16
  • RSS blogu

O blogu

Lekár, prezident Slovenskej lekárskej komory. V roku 1984 ukončil štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Ako lekár v odbore gynekológia pôsobí 28 rokov. Do roku 2007 na I. Gynekologicko-pôrodnickej klinike FN v Bratislave, od roku 2008 v neštátnej gynekologickej ambulancii.