Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Mária Bejdová

Osvojte si 7 rýchlych trikov, ako si nájsť čas na čítanie

11.05.2018 | Maria Bejdova

Možno tušíte, že čítanie kníh je tá správna vec, ktorá vás obohatí a posunie ďalej. A budete lepšie písať. Ako si na to nájsť čas?

 • Tlačiť
 • 0

Zrejme potrebujete obohatiť slovnú zásobu. Nechať sa inšpirovať životom známych osobností.  Získať viac špecifických poznatkov, napríklad z oblasti písania – také knihy nájdete aj v mojom článku Aké knihy čítať o písaní. Možno si len jednoducho chcete urobiť radosť. Tu je pár mojich tipov, ako si nájsť čas na čítanie.

 1. Nezanedbávajte svoju prácu a rodinu

Pokiaľ budete mať tieto veci v rovnováhe a splníte si, čo máte, ľahšie si nájdete čas na čítanie. Jednoducho preto, že nebudete mať voči nikomu a ničomu žiadne výčitky.

 1. Vždy, ale naozaj VŽDY, majte pri sebe knihu

Klasickú alebo e-knihu, či aspoň CD v aute. Nikdy neviete, kedy budete mať 5 minút, napríklad pri čakaní v rade na lístky, na kamaráta pred večerným pivom, či kým príde šéf na poradu.  Spojí sa mnoho maličkých „kúskov čítania“  a prečítate knihu ani neviete ako.

 1. Vypnite televízor, zatvorte notebook

Nie, naozaj vám nič neujde. Vynechaním televízie či online sveta z večerných rituálov, získate enormne veľa času na čítanie kníh.  Ak je to pre vás ťažké, skúste na začiatok aspoň jeden večer v týždni.

 1. Nikdy nečítajte, čo vás nebaví

Nie som fanúšikom toho, že každú knihu treba dočítať. Čas je dnes vzácna veličina, nemusíte čítať niečo, čo sa vám nepáči. Čítajte pre vaše potešenie. Ľahšie si potom vytvoríte čas na otvorenie knihy.

 1. Založte si preukaz do knižnice

Staromódne? Áno, ale budete prekvapení koľko zaujímavých titulov, ktoré už nenájdete v predaji, tu objavíte. Alebo môžete prečítať všetky tituly od svojho obľúbeného autora, alebo tie knihy, ktoré ste ako povinné čítanie „odflákli“, a teraz by ste radi vedeli, o čom sú... Nehovoriac o výnimočnej atmosfére, podporujúcej čítanie, ktorú v knižniciach nájdete.

 1. Rozprávajte sa s ľuďmi o knihách

Priatelia, rodina, kolegovia v práci,  fanúšikovia kníh na internete... Vždy sa nájde človek, ktorá rád číta a dá vám zaujímavé tipy na knihy či nový pohľad na nejakého autora. Keď ho stretnete nabudúce, budete mu chcieť povedať, čo nové ste objavili.

 1. Myslite na budúcnosť

Uvedomte si, že ak čítate, dávate dokonalý príklad svojim deťom. Nič nie je pre ne také inšpirujúce, ako keď vás uvidia s knihou. Bude fantastické, ak už od malička budú vedieť nachádzať spôsoby, ako si nájsť čas na čítanie.

Tip na záver:

Zapisujte si, ak nájdete tip na dobrú knihu od kamaráta a z novín. Ak sa ocitnete v kníhkupectve, nebudete bezcieľne blúdiť, či nekúpite prvý titul, ktorý vám padne do ruky a nebude vás baviť... Jednoducho si odškrtnete ďalšiu položku zo svojho zoznamu. Čím viac odškrtnutých, tým lepší pocit.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy rady odborníkov, tipy na čítanie

Diskusia (0 reakcií)

Mária Bejdová

Mária Bejdová
 • Počet článkov: 27
 • Priemerná čítanosť: 2231
 • Priemerná diskutovanosť: 2
 • RSS blogu

O blogu

Písanie je remeslo, ktorému sa venujem už vyše desať rokov. Tento blog je o písaní a všetkom, čo s ním súvisí. Freelance copywriter: maria.bejdova@gmail.com

Mária Bejdová

Mária Bejdová
 • Počet článkov: 27
 • Priemerná čítanosť: 2231
 • Priemerná diskutovanosť: 2
 • RSS blogu

O blogu

Písanie je remeslo, ktorému sa venujem už vyše desať rokov. Tento blog je o písaní a všetkom, čo s ním súvisí. Freelance copywriter: maria.bejdova@gmail.com

Kalendár sa načítava...

Moje odkazy