Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obyčajní ľudia z nás urobili obyčajných blbcov

29.07.2010 | Lubos Sirota

Diskusia (20 reakcií)

29.07.2010 | Ze

Z Vas, priatelu, z Vas urobili blbca, zo mna nie. Ked som sa mesiace pred volbami skalopevne rozhodnutych volicov SAS pytal, kto je v skutocnosti za tymto projektom, ake ma ciele a ako ich mieni dosahovat, odpovedou mi vzdy bola akasi "zmena", "nove tvare" a pod. Tak si tie "nove tvare" uzivajte, kym Vas neprejde smiech definitivne. Mozete za to celkom sami.

29.07.2010 | eExcel

s kamosmi bol na 150 mieste kandidatky, kde v zasade kludne mohli byt.
Problem je, ked naivky nielenze volia SaS - zjavne hodnotovo nekonzistentnu stranu - udajne liberalnu stranu s sefom s ultralavicovymi zamermi (milionarska dan za Pociatka(made in Sulik), odvodovy bonus(ultralavicovo trestajuci strednu vrstvu)), ale dalsi skolacky skocia na spek recickami 4 uzasnych z regionalnych novin.

Kazda strana ma na 150 mieste kandidatky "kde koho". Ale len ultra naivky su schopni "niktosov" prekruzkovat do parlamentu.
Tito a len tito ludia su zodpovedni za pripadny krach vlady.

... a dnes to uz aj trocha vyzera, ze 4 uzasni prijali ponuku na podporu padu tejto vlady.
A Doprastav s Vahostavom nebudu musiet prepustat (budu statne ksefty)

29.07.2010 | El gato con botas

Ked si pred volbami maloval SaS ciernymi farbami, zdalo sa mi to trochu prehnane. Ale ako to uz byva, skutocnost byva horsia. Zda sa, ze spolocnym menovatelom vacsiny jej clenov je vrodena hadavost. Vedie v tom Sulik, ale ani ostatni clenovia strany neostavaju pozadu. Za tych par dni, co mozeme v televizii sledovat jeho prostoreke vyjadrenia, ma celkom slusne skore. Prezident, cesky odbornik na etiketu, Matovic, to je celkom slusna kopka nepriatelov, ktorych si vytvoril. Asi sa nebudeme v tomto smere nudit ani v buducnosti. Neskusis odhadnut, s kym sa poklbci buduci tyzden? :-) Humorne to bude len dovtedy, kym to budu mensie rybky. Ked sa ale zacne sekat s nejakou vacsou a silnejsou stranou (ktora je zatial na jeho strane), asi budeme len otvarat usta, co je schopny politik povedat pred kamerami.

29.07.2010 | plak

bol by som stastny, keby komedia okolo obycajneho cloveka bola tou jedinou vecou, ktoru budu nakoniec volici Sulikovcom vycitat ...

02.08.2010 | better.dead.than.red

tak a teraz od Vas ocakavam ospravedlnenie za kydy co ste tu povypustali.

02.08.2010 | pacifik

???????????????????

29.07.2010 | janik65

Moj nazor:
1. Tzv. 4 prekružkovaní zrejme priniesli svojou demagogickou kampanou a mydlením mozgov v panflete dobrom len na čistenie zemiakov a zeleniny odhadujem priniesli cca 3 - 4 % strane SaS, čiže realne za podpory ľudí bažiacich po "vrajzmene" ziskala uvedena strana cca 8%, čo je len trochu viac, ako získal Ňaňo so svojou družinou vlastniacou vdaka zlodejine Slovensko, ktoré si vraj NEDAJÚ / viď bilbordy, jasné, že nedajú, ale určite predajú /.
2. SaS = ANO, R.Sulik=P.Rusko, teda rýchly výťah k moci a do politiky, nabalenie sa a ...Ludia sa dali nachytať.
3. Fico ma pravdu, Matovič nerobi nič ine, len začal licitovať, ako povedala moja žena trefne počujuc vyhlasenie Matoviča - Oco, tento človek bude čoskoro veľmi bohaty.

30.07.2010 | peterp80

môžem len súhlasiť. Matovič využil svoje regionálne noviny pre kampaň, tak ako Markíza a ďalšie médiá robili kampaň "svojim" stranám. Nevolil som síce Matoviča, ani SaS, ale nech nehádžu naňho všetku vinu. Nevyužil nikoho - pomohol sebe a zároveň aj SaS, ktorá by bez výraznej propagácie cez Matoviča nemala ani zďaleka taký dobrý volebný výsledok. Sám doteraz neviem, o čo Matovičovi ide - či je skutočne taký zástanca ľudu a spravodlivosti, alebo si len buduje svoju politickú kariéru, ale jedno je isté. Aspon poukázal na to, že to, čo súčasná vláda sľubovala pred voľbami, tak z toho chce splniť možno 10% a zároveň sa Matovičovi podarilo odkryť tú špinavosť, ktorá v politike a aj v súčasnej koalícii je (aj ked o tej všetci dávno vieme), ale on sa to nebojí verejne povedať!!!

30.07.2010 | senators

Mam návrh , ktorý funguje stáročia :)
SaS ponúkne zázračnej 4 teplé miestečká , odpracú ich s parlamentu a náhradníci budu poslušne stláčať to čo majú .
A demokracia môže napredovať :)

30.07.2010 | pacifik

To by sme nesmeli biť na Slovensku ! Matovič sa tvári ako spasiteľ Slovenska zviditelnuje sa osieranim kidanim na každého, treba si len počkať kedy to bude aj SaS a potom to bude zaujímavé :). On sa nepoddá len tak. Dobehol tych naivných čo čítali tie jeho osieračky. Sám sa strčil pod krídla silnejšieho, lebo sámi 4 neznamenajú nič.

02.08.2010 | better.dead.than.red

keby ti usiel iba jeden Ypsilon tak to pochopim. Ale tebe nielen ze nevravi nic gramatika ale ani logika.

02.08.2010 | pacifik

uhm viac si zo seba nedostal asi viem preco :)

30.07.2010 | lubo68

Neviem čo to celá SR s ním rieši.Veď jasne všetko vyjadril.Koalíciu nepotopí.Nikde som nenašiel,že chce nejaké teplé miesto,niečo privatizovať pre seba,nejaké ministerstvo,alebo iné výhody.Skôr naopak,tak o čo ide?

30.07.2010 | Ivan Schultz

Ale môže ísť o veľmi veľa, ak sa ústavný činiteľ stane z nie celkom obyčajného človeka.
..................................................­...
F60.0 Paranoidná porucha osobnosti
Poruchu osobnosti charakterizuje precitlivenosť na neúspech, neschopnosť odpustiť urážku; podozrievavosť a náklonnosť na prekrúcanie skúsenosti, čím sa neutrálne alebo priateľské činy iných vnímajú ako nepriateľské alebo opovržlivé; bojovný a zanovitý zmysel pre osobné práva. Môže byť náchylnosť na patologickú žiarlivosť alebo nadmernú dôležitosť vlastnej osoby, častá je prílišná vzťahovačnosť.
..................................................­....
Chcel by som veriť, že mnou videná podobnosť je len náhodná a povrchná.

30.07.2010 | pacifik

:)presne vystihnuté

01.08.2010 | Brain

Vznik SaS, populisticke a rozpacite vyjadrenia Sulika, ci ich odvodovy bonus ma len utvrdzoval, ze SaS je stranou jedneho cloveka a na jedno obdobie. Tak ako Matovicovi sa hodila moznost dostat na kandidatku SaS, tak aj Sulikovi velmi pomohla propagacia SaS v regionalnych novinach Matovica aj ked ich tzv. programove body boli velmi vzdialene. Bola to urcita vypocitavost z oboch stran. Kto je vlastne najviac zodpovedny za tuto kauzu, jednoznacne samolubost Sulika a jeho podcenovanie ostatnych. Matovic je velmi nerozhodny clovek a podobne ako Sulik vobec nie je politikom,taktikom, ktory sa napokon sam odrovna...

02.08.2010 | luki99376

Co ste boli to ste aj zostali !

02.08.2010 | salamoon

len zabudol povedat to ze matovic zial niektore veci pomenoval pravym menom ... tak ako si kazdy haji svoje volebne a programove tezy tak to robi aj on ... a uvedomuje si kolko volicskych hlasov priniesol do koalicie a co najviac ludi oslovilo ... ano bola to zmena kt. sa zial az tak nekona ... tato staronova 'reprezentacia' sa komunistickych manierov a vyhod nemieni vzdat ... prec je spravodlivost , zmena , obcianska rovnost pred zakonom , solidarita v case krizy (setrenie ano ale nie na sebe) a vsetky podobne trapne predvolebne hesla ... ide predsa o kseftiky, moc, politici na svk si zvykli na to ze su 'nadludia' a v prvom rade riesia svoje vlastne biznisiky a kto by sa nechcel zaradit tak ako si to karavana zela je blazon, nevyrovnany a paranoik ...

02.08.2010 | damkdobru

Pán pisateľ, hovoríte že matovič spravil z nás blbcov ...
Čo potom urobil z Vás Sulík ??? U neho Vám nič nevadí - 2 najvyšší predstaviteľ štátu sa správa ako ch...j a to je O.K. ? Nevadí ani to, že sa mu prekrúžkovali ludia z posledných miest, čo ho malo okamžite viesť k ťažkému zamysleniu sa nasd sebou, teda že neprišlo k tlačovaje chybe ale že nejaké percento voličov volilo aj idei a nie Sulíka !!!
Zamyslite sa aj nasd sebou ...

04.08.2010 | karol123

Pán Sirota, keby ste poznal P.Matoviča skôr, vedel by ste čo od neho môžete očakávať. Mňa len utvrdil v tom, čo som o ňom už dávno vedel. Ale príbeh sa naplnil - vrátil bača 4 baranov do správneho košiara. Matovič a jeho súputníci skončili skôr než vôbec niečo dokážu. Na ľavicové strany nakydali hlúposti, pravicové strany sa pokúsili vydierať, takže ich už nikto nechce. Ale posedia si v našom parlamente, pomôžu kamarátom ako dobre plateným asistentom a tak či tak skončia s dlhými nosmi. Aj vo svojom okolí poznám pár jednotlivcov - exotov, ktorí si myslia, že zmenia svet. Všetko kritizujú, všetko je zlé, ale sami nevedia ako a čo sa môže robiť. Veriaci o nich hovoria - Bože, odpusť im, lebo nevedia, čo činia. Ateisti hovoria, že ľudia, ako Matovič zostanú večne mladí - človek by totiž nemal zostarnúť skôr, kým nezmúdrie. A moje okolie je presvedčené o tom, že i keď "Matovičovci" chodili do školy, tak nie preto, aby sa niečo naučili, ale preto - aby doma nezavadzali.

Luboš Sirota

  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 4310
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Viac ako 25 rokov pracujem v oblasti ľudských zdrojov, kde som sa presvedčil, že mnohí ľudia nevyužili svoju príležitosť len preto, že vyzerala ako práca. Môj blog je preto najmä o trhu práce, ale častokrát sa neubránim vyjadriť svoj názor aj na iné celospoločenské témy, keďže všetko so všetkým súvisí.