Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predvolebná záhada bankového účtu zadarmo

23.05.2015 | Ľuboslav Kačalka

Diskusia (10 reakcií)

24.05.2015 | LPB

Zrozumiteľné a výstižné. Len tých (majiteľov) bánk by som sa až tak nezastával...
Mimochodom, koľko vlastne stojí/stálo/bude stáť to mimoriadne prácne a neuveriteľne vyčerpávajúce spravovanie účtov cenných papierov v centrálnom depzitári?

24.05.2015 | Roman Kanala

Aj za starých dobrých čias sa politické kroky vytyčovali na zjazde Komunistickej strany. Bankové poplatky sú politický krok. Aj počasie je politický krok. Čoskoro sa ním budú zaoberať komunisti na zjazde.

Inak aj na Švajčiarsku po švajčiarsky sú účty zadarmo, ak má klient zostatok vyšší, ako 10 tisíc. To nie je nič výnimočné, lebo pre mnoho ľudí to je mesačná výplata.

25.05.2015 | tomashalas

Neviem co ma pan Kacalka proti uctom zadarmo ale v Rakusku, Nemecku ci Anglicku je to bezne.

25.05.2015 | time2restart

FIO banka na Slovenksu má aj bez nariadení účet zdarma viac ako rok.

25.05.2015 | citatelTrendu

Prečo v iných krajinách vedia aj bežné komerčné banky klientovi ponúknuť bez väčších problémov nulový účet? To len tu v gubernii ryžujú na klientoch banky.

Minimálne klienti, ktorým na účet prichádza starobný dôchodok, alebo sa preukážu invalidným preukazom by predsa mali mať účty s 0 € poplatkom. Naozaj tu banky ryžujú na klientoch, pritom starší alebo rôzne postihnutí klienti nie sú schopní si preniesť a spravovať účty v online bankách (nehovoriac o regiónoch, kde nemôžu o mbank či zuno banke ani chyrovať) a od toho je štát, aby to reguloval, inak nás bankári zderú aj z gatí.

25.05.2015 | MixalM

To je jednoduche. Ucty nie su zadarmo preto, ze su s nimi spojene naklady - bankomaty, navstevy pobocky, platobne karty a sprava platobneho systemu, informacnych systemov a dalsie. V niektorych inych krajinach ucty zadarmo su - preto, ze ich banky krizovo dotuju z niecoho ineho. Su ochotni spravit stratu na ucte, lebo veria, ze to vykryju z toho, ze dany klient si zaplati ine produkty.

V minulosti sa to dalo ciastocne kryt tym, ze sadzba na beznom ucte bola nizsia ako na inych produktoch, napr. terminovanych vkladoch. Ale v case, ked su sadzby Europskej centralnej banky na nule a sadzby na beznych uctoch uz dolu ist nemozu, uz tento argument neplati.

25.05.2015 | citatelTrendu

Je mi jasné že banky majú aj náklady, ale vynakladajú státisíce, možno milióny na nezmysly-hlasovú identifikáciu, vyplácanie peňazí z bankomatu cez mobil a podobné pi**viny. Vážne mi pripadá že banky aplikujú hocijaké chu*oviny bez nejakej zmysluplnej analýzy potreby a využitia. Ty tiež kúpiš všetko bez ohľadu na to, či to využiješ? Aj banky by mali svoje náklady zefektívňovať a nielen ih prenášať na klientov.

25.05.2015 | MixalM

"Ty tiež kúpiš všetko bez ohľadu na to, či to využiješ?"

Ved prave, ze nie. Som spokojny s cenou a kvalitou, tak kupim. Nie som spokojny, tak nekupim. Ak som s cenou 5-6 eur nespokojny, tak si kupim mensi balik alebo prejdem do inej banky. Moznosti nie je malo.

26.05.2015 | tomashalas

Uz dlhe roky nenavstevujem banku. Vsetky platby realizujem prostrednictvom internetu....nezatazujem svojimi poziadavkami pracovnicky banky napriek tomu kazdorocne bankove poplatky rastu. Vonku je vezne ze banky ponukaju klientom bezplatne ucty? Preco sa tu najde dost idio+@v ktori nam chcu nahovorit ze poplatky su fajn?

26.05.2015 | ACAC

Riesenie bankovych poplatkov za ucet je tema na dlhu debatu ... smutnejsie asi bude, ze bankove poplatky platia vacsinou ludia, ktori nemaju dostatok financnych prostriedkov ... financne bohatsi ludia maju ucty zdarma, kedze splnaju podmienky bank na bezplatny ucet ...

Ľuboslav Kačalka

Ľuboslav Kačalka
  • Počet článkov: 43
  • Priemerná čítanosť: 3355
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Reportér TRENDU od júla 2013. Sledujte môj Twitter alebo sa so mnou spojte na LinkedIn Môj FACEBOOKový profil: Ľubo Kačalka vie, o čom finančníci neradi hovoria

Prehľad mojich článkov nájdete tu