Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Je skutočne slovenské zdravotníctvo také chudobné?

04.02.2014 | Kollár SLK

Diskusia (7 reakcií)

04.02.2014 | libertarian

Je to absolutna pravda. Ale je to iba kúsok z pravdy.
Ale nedá sa s tým absolutne nič robiť. Samotní lekári sa radšej zameriavaju na to, aby v tom bordeli utrhli čosi pre seba, politici - tí sú priamo zainteresovaní na tom rozkrádaní, a občania - títo hlupáci na 95% nechápu, čo sa deje.
A systém je nastavený tak prefíkane, že sa malými zmenami ani nedá nič dosiahnuť - musel by sa principialne zmeniť celý systém financovania zdravotníctva tak, aby bol KAŽDÝ občan PRIAMO zainteresovaný na financovaní , teda aby si sám z pudilára platil liečenie, alebo aby si sám dobrovolne a slobodne urobil zmluvu s lubovolnou poisťovnou o zdravotnom poistení. Bez povinných odvodov cez štát.
Lenže - toto slováci ani nechápu, a teda ani nie sú ochotní k tomu politikov prinutiť.
Záver ? Bude ešte horšie.

04.02.2014 | mar

Ako je pisane, lekari sa snazia uchmatnut pre seba co najviac a to cez rozne poplatky. Nie je predsa normalne a podla mna ani moralne, aby clovek platil lekarovi za prednostne vysetrenie len preto, ze sa k nemu nevie dostat. Nie je mozne, aby clovek platil za potvrdenia, kedze lekari povedia, ze to nesuvisi s vykonom ich povolania. A takto by som mohol pokracovat dalej.
Zmluvu s poistovnou si uzatvara kazdy obcan sam, aj ked nie "dobrovolne", lebo u nas plati, ze kazdy musi byt poisteny. Lenze poistovne kaslu na svojich poistencov. Ich zaujima len to, ci im ludia, resp. ich zamestnavatel odvadzaju poistne. A potom sa stava, ze lekari vyberaju peniaze aj za to, co im poistovna preplaca a poistovne to akceptuju. Ako nedavno, ked som bol s 8 rocnou dcerou u zubara a bol som nuteny za vytrhnutie mliecneho zuba zaplatit 4 eur, napriek tomu, ze dcera v predchadzajucom roku absolvovala 2 preventivne prehliadky, vykon bol robeny z preventivnych opatreni (na mliecnom zube bol kaz, ktory sice nebolel, ale vedla uz bol trvaly zub a podla vyjadrenia lekarky by sa kaz z mliecneho zuba mohol preniest na trvaly) a bol robeny bez anestezy, kedze dcera sa boji injekcie. Na prijmovom doklade nebolo uvedene, za co to je, len 4 EUR. Nech sa p. Kollar vyjadruje k takymto praktikam.
Lekarom som pred casom fandil, ze sa dokazali spojit a vydobit si svoje prava aj voci takemu silnemu protivnikovi, ako je stat. Lenze sa mi uz nepaci, ake praktika pouzivaju voci pacientom, ktori su bezbranni a odkazani na nich.
Ako je mozne, ze poistovne uzatvoria s lekarom zmluvu a ten si nadalej uctuje poplatky nad ramec poistenia . Ano, nezazmluvneny lekar nech si pyta, co chce, ked k nemu ludia pridu. Ale zmluvny lekari by mali dodrziavat urcite pravidla, na ktorych sa dohodli s poistovnou. Ked sa s poistovnou na urcitom vykone dohodol, nech uz od pacienta nepyta nic. (Sproste by som to porovnal so zazmluvnenými servismi, kde za opravu auta po havarii cez poistenie si moze servis uctovat len dohodnute ceny, inak im to poistovna nepreplati.)
Alebo je este jedna moznost, ze poistovna zo zakona musi preplatit poistencovi taketo platby suvisiace s vykonom lekara. A ci potom znizi o tuto platbu preplatenie vykonu lekarovi, alebo to vykryje zo zisku, to je uz jej vec.

05.02.2014 | Anna Kováčová

Čo sa týka parkovania pri nemocniciach v Bratislave, lekárskym odborom vôbec nejde o práva pacientov (za ne sa iba schovávajú), ale iba o to svoje parkovanie zdarma.
Iné krajské mestá už dávno takéto spoplatnenie zaviedli a neprotestuje sa. Chcel by som sa opýtať iniciátorov tejto hystérie v Bratislave o návrh ako vyriešiť situáciu, keď všetci chcú prísť do obmedzeného priestoru nemocnice autom a zároveň aj parkovať.
Situácia s parkovaním pri nemocniciach už bola neúnosná, pretože zamestnanci uvedených nemocníc okupovali parkovacie miesta medzi siedmou a pätnástou hodinou. Tiež sa majú ostatní zamestnanci dožadovať u svojho zamestnávateľa, aby im zdarma zabezpečil parkovanie?

06.02.2014 | Agát4

Je trápne keď prezident Slovenskej lekárskej komory "rieši" problém parkovania. Čo keby sa zaoberal problémom korupcie v zdravotníctve, ktorú väčšina občanov považuje za enormnú. Lekári si vybojovali zvyšovanie platov, ale "všimné" si vyžadujú jako doteraz. Aké kroky podnikla SLK v tomto smere a s akým výsledkom?

07.02.2014 | Motylx

Nemyslel som si, že budem niekedy s tebou súhlasiť...takže súhlas a pridám...operácie...prečo operuje jeden, dvaja, keď ich je xxx? Prachy? Pooperacna starostlivosť...možno v súkromných zariadeniach. No ich majitelia sa tiež radšej dajú operovat za hranicami...liekova politika...aké lieky lekári predpisuju? Za čo? Za koľko?
Kollar tu zobroni, aby mali kde lekári kde zadarmo parkovať.
???
Ak zmeny, tak len tak, ako píše libertarian vyššie.
Komplet.
Len tu robia z ľudí hlupákov.

05.07.2015 | MarryMarryMarry


Absolvovala som dve odfláknuté operácie. 1 na Antolskej- Marian Kollár a 2- Heydukova -Peter Babala. Pri prvej si pomýlili priestor a pri druhej nádor (8x8cm) zabudli vyoperovať ... ak chcete vedieť viac napíšte papa Merry

http://axon.blog.pr...

Pokiaľ sa bojíte R.Fica a M.Kollára- tak tento mejl dajte obratom do koša..., ak nie tak čítajte ďalej...


Pred letnými prázdninami som bola operačnom zákroku na antolskej- mali mi vybrať- cistu, polip a 7x7cm dvojfazuľkový útvar (príloha 1). Pred operáciou mi M.Kollár sľúbil, že príde za mnou a všetko mi vysvetlí... ( marxizmus -leninyzmus je reálnejší ako jeho slová). Kedže pred operáciou mi nikto nič nevysvetlil, tak to aj dopadlo...Po operácii som sa prebudila a v tele 3 trubky,17 cm rez, brucho ako melón a neskutočné krče-ktoré mám dodnes (príloha 2) ! Deň po operácii na vizite mi R.Paldia a M.Borovský vysvetlili, že pokiaľ nechodím, tak mi neposkytnú žiadne informácie- lebo mám v tele ešte následok narkózy ( od operácie bolo 24 hod) . Kedže som sa dožadovala stále informácii, tak si ma vzali do vyšetrovne a vysvetlili mi, že v tele nič nenašli a tak ma znova zašlil...Že mám byť spokojná ,lebo som zdravá žena a tie útvary mi asi tesne pred operáciou praskli a vytiekli...-haha. Na kontrole po operácii mi sonom bolo zistené, že to tam všetko mám... ( príloha 3) .
Keď mi M.Kollár telefonoval- jeho veta znela - Pani Lukács- už zmesi 100% istý ,že ten nález máte v hrubom čreve ...-ja som sa len zmohla na jedinú otázku: A to ste si pred operáciou nebolli 100% istý -že to neni v maternici? - jeho odpoveď znela- pani Lukács nejak vás zle počujem...
Zhrniem to- ak si chce dať len tak niekto len tak rozrezať maternicu, chodte za p. Marianom Kollárom a povedzte mu , že máte moje odporúčanie...
Chcela som toto uverejniť v niekoľkých časopisoch, ale pri mene M.Kollár- všedcia cúvli -lebo má politické a finančné chápadlá..
Komu som o tom už hovorila, alebo majl poslala 2x tak sa ospravedlňujem, ale ak chcete vedieť viac tak ma kontaktujte...

papa Merry

12.05.2017 | chr

Čo dodať na záver. Zakaždým , keď sa pozerám na výplatnu pásku je mi smutno , že tam este namáme kolonku " predplatné na objednanie u lekára" navrhujem 1% z hrubého platu . Hrôza pozerať , ako sa zdaňujú ľudia nepriamo rôznymi starobnými , zdravotnými , nemocenskými , poistnými a ďalšími poplatkami na ukojenie túžby po moci a peniazoch súčasnej vládnucej kavalérie.

Marian Kollár

Marian Kollár
  • Počet článkov: 7
  • Priemerná čítanosť: 2698
  • Priemerná diskutovanosť: 16
  • RSS blogu

O blogu

Lekár, prezident Slovenskej lekárskej komory. V roku 1984 ukončil štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Ako lekár v odbore gynekológia pôsobí 28 rokov. Do roku 2007 na I. Gynekologicko-pôrodnickej klinike FN v Bratislave, od roku 2008 v neštátnej gynekologickej ambulancii.