Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reinkarnovaná Tomanová sa nateraz volá Mihál

28.09.2010 | Lubos Sirota

Diskusia (15 reakcií)

29.09.2010 | eExcel

možno už začína chápať (v tom lepšom prípade), že robiť ministra je niečo iné ako mudrovať na školeniach a fórach. V tom horšom prípade na to ešte neprišiel.

Samozrejme, Mihál s liberalizmom nemá nič spoločné a nazvať ho reinkarnáciou Tomanovej je trefné.

29.09.2010 | erichvonm

NO na agentúrnu prácu sa dá pozerať cez pohlad zamestnávatela úplne super žiadne starosti z odbormi, zodpovednosť za dodržiavanie zákoníka práce nesie niekto iný , atď. zaplatím faktúru a mám vystarané . jediné čo ma môže trápiť je prílišná fluktuácia pracovníkov.

Teraz pohlad zamestnanca , plat mám nižší ako kolega ktorý je priamo zamestnancom firmy a robí tú istú prácu ako ja , nemám sociálne výhody ako on, nebránia ma silné odbory ako jeho, mnohé agentúry nič nevlastnia takže v prípade že mi vznikne nejaký finančný nárok voči firme ( napr. odškodné za prac. úraz a pod ) nedostanem nič.

Ja viem použijete argument že agenturna práca sa používa najmä pri krátkodobej zákazke ale budem oponovať nie je to pravda.

Podla mna jediný význam agentúrnej práce je v podstate snaha zamestnávateľa preniesť zodpovednosť na niekoho ineho .

29.09.2010 | franks

že pracovné miesta vytvárajú podnikatelia.

02.10.2010 | frayer

ano az na maly hacik
podnikatelia su zavisli od podnikatelskeho prostredia,
cize pracovne miesta su zavisle od podnikatelskeho prostredia...

29.09.2010 | Brain

je to uzavrety kruh, kde agenturny zamestnanec taha vzdy za kratsi koniec. Agenturny zamestnanec je na 99% kategoria robotnik. Zamestnavatelia nechcu vladou stanovenu minimalnu mzdu, zaroven chcu mat co najmensi pocet kmenovych zamestnancov a najviac chcu tzv. otrokov (agenturnych zamestnancov) samozrejme za minimalnu mzdu. Zamestnavatel optimalizuje svoje vydavky a zisk, agentura urobi spinavu pracu so ziskom a chudak agenturny zamestnanec to vsetko musi vydriet. Zaujimava by bola statistika kolko dostava agentura za agenturneho zamestnanca a kolko ma z toho samotny zamestnanec....

29.09.2010 | igormudry

neušiel flek ministra financií. Ešte len to by bolo ródeo. Liberálna SaS? Tomu už ani oni sami neveria.Chudák pán Matovič, ten sa musí čudovať, do akého spolku sa to vlastne dostal. Pán Mihál je asi moje najväčšie sklamanie. Musím skonštatovať, že jednoducho nemá vlohy na riadenie. Odborne je možno na úrovni. Ale to musia byť hlavne jeho podriadení pracovníci, on musí dokázať ukočírovať ministerský kolos.

29.09.2010 | zabikus

Mihal a spol chcu, aby sa zdanili aj dividendy vo forme 14% urcenych na zdravotne! Mam pocit, ze tento navrh vysiel pod ruskom ticha, len aby si to nikto nevsimol a nezacal namietat. To je chore... vraj pravicova vlada. Chcela by som vediet, co ja ako sro dostanem viac pri zdravotnej starostlivosti. Dalsi sposob ako demotivovat tych, ktori sa snazia vytvarat nieco viac a potom si uzit plody svojho snazenia. V tejto krajine je hriechom mat zisk a rozdelit si ho.

29.09.2010 | wald

čo nedajú zarobiť našej firme. Alebo jej pokazia kšeft.
No, za komunizmu ich bolo 10%, teraz aspoň 90%. Nejako sa nám množia.

30.09.2010 | libertarian

Mihalove blogy som čítal ešte za hlbokeho ficizmu. Už vtedy bol Mihál bolševik. Ale rady, ako si znížiť dane z neho robili "pravičiara".
Jeho prijatie do SaS bol omyl. Škodná v košiari.

02.10.2010 | skorodochodca

videli ste jeho vystúpenie na STV1?
Ja áno, bol neslušný, nediplomatický, negalantný a arogantný. Neuvedomuje si, že tento svet nebol stvorený len pre neho.
Jeho rozčuľovanie sa a nedotknuteľnosť mi silne pripomenula malých okresných tajomníčkov ... z obdobia normalizácie.
Kvalita výstupov "jeho" ministerstva prezrádza, že to "súdruh nemá pevne v rukách", po demokraticky - nevie, ako a čo riadi.
Taktnosť vo vyjadrovaní, diplomacia mu chýba. Egocentrizmus je taký silný, že mu nedovolí uvedomiť si, že všetko, čo povie, môže mať silu poplašnej správy. Vecná náplň ministerstva sa dotýka každého z nás, preto aj náznak zmeny môže byť vnímaný negatívne.
Osobne si myslím, že je na nevhodnom poste.

30.09.2010 | alex.botev

Mihalovi nezlomi vaz nic. On je dvojka v SaS, ak by musel odstupit, tak to radsej posle ku dnu celu vladu.

30.09.2010 | Pavol Čižmárik

Nuz rad by som k Vasej uvahe dodal istu skusenost...mam pocit, ze liberalom moze byt len clovek do istej fazy poznania skutocnosti...do tej fazy, kedy este vsetko vyzera byt realizovatelne velmi lahko a jednoducho, az sa "liberal" cuduje, ako je mozne, ze to uz davno nie je tak, ako si predstavuje.
Ako narasta poznanie nejakeho systemu, vid priklad MIHAL a socialne zabezpecenie, tak prichadza vytriezvenie z liberalnych snov a naraz na realitu zamyslaneho, mozneho, realizovatelneho, financovatelneho a v konecnom dosledku zmysluplneho.
O tom to podla mna je.
Mihal je prilis velky odbornik, aby mohol byt liberalom na ministerskom poste.
Ale mali sme uz aj ministrov liberalov, ktori zial, okrem toho, ze boli super liberali, odborne zotrvali na urovni laikov...a tak to aj dopadlo s reformami, co robili. Vid II. pilier.

03.10.2010 | HromBlesk

Panovi Sirotovi ktosi skocil na otlak. SPadne mu kseft s leasingom, s novodobými otrokmi. treba uvolnit zákonník práce tak aby firmy zamestnali priamo a nie cez agentúry. Aby mohli lahko prepustit, viackrat na dobu určitú. Stát dostane viac na odvodoch ludia na peniazoch, nebudu vyplacaní ludia cez diety zvýsi sa vymeriavací základ. A otrokári typu &sirota budú menj dolezití. Vyuzivju len dieru v zákone.

03.10.2010 | slimak78

ten manager. Ludskych zdrojov. Keby bol k niecomu mozno by nepotreboval "otrokov".

03.10.2010 | slimak78

zaujimala by ma motivacia firiem a manazerov pre ludske zdroje zamestnavani "otrokov". Takze pan manazer poskytneme informacie o nakladoch?

Luboš Sirota

  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 4310
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Viac ako 25 rokov pracujem v oblasti ľudských zdrojov, kde som sa presvedčil, že mnohí ľudia nevyužili svoju príležitosť len preto, že vyzerala ako práca. Môj blog je preto najmä o trhu práce, ale častokrát sa neubránim vyjadriť svoj názor aj na iné celospoločenské témy, keďže všetko so všetkým súvisí.