Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Záplata na roztrhané nohavice

13.02.2017 | Marek Krajčí

Diskusia (28 reakcií)

13.02.2017 | libertarian

Ako lekár, poslanec NR SR (OĽaNO) a člen Výboru NR SR pre zdravotníctvo by ste mal nakopať tých politikov do riti a odkázať im :
Nemocný človek očakáva od lekárov pomoc, a nemá čas študovať, kam má po tú pomoc ísť. ZLomenú nohu dokáže odlíšiť od chrípky každý. Ale to je aj tak všetko.
Urobte pre nemocného človeka JEDNO MIESTO, kde príde- a tam si vy lekári rozhodnite -kto ho bude liečiť.

To štvor -šesť hodinové čakanie (a to aj na pohotovosti !!!) je šialené, a POTUPNÉ. Dnes sa už ABSOLUTNE VŠADE - okrem lekára - možno objednať, a to BEZ poplatku !!! To vám fakt drbe ??? Máte ľudí za idiotov ???

Platíme ŠIALENÉ peniaze v poistnom- neváľajte na ľudí iné poplatky !!!!!
V zdravotníctve sa rozkradnú MILIARDY - všetko máte predražené.

13.02.2017 | Martina12

ale všade je viac lekárov ako u nás. preto sa tam menej čaká.

13.02.2017 | Roman Kanala

Ženeva je tak premedikalizovaná, že v prípade infarktu sa o hodinu neskôr pacient už preberá po operácii.

Ani samotný koncept pohotovosti neexistuje. Človek obtelefonuje lekárov okolo, či ho môžu vziať okamžite. Ak nie, ide do nemocnice alebo do nejakej kliniky. Keď je veľmi zle, zavolá si záchranku, ale tá si faktúruje 500 Frs.

Až keď čítam takéto články, uvedomujem si, ako Vás tam na Zlodejsku dubasia a ničia.

13.02.2017 | Martina12

Ale je aj veľmi drahé. "Ako Švajčiari vnímajú zdravotníctvo?

Veľmi dobre, majú o ňom vysokú mienku. Švajčiarsky systém je však veľmi drahý. Každý občan musí byť zo zákona zdravotne poistený. Tým, ktorí majú nižšie príjmy a nemôžu si dovoliť niektoré úhrady, štát prispieva." povedal bývalý minister zdravotníctva vo Švajčiarsku Carlo Conti.

u nás koľko ľudí nedá do zdravotníctva nič ale starostlivosť vyžaduje.

15.02.2017 | Marek Krajčí

A preto skôr ako sa zameriavať na nové poplatky sa má reformovať primárny kontakt tak, tak aby vznikali nové ambulancie všeobecných lekárov. 1 z piatich vyštudovaných lekárov na našich fakultách odchádza do zahraničia. Kompetentní sa zabudli starať o primárny kontakt, ktorý v súčasnosti, ako aj celé zdravotníctvo kolabuje...

15.02.2017 | Martina12

odchádzajú lebo sú nepriateľmi spoločnosti. tak ich vykresľujú aj média podporované oligarchiou. teraz už pomenej lebo vidia , že nedostatok lekárov nie je standa.

13.02.2017 | Martina12

šialená je aj návštevnosť Slovákov u lekára. "Podľa vlaňajšej analýzy OECD sme v Európe spoločne s Maďarmi na čele rebríčka v počte návštev u lekára za jeden rok. Lekára navštívi každý Slovák či Maďar približne raz do mesiaca, čiže takmer 12-krát do roka (11,3 – 11,7), tesne za nami sú Česi. Pritom priemerný Európan chodí za lekárom len šesťkrát do roka."

málo lekárov, viac návštev. tak čo chceš? buď rád, že čakáš len 4 až 6 hodín.

15.02.2017 | Marek Krajčí

Nuž práve preto, že všeobecný lekár má malé kompetencie, 80% svojich pacientov posiela ďalej, preto máme takú vysokú návštevnosť! Preto hovorím v článku o potrebnej reforme primárneho kontaktu.

15.02.2017 | Martina12

je to aj o životnom štýle. o vysokej chorobnosti v dôsledku prejedania sa okrem iného. niekedy boli ľudia chorí z hladovania, teraz z prejedania sa.

13.02.2017 | LPB

Výborný článok!

Už som sa to nedávno v diskusii pýtal. Nebudú tie firmy, čo sa budú starať po novom o pohotovosti, súkromné?

15.02.2017 | Marek Krajčí

Áno, bude nový tender. Má však antikoncentračnú doložku. Zdá sa, že minister ide po biznise niektorých súčasných poskytovateľov LsPP a tie by po novom mohli poskytovať napr. aj nemocnice.

13.02.2017 | ataman

Mna by zaujimalo ako vie posudit pacient ci bolest brucha je vazny stav a ma s tym ist na urgent?

Pacient nepojde na urgent, aby neplatil 10 EUR poplatok.

Do rana mu napriklad praskne vred a zomrie. Kto preberie za to zodpovednost?

13.02.2017 | Martina12

a na pohotovosti čo ti urobí lekár? veď tam nemá ani potrebné prístroje na vyšetrenie. vred nevznikol od rána do večera.

13.02.2017 | ataman

Este stastie, ze sa stahujeme s rodinou prec zo Slovenska.

13.02.2017 | Martina12

ja ani náhodou. :-) vy by ste mohli tam by vás naučili móresu.

13.02.2017 | Martina12

uč sa. "Na pohotovosť väčšinou prichádzajú ľudia s infektmi horných dýchacích ciest, bolesťami chrbta či s urologickými problémami.

„Akonáhle si chorý nemá kde vybrať lieky a nepotrebuje ich hneď, tak jeho zdravotný stav môže počkať,“ poznamenal Šóth s tým, že ak ide o silné bolesti či akútne stavy, pohotovostná ambulancia na to nie je vybavená tak ako napríklad urgentný príjem v nemocnici. K dispozícii je pre také stavy aj záchranka. Preto aj keď nebudú lekári podľa neho slúžiť celú noc, 24-hodinová zdravotná starostlivosť bude dostupná."

13.02.2017 | mmin

Všetko sa dá skritizovať. Ale kritik by mohol aspoň udržať v jednom blogu jeden font. pokiaľ tá zmena nemá význam.

13.02.2017 | Martina12

pán doktor zrejme nikdy neordinoval v ambulancii. preto nevie čú sú to ordinačné hodiny a pracovné hodiny lekára.

"Navyše samosprávne kraje, poisťovne a aj pacienti si často myslia, že ordinačné hodiny a pracovný čas lekára je to isté. Nuž nie je, pretože keby lekár vyšetroval pacientov 8 hodín denne, musel by v ambulancii možno aj spávať."
"Pracovný čas lekára a ordinačné hodiny nie je to isté" https://dennikn.sk/...

15.02.2017 | Marek Krajčí

Zdá sa mi, že ste pani doktorka :-). Nechcel som sa Vás v článku nejako dotknúť. Naozaj chcem sa postaviť za zlepšenie postavenia všeobocných lekárov. Sám ordinujem v ambulancii a v článku píšem: "Nakoľko lekár musí popri svojej ordinácii vykonávať aj inú činnosť, ako je administratíva, či návštevy svojich pacientov, mnohí z nich obmedzili svoje ordinačné hodiny len na pár hodín denne." Ušlo Vám to?

15.02.2017 | Martina12

nie som pani doktorka . doktorky nemajú takú "hubu" ako ja. :-) nanešťastie,

15.02.2017 | Marek Krajčí

v tom prípade obdivujem, aký máte prehľad a znalosti...

13.02.2017 | Martina12

a ešte si pán doktor uvedomte, že poisťovňa lekárov limituje. čiže ak mu nariadi, že denne môže ošetriť len 20 pacientov tak ošetrí ich toľko. za viac mu nazaplatí. a prečo by mal míňať energie zadarmo?

"Ktorý podnikateľ okrem súkromného lekára musí robiť zadarmo?" Zdravotné poisťovne zdravotnú starostlivosť pre svojich poistencov nakupujú u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Tým, zjednodušene povedia, napr. že tento mesiac vám dovolíme vyšetriť x pacientov a urobiť im y výkonov v cene z, ktorú vám uhradíme. Ak ju prekročíte v danom zúčtovacom období, čo je spravidla štvrťrok, polrok alebo kalendárny rok, urobí sa zúčtovanie a ak tento limit prekračujete, máte smolu. Všeobecná zdravotná poisťovňa vám nezaplatí nič, Dôvera a Union podľa toho, aký ste dosiahli koeficient, určený poisťovňou. Prinajlepšom v Dôvere môžete dostať aj 100%, ale to sa stáva málokedy, väčšinou sa uhradené sumy za výkony, ktoré ste urobili nad limit, pohybujú v sumách 50-80% z ich pôvodnej ceny."https://dennikn.sk/blog/ktory-podnikate­l-okrem-sukromneho-lekara-musi-robit-zadarmo/

15.02.2017 | Marek Krajčí

Pani doktorka, všeobecný lekár má svoju kapitáciu. Za každého svojho pacienta dostane paušálnu mesačnú platbu. Môžme diskutovať, či je dostatočná. To čo píšete je problém limitov, ktoré majú špecialisti...

15.02.2017 | Martina12

vážne? dve eurá na mesiac? a čo keď ten pacient ide k lekárovi dvakrát za mesiac? dve eurá na mesiac vystačia akurát na upratovanie , svietenie a zabezpečenie zdravotných kariet.

15.02.2017 | Martina12

B. Všeobecný lekár pre dospelých
KAPITÁCIA:
- v skupine 19 - 40 ročných....... 2,10 € ( dorast pre VLDD, resp. VLD)
- 40 – 50 ročných: 2,10 €
- 50 - 60 ročných: 2,18 €
- 60 - 80 ročných: 2,58 €
- nad 80 rokov : 2,85 €
- U VLD zazmluvniť CRP ( možnosť zazmluvnenia v limitácii na RČ)

13.02.2017 | Roman Kanala

V kantóne Neuchâtel majú dve plne vybavené nemocnice v mestách Neuchâtel a La Chaux-de-Fonds. Vzdialené sú od seba asi 20 km a spája ich rýchlostná cesta a železnica. Plne vybavené nemocnice znamená všetky bežné oddelenia, ale aj záchranky, urgentný príjem, operačné sály 24/24 h, stále služby chirurgov a anesteziológov.

Vláda prišla s tým, že sa urgencie v La Chaux-de-Fonds zrušia. Ľudia to napadli referendom. Vláda prišla s proti-projektom, že sa to nezruší celkom, ale len trošku, a niečo sa ušetrí. Ľudia si odhlasovali, že chcú kompletné služby aj hore v La Chaux-de-Fonds, tak ich budú mať a zaplatia na daniach. A je to. Píšem o tom v ostatnom blogu.

Hlasovalo sa aj o daniach, čo je na Zlodejsku podľa mečiaro-gašparovičovskej ústavy neprípustné.

https://blog.etrend...

15.02.2017 | LPB

Oceňujem reakcie autora. To sa len tak nevidí, odpovedať v diskusii.

15.02.2017 | Marek Krajčí

Ja ďakujem za všetky vaše reakcie. Vážim si každý názor a spätnú väzbu. Naša komunikácia nás posúva ďalej a dúfam, že k lepšej budúcnosti nášho krásneho Slovenska.

Marek Krajčí

Marek Krajčí
  • Počet článkov: 3
  • Priemerná čítanosť: 3403
  • Priemerná diskutovanosť: 15
  • RSS blogu

O blogu

Ako lekár, poslanec NR SR (OĽaNO) a člen Výboru NR SR pre zdravotníctvo by som rád ponúkol moje pohľady na dianie v zdravotníctve a politike. Verím, že moje blogy podnietia odbornú diskusiu a prispejú k riešeniu problémov našej krajiny.