Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Mária Bejdová

Aké knihy čítať o podnikaní?

06.07.2018 | Maria Bejdova

Hovorí sa, že v lete je viac času na čítanie. Ja si myslím, že je to len výhovorka, úspešní ľudia čítajú neustále.

 • Tlačiť
 • 0

Dlhoroční podnikatelia vedia mnoho z praxe, ale často to nevedia alebo nestíhajú sformulovať do uceleného textu a podať ďalej. Česť výnimkám. Napríklad tým z nasledujúceho zoznamu (ale aj mnohým ďalším) sa podarilo dať do zrozumiteľných bodov dôležité veci pre všetkých, ktorí chcú začať podnikať alebo už pracujú sami na seba.

 1. Robert T. Kiyosaki: Bohatý otec Chudobný otec

Toto je podľa mňa biblia. Povinná literatúra. Must read. Volajte to ako chcete, toto je kniha, ktorú by si mal prečítať nielen každý podnikateľ, ale ÚPLNE KAŽDÝ. Pravdepodobne ste ju už čítali, ale ak nie, trošku vám závidím. Vedzte, že táto literatúra s čudesným názvom vám zo dňa na deň môže zmeniť život. Zrazu sa začnete pozerať na svet a na vaše rozhodnutia úplne inými očami. A nie len na tie finančné.

 1. Jason Fried – David Heinemeier Hansson: Restart

Pri čítaní tejto knihy som neustále súhlasne prikyvovala hlavou. Väčšinu vecí som totiž už mala odskúšanú v praxi a vrelo som s nimi súhlasila. Takto minimalisticky a zrozumiteľne na jednej kope som už dávno žiadnu literatúru na tému podnikanie nečítala. Zakladatelia americkej firmy 37signals v nej trefne dokazujú, že vôbec nepotrebujete veľa peňazí, ani nemusíte ako firma rozrastať do obrovských rozmerov, aby ste boli úspešní.

 1. Ivo Toman: O úspechu

Priznám sa, že úspešnejší titul tohto autora Debordelizace hlavy, ktorý mnohí tak oceňujú, mňa takmer neoslovil. Toto však už bola iná káva. Natvrdo pomenované faktory úspechu či neúspechu, ktoré sú trošku iné ako v bežných motivačných knihách, mi otvorili oči. Na konci bolo už celkom jednoduché prijať fakt, že úspech je vytvoriť si život podľa vlastných predstáv. A nemusí to mať nič spoločné s majetkom.

 1. Životopis

Kohokoľvek, ku komu vzhliadate, kto je váš vzor, alebo aspoň kto je výnimočný v oblasti, ktorej sa venujete. Či už je to Steve Jobs, Frida Kahlo alebo Hviezdoslav, je vlastne jedno. Inšpirácia životom niekoho iného vám ponúkne pohľad na začiatky človeka, ktorý nemusel mať na ružiach ustlané, ale napriek tomu sa zapísal do dejín. Ako prekonával prekážky, čo ho inšpirovalo, ako pracoval, s kým sa stretával... to všetko obohatí váš pohľad na sféru, v ktorej pracujete a pomôže vám udržať si motiváciu.

Pozrite si aj moje odporúčania na to Aké knihy čítať o písaní. A aká literatúra zaujala vás?                       

 • Tlačiť
 • 0

Tagy rady odborníkov, tipy na čítanie, podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Mária Bejdová

Mária Bejdová
 • Počet článkov: 27
 • Priemerná čítanosť: 2179
 • Priemerná diskutovanosť: 2
 • RSS blogu

O blogu

Písanie je remeslo, ktorému sa venujem už vyše desať rokov. Tento blog je o písaní a všetkom, čo s ním súvisí.



 



Freelance copywriter: maria.bejdova@gmail.com

Mária Bejdová

Mária Bejdová
 • Počet článkov: 27
 • Priemerná čítanosť: 2179
 • Priemerná diskutovanosť: 2
 • RSS blogu

O blogu

Písanie je remeslo, ktorému sa venujem už vyše desať rokov. Tento blog je o písaní a všetkom, čo s ním súvisí.



 



Freelance copywriter: maria.bejdova@gmail.com

Kalendár sa načítava...

Moje odkazy