Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

A šup z vrecúška do vrecúška

19.06.2012 | edy

Diskusia (45 reakcií)

19.06.2012 | eExcel

Nie je jedno, za co budete a za co nie?
Svoje sance ste premrhali.

"Keď ste pritom, môžete niečo vyhandlovať."

Je mi jasne, ze viete presne, o com to je.

20.06.2012 | Roman Kanala

Mne sa ten článok páčil. Nie každý má na to, aby si všimol taký technický detail novej ficomanipulácie. Fico vynakladá obrovské úsilie na vypúšťanie balónikov a vytváranie dymových clon pre svoje kradnutie. Najprv prizývanie opozície, hádzanie kostičiek, potom výzva k predkladaniu návrhov na šetrenie v krátkych lehotách, aby sa to dalo všetko zosmiešniť. Fico je psychopat a trápna figúrka. Vážne ho môžu brať len intelektuálne menejcenní. Tí ostatní ho budú študovať a dokumentovať jeho perfídne demagogické ťahy.

Pani Žitňanská, vďaka.

20.06.2012 | sona08

ale netrepte. Aky technicky detail. Je na to osobitny odsek a najdete ho do 2 sekund po stiahnuti navrhu zakona. Ako pisem nizsie, nie je to uplne tak, ako pani Ztnanska hovori. Bankam sa nic nevracia. Rozsiruje sa zaklad odvodu aj o chranene vklady v bankach, cize z tychto vkladov budu banky odvadzat 0.4%. Myslite, ze by bolo spravne ak by z tej istej sumy penazi najvprv banky zaplatili 0.2% do FOV, a potom este 0.4% z toho isteho ako specialny odvod?

23.06.2012 | Roman Kanala

Fico adoptoval túto schému ako pravidlo - iný príklad je druhý pilier a jeho dohoda s DSS ošklbať sporiteľov. Alibizmus a dymové clony mu majú pomôcť predísť ukazovaniu prstom a potupnému odvolaniu po voľbách, čo už raz zažil.
http://komentare.sm...

20.06.2012 | eExcel

Moj prispevok nie je obhajobou fica, ale obvinenim neschopnej pravice.
Fico sotva dokaze manipulativny kusok, ktory by nebol priam lahko rozpoznatelny.
Ze na Ficove manipulaticne kusky zareagovala pravica ako urazeny pubertak? No co ine od nej cakat?

Ze bude zle vieme.

Ale preco je zle aj za tych "dobrych"?

To co tu napachal Kanik - vykladanie starobneho poistenia DSS-kami(ten ked zacne dristat tak to je na okamzitu hospitalizaciu v ustave), Zajac - vykladanie zdravotneho poistenia Pentou, milinoarska dan na strednu vrstvu, nicenie malych podnikatelov - a to popri statu vedomom vykradani statu cez danove vratky v miliardovych hodnotach, vsetky tie pravicove vlady tahajuce za sebou dokazy o vykradanie statu cez klientelizmus a korupciu... su dokazom, ze v tejto krajine moze byt len zle.

Pretoze spina je vdaka Dzurindovi prilis zazrata.
A tito politici a-la Zitnanska su tak zufalo neschopni.

20.06.2012 | api

Tak tak, pravica neschopná a Fico používa stále svoju osvedčenú taktiku, verejne bohatým berie a chudobným dáva, neverejne bohatým dáva a chudobným berie ... túto taktiku krásne otestoval v 2007-2008, keď zaviedol tzv. daňový bonus 8 EUR :))) Na jednej strane akože ľuďom dal 8 EUR každý mesiac k výplate, to "priznával" verejne, všade o tom hovoril, dennodenne ... no, o čom ale nehovoril, že tie peniaze "rozdal" nie zo štátneho, ale z obecného, z daní, ktoré idú obciam a VUC na nemocnice, školy, škôlky, osvetlenie obce atď... :))) V 2009 po prepuknutí krízy tak zrazu ZMOS zmlkol a prestal verejne podporovať Ficka, lebo im doslo, ako ich obabral ... oni potom museli za neho zvyšovať miestné dane, brať úvery, znižovať výdavky, rušiť projekty!!, nerekonštruovať školy, atď. Na jednej strane akože rozdal "najslabším", na druhej strane to najslabší zaplatili trojnásobne, len nie cez Ficka, ale cez obce a iné platby, kde "Ficková ruka" nevystupuje osobne, ale cez iné subjekty :) A toto je trik, ktorý odvtedy používa stále, je to dokonalá marketing ... dáš akože ľuďom tam, kde sa to dá pekne prezentovať a potom im dva krát vic zoberieš cez druhotné a skryté dane, kde už nie je vidno, že to berie on :)) Tento úsporný balíček je presne to isté. Písal som to už pred dvoma mesiacmi, že presne toto sa udeje a je to tu. A ja sa ani nečudujem, neschopná pravica 1. skúšala pravicových voličov oslovovať ľavicovou politikou, 2. nevie robiť ľavicovú politiku (až ani pravicovú), lebo ľavicová politika je založená na oblbovaní ľudí osobným kúzlom a to tak, že ľudí oblbujem priamo. Všimite si, že Fico či je v opozícii alebo vo vláde, VŽDY jazdí na kdeaké zasadnutia medzi ľudí po Slovensku, nesedí ako "pravica" v BA a "blogy" používa len výnimočne, lebo vie, že takto veľa ľudí neoblbne, max 5 - 8 tisíc čitateľov, čo je pre voľby smeť! preto chodí medzi ľudí a nesedí len v BA ako lenivá prašivá pravica... Nuž ale čo s tým, kto chce kam, pomôžme mu tam ... voliči Fica doplatia na jeho taktiky a pravica na svoje (ne)taktiky.

19.06.2012 | Tibor

Ale za trvalý euroval hlasovať budete, však? Španielski bankoví tunelári sú vám bližší, ako slovenskí občania. A euroval vám otvorí dvere aj do Európy. Na nejaké teplé miestečko v Bruseli.

20.06.2012 | Roman Kanala

A stará mama sa určite nevedela korčuľovať.

19.06.2012 | sona08

myslim, ze nik ani necaka, ze za to zahlasujete. Noze, pani Zitnanska, aky balicek konsolidacnych opatreni ma pripravene SDKU? Skuste napisat blog o tom (moze byt na viac casti). Myslim, ze to bude pre vas produktivnejsie, ako oznamovat ludom to, co vedia.

Vy ste si po tych volbach vydychli, vsak, podobne ako Fico v 2010. Kritizovat z opozicie sa na Slovensku oplati. Mala by som pre vas navrh, skuste prerazit model, kedy sa vsetky strany v parlamente budu musiet podielat na vladnuti. Ja by som ho uvitala, aspon by sme neboli otravovani takymito nic neprinasajucimi blogmi od stran, ktorych poslanci beru peniaze za to, ze su stale proti z principu.

Som unavena z toho, ze sa nediskutuje, ale sa kritizuje na zaklade toho, kto veci hovori. Sme toho svedkami od vsetkych pol. predst. na SVK. Dufala som, ze tieto volby nieco zmenia, aspon v tom, ze politici pochopia, ze volici su unaveni z neustalych neproduktivnych hadok. Bohuzial, vsetko ide po starom.

19.06.2012 | samo1

K+ Soňa. Konečne príspevok, ktorý môže čítať :-)

19.06.2012 | samo1

môžem čítať..:-)

19.06.2012 | Tralala2

povinne pisacky opozicie
este tak nebolo(a ani nebude) aby miesto vajatania ponukli vlade konstruktivnu spolupracu (medzi ktoru ratam aj mlcanie nad zlaro) a priznali, ze ak by "oni" mali dostat tych 1.5 mld euro do rozpoctu cez DPH, tak by musela sadzba byt niekde okolo 30%

19.06.2012 | grgo

Na rozdiel od ostatných si myslím, že toto je poctivý blog - ak je ovšem pravda čo hovoríte. Niečo na tých rokovaniach Rady solidarity a rozvoja smrdí.

19.06.2012 | manutara

veru veru nieco na tej rade smrdi. asi jej zbytocnost...

19.06.2012 | Anonymous Coward

+1

19.06.2012 | sona08

no ja som si citala ten navrh zakona, a hned na zaciatku sa stanovuje, ako sa odvod vypocita. Doteraz sa do zakladu odvodu nepocitali chranene pasiva, podla noveho navrhu sa odvod bude pocitat aj z tychto. Asi by bolo dost mimo, ak by banky platili aj odovod do Fondu ochrany vkladov, aj odvod z tych istych penazi statu. Cize stat im nic nevracia, ale vsetko si berie pre seba. Druha vec je, ze by mal Ficov kabinet vysvetlit ako chce riesit vypadok prispevku do fondu ochrany vkladov pre rok 2013. Myslim, ze rozsirenie zakladu vypoctu aj o chranene vklady a 0% prispevok do fondu ochrany vkladov bol barter, ktory vedie k tomu, ze banky neprenesu tento odvod na svojich klientov a rok 2013 ma byt "preklenovaci", respektive ma bankam kompenzovat zmenu, ktora sa udeje v poslednom stvrtorku (zakon ma platit od 1. Sept 2012, banky s nim nepocitali pre rok 2012). Zaujimalo by ma, ako to bude v roku 2014.

19.06.2012 | grgo

Je to prudky ofajč a to nebezpečného charakteru. Fond ochrany vkladov má špecifickú funkciu, je to v podstate poistka ktorú vkladatelie prostredníctvom bánk platia štátu (respektíve NBS) za poistenie v prípade krachu banky.

Extra banková daň zo zisku sa neplatí z vkladov, respektíve z marže medzi úrokmi z vkladov a úveriv. Ale aj zo zisku ktorý pochádza z iných služieb - poplatky za vedenie účtov, peňažné operácie, výbery z bankomatu a iné. Takže takýto barter má systematický dopad na rozloženie rizika a vo výsledku by mohlo spôsobiť menej stabilný bankový systém.

Taktiež to poukazuje na to, že Rada Solidarity ako model vládnutia vytvára nebezpečnú ilúziu o konsenzuálnom vládnutí, avšak aj tento príklad ukazuje že nemôže nahradiť normálne fungujúcu politickú opozíciu. Ak by som mal byť extrémny, tak takáto rada je krokom ku fašizmu ktorý mal podobný zákonodárny režim ktorý bral na zreteľ iba vstupy od úzko špecifických záujmových skupín bez reálnej kontroly politickej opozície.

19.06.2012 | sona08

Dobre, pozrime sa na cisla - vo fonde je momentalne nejakych 700 Milionov Eur, ktore ma chranit vklady v hodnote 22,5 Miliard Eur. Neviem, ci jednorocny vypadok v hodnote cca 50 Mil. Eur nieco vyrazne ovplyvni. Ale samozrejme, vase vyhrady su na mieste.

Myslim, ze rada solidarity nema nahradzovat opoziciu. Pokial viem, Fico ponukal spolupracu aj terajsim opozicnym stranam, ktore by sa tak dostali k rokovaniam tejto rady a mohli tak kontrolovat jej cinnost. Uvitala by som, ak by sa predstavitelia opozicie domahali clenstva/ucasti na tejto rade, kedze asi nezanikne. Myslim ale, ze na preberanie politologickych reci o fasizme je trosku priskoro. Mne osobne nepripada rada solidarity od nicoho odlisna od koalicnej rady. Akurat sa inak vola a nesedia v nej oficialne len politici.

http://www.vlada.go...

Tu su jej clenovia. S tymito ludmi sa rokovalo aj pred tym, neviem, nevidim v tom az taky problem.

19.06.2012 | skorodochodca

Ak zalovím v pamäti, spomeniem si, že na ozdravenie sme dali asi 105mld.Skk - vtedy niečo už z vyzbieraného poistného (asi 68 mld. Skk) + Brigitine dlhopisy. Teraz to vyzerá tak, že si štát berie späť. Nevravím, že je to dobre, ale ... ak by došlo ku kríze bánk, štát stratu bude musieť zatiahnuť sám. Precedens máme, prečo je to dnes prudký ofajč? Brigita bola červenšia, než dnes Fico.
U tej rady - ja to nevidím až tak čierne. Predpokladám, že Fico, možno trochu poučený z minulosti - pravidelne chodil s bubnami na zajace - najprv hodí lakmusový papierik a podľa priechodnosti zvolí postup. Považujem to za lepšie, než trapas s eurom.
A ešte - čo s touto opozíciou - sama sa položila ... keď sme jej dali vládu, nevedela, čo s ňou ... dala nám Fica ... prečo ho kritizuje?

19.06.2012 | Ngoro

Ad grgo
1. Aj ked zaver mate vcelku spravny ("...vo výsledku by mohlo spôsobiť menej stabilný bankový systém"), predpoklad z ktoreho vychadzate je chybny.
Bankovy odvod nie je extra danou zo zisku, ako uvadzate, ale danou z vybranych pasiv subjektu.
Odvod, platia tak ziskove banky, ako aj banky, ktore su v strate. Existuje aj skupina bank, ktora skonci v strate prave kvoli odvodu. Prave tymto bankam tak odvod znizuje vlastne zdroje a tym aj ich uverovu kapacitu a v krajnom pripade aj ohrozuje ich stabilitu.

2. Prostriedky z bankoveho odvodu maju podla zamerov EK sluzit na podobny (nie celkom zhodny) ucel ako prispevky z FOV, preto Komisia odporuca vzajomne prepojit garancne fondy (FOV) a fondy, ktore sa maju naplnat prave z bankoveho odvodu. Takze o taky "prudky ofajc" asi nepojde. (viac podrobnosti tu: http://ec.europa.eu...)

20.06.2012 | Roman Kanala

Ak je tá nová habaďúra nedokonalá, to ešte neznamená, že Fico to myslel dobre. To znamená, že Fico je babrák a skúša nové veci. Kradnúť vie dobre, zametať stopy sa len učí. Veď on sa zdokonalí, nebojte sa. Inak by to takto neskúšal.

19.06.2012 | Tralala2

"Niečo na tých rokovaniach Rady solidarity a rozvoja smrdí."

- bola Opozicii ,teda aj SDKU ponuknuta koalicia ...odmietli sa podielat na vladnuti a rozhodovani
zvysok su plane reci

19.06.2012 | manutara

preco opozicne strany odmietli ist do koalicie so smerom a aj ucast v rsr?? pretoze ``pocty'' v pripade koalicie a ``zbytocnost'' v pripade rsr.

rsr je ``platformou pre diskusiu'', ale taka platforma je aj krcma. rsr je dalsia zbytocnost, ktoru si fico vymyslel aby si tam s pocitom moci mohol vyonanoval ego. pardon, ale nikto ma nepresvedci o opaku.

19.06.2012 | sona08

ide o to, ze by mohli dohliadat na to, akym sposobom dohody vznikaju a mohli by kontrolovat pozadie SMER ministrov a uradnikov a zakonov, ktore vznikaju. Tomu sa hovori kontrolna funkcia. Takto si sami betonuju pristu k informaciam, ktore by im v opozicnej praci pomohli.

19.06.2012 | manutara

este raz. rsr nema ziadnu kontrolnu funkciu, dokonca ani poradnu aj ked sa to tak tvari. je to platforma na diskusiu, cize tliachajte co chcete aj tak schvalime co chceme a prezentujeme to ako konsenzus rsr. to je vsetko.

19.06.2012 | sona08

nehovorim, ze rsr ma kontrolnu funkciu. Tvrdim, ze opozicia cez ucast na tejto rade mohla kontrolovat ci naozaj sluzi tomu, co o nej Fico tvrdi, a tym padom svojou ucastou na nej realne vytvarat tlak na to, aby bola diskusnou platformou, ktora usti v konsenzus, pripadne mohla verejnost z prvej ruky informovat o jej bezucelnosti.

19.06.2012 | pavelo

legitimizovat kroky konkurencie svojou bezzubou pritomnostou nie je sen kazdeho politika.

19.06.2012 | sona08

bezzuba je iba vtedy, ked neviete ako ju vyuzit. To ale viac hovori o neschopnosti pravice, ako cokolvek o Ficovi. Ked niekto nevie robit politiku (a zatial vyzera, ze na pravej strane spektra takeho jedinca este musia najst), nech sa do nej nehrabe. Svojou pritomnostou nic nelegitimizujete, ale ako spravna opozicia, kontrolujete, ci veci idu tak, ako sa deklaruje.


Sen kazdeho politika je byt pri moci a formovat politiku krajiny. Pravica na tento ciel uplne rezignovla a kazdym dnom to dokazuju. Su uplne neschopni ucinne reagovat.

20.06.2012 | pavelo

Zmysel toho vyboru naplna Fico. Co uz len nakontrolujete, ked nebude chciet?
Je ista mala sanca, ze si Fico necha poradit nieco uzitocne. Ale je radovo pravdepodobnejsie, ze cele saskovanie s tymito "pomocnymi vybormi" sluzi len na to, aby bolo kde presmerovat nespokojnost s "krizovymi" opatreniami.

Je samozrejme myslitelne, ze to tak nebude. Ci ste Vy naivna alebo ja cynik sa uvidi este v tomto volebnom obdobi.

19.06.2012 | mikid

Kazda jedna strana, ktora je teraz v opozicii dostala po volbach pozvanku od Smeru do vlady.
Neprijali ju.
Tak o com to teraz kvakaju? Co vlastne chcu? Kto to z nimi ma rokovat a preco? Ved su opozicia. Nie koalicny strany.
.
Na svoje navrhy maju parlament. Tam im nikto nic neberie. Nech si kvakaju tam a nech tam predkladaju navrhy.

20.06.2012 | pavelo

nie kazdy tuzi robit onuce ako SNS, ci HZDS.

19.06.2012 | sona08

inak, nasla som clanok z maja na sme, kde sa pise o tom vypadku. V roku 2013 by mal FOV prejst pod statny rozpocet, takze to vyzera, ze cast z toho, co banky odvedu na rozsirenom odvode bude zo statneho rozpoctu vratena do FOV.

http://ekonomika.sm...

Rozdiel je v tom, ze teraz do FOV platia 0.2% z chranenych vkladov, po novom budu platit 0.4% z chranenych vkladov. Myslim, ze adekvatna cast sa vrati do FOV. Ale mali by to upresnit.

19.06.2012 | xantipa

"Misera est servorum fortuna" "Úbohý je osud OTROKOV" -

samozrejme, že aj BRUSELSKÝCH (pred tým MOSKOVSKÝCH)!!!

Nuž veru, sme rôzni ľudia na tomto svete, jedni sa už narodia
ako OTROCI, (majú to zjavne v génetickom kóde),
a poslúchajú a poslúchajú a poslúchajú.....
každú vyššiu autoritu, aj UFO Mafiu v Bruseli:-))

Iní sa už narodia ako mentálne SLOBODNÍ, ako PÁNI svojho osudu a bránia sa byť OTROKMI !

Apropos, ako Ste hlasovala pani Žitňanská, za alebo proti
megapodvodu -EUROVÁLOVU ?

A ako budete hlasovať za TRVALÝ MEGAPODVOD 21. júna,
ako OTROKYŃA, alebo ako PANI ?

19.06.2012 | manutara

ja som myslel, ze nic ``***********'' uz dnes neprecitam, ale zabila si to. takato znoska nezmyslov, vyplodov evidentne choreho mozgu sa len tak casto nevidi. ty si uz nesvojpravna, alebo ano?? vyzera to skor na tu prvu moznost aj ked sa mozem priklonit aj k tej druhej...

jezisikriste aj taketo nieco ma volebne pravo??...

19.06.2012 | labudik

Je to znôška básnických pocitov, a pocity často nemajú logiku.....Inak volebné právo majú dokonca veľké množstvá neprispôsobivých tlúp cigánskeho etnika, ktoré hlasujú LEN podľa logiky / kto im viac sľúby či potenciálne dá viac/---sú oveľa, oveľa primitívnejší ako vyššie spomínaná osoba--- nikto sa neškandalizuje a slová ako ježišikriste nikde nepočuť, nech načuvam akokoľvek intenzívne- všetci inteligenti len držia hubu a krok.

20.06.2012 | xantipa

a čo tak skúsiť vyvrátiť čo len jediné moje slovo LOGICKýMI
a VECNÝMI PROTIARGUMENTAMI ?

Nejde, že ?

Tak že ťa chápem tajtrlík:-))

A k tvojmu konštatovaniu "jezisikriste aj taketo nieco ma volebne pravo??…"
ti musím povedať, že "volebné právo",
t.j.
právo na FRAŠKU, výsledkom ktorej je
ZMANIPULOVANIE
a
FAĽŠOVANIE tvojho hlasu, ak nevolíš tých "SPRÁVNYCH",
majú dnes aj oveľa horšie prípady,
ako som ja-VYŚSIA BYTOSŤ:-))

Dokonca Cigáni, ktorí volili č.11 a nevedeli čo za stranu to je, volili ju len preto, že "KTOSI" (kto asi ?) im to nariadil a hlavne, za to ZAPLATIL !!!!

Vieš D.E.B.K.O ???

20.06.2012 | xantipa

myslím, že to bolo aj zbytočné písať, D.E.B.K.O s nickom
" manutara"
len tára, pretože vie, že mám PRAVDU,
ktorá sa nedá
LOGICKÝMI a VECNÝMI argumentami vyvrátiť !!!

V takých prípadoch sa potom používa metóda TATÁRSKO- TURECKO- MONGOLSKÝCH kmeňov
zvaná
QUANTANAMO, pred tým JACHYMOVSKÉ BANE,
a ešte pred tým
"súostrovie GULACH" a pod.

Potom "politic"(rozumej zbabelí zytočníci), poslúchajú na slovo:-))

To chce ale trošku ovládať dejiny, tie neskreslené!!!!

20.06.2012 | manutara

??

mno daj este nejake logicke argumenty...

``len tára, pretože vie, že mám PRAVDU,
ktorá sa nedá
LOGICKÝMI a VECNÝMI argumentami vyvrátiť !!!'' pravdu vravis, to co si popisala sa neda logickymi a vecnymi argumentami vyvratit. to sa da vyvratit jedine tak, ze to napises na papier zjes a vyvratis

slovo manutara nema nic spolocne so slovom ``tarat'', mozno keby si pouzila vyhladavac na hladanie informacii nemusela by si tu vypisovat taketo sprostosti

20.06.2012 | xantipa

ach chápem, ty si ornytológ, preto táraš
milý "manu" vtákoviny, že :-))

20.06.2012 | manutara

jo...

20.06.2012 | xantipa

To sa tzv."OPOZÍCIA" s tzv."vládnou KOALÍCIOU" ohováračným vypisovaním na seba,
len tak naoko prekárajú, aby sa zdalo, že ide o pluralitu strán.
Ale, keď príde "istá k istému", ako sa ukázalo a ukáže aj zajtra, držia spolu.

Inak to ani nejde, v rámci KMEŇOVSKEJ SOLIDARITY musia hovoriť to, čo sa im zo "THINK TANKU" ich kmeňa nariadi !

Veď si len predstavme,že by v minulosti TATÁRSKO-TURECKÉ hordy pri ich rabovacích
nájazdoch
neboli bývali jednotní. Museli držať spolu, inak by ich boli panovníci stredoeuropskej civilizačnej kultúry
už skôr rozprášili.

A rovnako vtedy, ako aj dnes:

" Hlavnou úlohou tureckej okupačnej správy bol
* STÁLY a TRVALÝ *
výber štátnych a vojenských daní a poplatkov od obyvateľstva na podmanenom území. "
viď.http://referaty.atlas.sk/vseob...

Čo mi to len pripomína * STÁLY a TRVALÝ *,
že by EUROVálov :-))

Prečo ?
No, pretože s ich TURECKÝM HOSPODÁRSSTVOM nie sú takíto "chudáci" schopní prísť k hodnotám inak, než RABOVANÍM,
rovnako vtedy, ako aj dnes !!!

No a Čo majú potom takíto "chudáci" robiť iné než RABOVAŤ ?

Už len aký ťažkopádny Sulík,
nie a nie mať pre to pochopenie :-))

20.06.2012 | xantipa

Na rozdiel od takých, ako je napr.pani Žitňanská, ktorá pre to pochopenie má.

Veď sama hovorí "Šup z vrecúška (somárov), do vrecúška (ZLODEJOV)"
a za to,
bude zajtra, rovnako, ako aj pán Fico & Co., aj hlasovať, že ?

22.06.2012 | xantipa

Vážená pani Žitňanská, veľmi sa Vám ospravedlňujem a zároveň
sa teším, že som sa vo Vás mýlila.

Príjemne Ste ma prekvapili, že Ste, aj s pánom Lipšicom,
za trvalý EUROVÁLOV
nehlasovali .

SLOVENSKO by Vám to nemalo zabudnúť !!!

23.06.2012 | Kesler

Moc sa v tom neorientujes, to je ina Zitnanska, Jana.

23.06.2012 | xantipa

A počul si už slovo "S A R K A Z M U S" ?

Pani Žitňanská je "študovaná", ona ho určite pochopila,
že pani Žitňnanská ?:-))

Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská
  • Počet článkov: 25
  • Priemerná čítanosť: 4155
  • Priemerná diskutovanosť: 9
  • RSS blogu

O blogu

Poslankyňa NR SR a učiteľka obchodného práva