Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Ľudovít Kaník

Vojna o úspory, chceme o ne prísť ?

21.05.2010 | Ludo Kanik

Ficovi sa nepodarilo vyštvať ľudí z II. piliera

 • Tlačiť
 • 10

Každý mesiac pribudne na účtoch 1,5 milióna občanov Slovenska 9% nad ich dosiahnutú mzdu. Úplne pravidelne bez toho, aby museli obetovať čo len jeden cent zo svojich zdrojov. Ako je to možné ? Jednoducho. Stačilo vstúpiť do II. piliera dôchodkovej reformy a ľudia začali hromadiť majetok, na ktorý dovtedy nemali dosah. Majetok, ktorý je ich osobným vlastníctvom a dá sa dediť. Dáva im nezávislosť a istotu slušne zabezpečenej staroby.

II. pilier je preto najväčším sociálnym programom v dejinách Slovenska a pravdepodobne aj Európy. Od jeho štartu sa do súčasnosti presunulo na účty občanov Slovenska už 3,2 mld. eur, čo v priemere je viac než 2100 euro na každého účastníka.

Občania sú spokojní, čo sa ukázalo pri opakovaných pokusoch  R. Fica, vyštvať ich z tohto systému. Neposlúchli. Lebo si istotu vlastného majetku cenia viac ako prázdne sľuby financované na dlh. Tie sa vždy zrútia ako domček z kariet. Vlastníctvo je však vlastníctvo. Je to istota.

V II. pilieri je tak,  napriek dvojnásobne opakovanej snahe R. Fica vyhnať z neho občanov Slovenska, stále takmer 1,5 mil. ľudí. Vojna o získanie ich úspor, ktorú vedie Róbert Fico už 4 roky ale pokračuje ďalej.

Občania boli opakovane klamaní premiérom tejto krajiny s cieľom zneistiť ich a na základe nepravdivých informácii prinútiť opustiť II pilier. Najprv tvrdeniami, že už na účtoch v DSS nič nie je, potom tým, že kríza ohrozuje bezpečnosť dôchodkového sporenia. Ostatným klamstvom je tvrdenie,  že DSS majú investovali v zadlžených krajinách obrovské sumy.

Všetky tieto snahy majú jediný cieľ. Vytvoriť dojem, že systém nefunguje a pripraviť pôdu na definitívny útok na úspory občanov v II.pilieri po voľbách.

R. Ficovi vadí, že každoročne pribudne na účty občanov asi 800 mil. eur, čo je v priemere asi 500 eur na jedného, čo posilní a zväčší ich súkromný majetok. On potrebuje tento majetok na financovanie nehospodárnych, predražených tendrov a zákazok. Potrebuje sa odplácať svojim sponzorom, ktorí ho financujú. Nezaujímajú ho bežní ľudia. Fico slúži veľkokapitálu. Ľudia sú pre neho len nastroj na použitie, len výťah k moci, majetku a peniazom.

Na stretnutí so zástupcami DSS, ktoré spravujú účty občanov R. Fico otvorene vyhlásil: “po voľbách budete prví na rade”. Potvrdil tým vyhlásenie vojny úsporám občanov a neustálu snahu obrať občanov o dôchodkové úspory, ktoré im platný dôchodkový systém garantuje.

Táto vojna o úspory trvá od začiatku vlády R. Fica. Jej zásluhou, zákernou zmenou legislatívy boli už všetci sporitelia ukrátení v priemere o viac ako 100 euro na osobu, zavedením nezmyselnej 6 - mesačnej lehoty na vyhodnocovanie výnosnosti DSS.

DSS boli takto prinútene predať všetky akciové investície a z 3 fondov z rôznou investičnou stratégiou sa stal jeden, konzervatívny, s nízkym výnosom.

Všetko to je príprava na to vyhlásiť po voľbách, ak získa dostatok hlasov. Tento systém nie je dobrý. Treba ho zrušiť. Občania Slovenska by tak prišli o svoje úspory, Fico a jeho mecenáši by získali ďalší zdroj na financovanie svojich kšeftov a nabaľovanie sa.

Ako sa dá tomu zabrániť?  Poraziť Fica vo voľbách. Nevoliť jeho víziu, nepodporiť svojim hlasom tento plán na okradnutie občanov, ktorého je reprezentantom.

V dôchodkovom systéme je ešte veľa vecí ktoré treba urobiť a vylepšiť. Ficova garnitúra ukázala, že to nevie. V našom programe sú riešenia.

Viaceré aktuálne témy preberáme na mojom Facebook profile www.facebook.com/ludokanik.

Pre tých, čo radi sledujú krátke správy som aj na Twitteri - www.twitter.com/ludokanik

Všetky informácie o mne sa sústreďujú na mojej webstránke -  www.kanik.sk

 

Ľudo  Kanik

Kandidát do NRSR za SDKU-DS  č. 30

 

 • Tlačiť
 • 10

Tagy Fico, SDKÚ-DS, II. pilier, DSS

Ľudovít Kaník

 • Počet článkov: 8
 • Priemerná čítanosť: 4097
 • Priemerná diskutovanosť: 36
 • RSS blogu

O blogu

Ľudovít Kaník

 • Počet článkov: 8
 • Priemerná čítanosť: 4097
 • Priemerná diskutovanosť: 36
 • RSS blogu

O blogu

Kalendár sa načítava...