Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako premiér porazil papierového draka

07.09.2014 | Lubos Sirota

Diskusia (18 reakcií)

07.09.2014 | libertarian

No fuj. Už klamú aj predstavitelia OBSE !!!
citujem :

"29 augusta, 20:51

OBSE nemá dôkazy o prítomnosti RF na Ukrajine
© Foto: East News
OBSE nedisponuje na danú chvíľu objektívnymi dôkazmi o prítomnosti ruskej armády na Ukrajine. Vo vysielaní rozhlasovej stanice Deutschlandradio Kultur to vyhlásil predseda stálej Rady organizácie Thomas Greminger.

Politik taktiež povedal, že Organizácia nemá podrobnú informáciu o zámeroch iných štátov.
„Môžeme teraz hovoriť iba o scenároch rozvoja situácie“, - zdôraznil Thomas Greminger.
Prv vláda Nemecka vyhlásila, že nemeckí mocenskí predstavitelia disponujú údajmi o „vojenskej intervencii“ RF na Ukrajinu. "

07.09.2014 | Motylx

http://www.sme.sk/c/...

07.09.2014 | libertarian

Motylx :
No fajn. Argumenty zo SME , to je to, čo potrebujem.
Len nechápem, prečo všetci tvrdia čosi, a OBSE tvrdí OPAK. To už nedokazali presvedčiť šefov z OBSE, aká je pravda ???

A je doslova smiešne, že v dnešnej satelitno -digitálno-internetovej dobe su oficialne predkladané ako dôkazy iba fotky s kvalitou horšou ako z 19.-teho storočia. Už aj z PRVEJ svetovej je mnohonásobne viac filmových materialov. Pre mna už najlepším dôkazom pravdy je absolutny NEDOSTATOK dôkazov. Dôkazy sa dajú sfalšovať. Ale NEexistencia dôkazu je ťažko sfalšovatelná.
A divné - že politici, ktorí maju informácie z prvej ruky , od svojich tajných služieb, sa odvolávajú na divné, neznáme zdroje, alebo iba jeden na druhého. Keby som akceptoval iba oficialne zdroje, tak na ukrajine žiadna vojna nieje. Ved okrem SLOV nepredložili absolutne nič. A na webe su spusty fotiek ukr. zbombardovaných miest - ruská armáda evidentne bombarduje vlastné pozície . A mainstreamové noviny a TV nemaju na Ukrajine abolutne žiadnych ludí - odvolávaju sa iba na zdroje - ukr. vládu, Porošenka, ukr. armádu. SMIEŠNE.07.09.2014 | libertarian

A k tomu :
" informácie z prvej ruky , od svojich tajných služieb"
- český prezident má samozrejme tiež info od vlastnej tajnej služby. A kedže on spochybnil ruských vojakov na Ukrajine, tak je jasné, aké zistenia urobili jeho tajní. Asi tí tajní nečítajú noviny, a teda nevedia, aké zistenia majú získať. Treba tej tajnej službe predplatiť SME.

07.09.2014 | Motylx

Zdroj : AMNESTY INTERNATIONAL

07.09.2014 | libertarian

Motylx :
Ked už spomínaš SME , tak ja ukážem, akých dobrých spravodajcov majú noviny ETREND
aktuálne :
--------------------
"Putin je pod vplyvom satana, tvrdí kyjevský patriarcha
Ruský prezident Vladimir Putin sa dostal pod vplyv satana a ak sa nezačne kajať, hrozí mu večné zatratenie. Vyhlásil to najvyšší predstaviteľ ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (kyjevský patriarchát) patriarcha Filaret v nezvyčajne otvorenom vyhlásení, v ktorom zároveň obvinil Putina z vojny na Ukrajine.

Patriarcha Filaret vedie kyjevský patriarchát, odnož pravoslávnej cirkvi, ktorá sa oddelila v roku 1992 po rozpade Sovietskeho zväzu a vyhlásení nezávislosti Ukrajiny od moskovského patriarchátu. Moskovský patriarchát je úzko spätý s Putinom. Kyjevský patriarchát silno podporuje ukrajinskú národnosť a úsilie kyjevskej vlády poraziť proruských separatistov na východnej Ukrajine.

„S veľkou ľútosťou musím verejne povedať, že medzi vládcami tohto sveta sa objavil nový Kain, nielen svojím menom, ale aj svojimi činmi,“ uviedol patriarcha Filaret "
----------------
- nuž ten človek má kontakt priamo na boha , takže mu treba veriť.

07.09.2014 | libertarian

No aha, tí rusi stále provokujú :
citujem :
"30 augusta, 14:08
Ruské MO: Zrútenie boeingu na Ukrajine vyvoláva čoraz viac otázok.
Námestník ruského ministra obrany Anatolij Antonov
Je nutné zistiť okolnosti zrútenia malajzijského boeingu na Ukrajine.

Informoval o tom námestník ruského ministra obrany Anatolij Antonov.
V poslednej dobe sa však už o tom prestáva hovoriť a Rusko si začína klásť otázku, prečo neboli doteraz zverejnené žiadne údaje získané dešifrovaním čiernych skriniek. "

- Tí rusi furt nechcú pochopiť, že žiadne vyšetrovanie a nejaké skrinky nikoho nezaujímajú. Však USA jasne povedali - zostrelili to Rusi. Tak načo vyšetrovať ?!

07.09.2014 | Motylx

Čierna skrinka bola ešte donedávna v rukách separatistov.
Ale ty vieš, čo obsahuje?
**************************************************­**************************************************­***********************

07.09.2014 | libertarian

Mna žiadna skrinka nezaujima. Ved Obama už ROZHODOL : Lietadlo zostrelili rusi.
Skrinka už nie je dôležitá.

07.09.2014 | libertarian

"Ved Obama už ROZHODOL : Lietadlo zostrelili rusi. "
- toto mi pripomína , ked min. vnutra verejne oznámil, že Hedwiga Malinová je klamárka, ktorá sama seba zbila. Potom už vyšetrovatelia jasne vedeli, aké výsledky majú získať. A aj získali.

07.09.2014 | Motylx

Sry, ale táto tvoja " argumentácia " je hlboko pod tvoju uroven.
Normálne si začínam myslieť, že si alebo spiaci agent, alebo sa ruskej propagande podarilo vyrobiť ďalšieho užitočného idiota.
Neveril by som, že niečo také budem musieť povedať práve tebe.

07.09.2014 | libertarian

Argumentácia ??? A na čo ?
Všetci tí anti-ruskí propagandisti maju za sebou supertechniku, a nepredložili doteraz NIČ na dôkaz svojich tvrdení. Prečo by som ja mal davať iné argumenty - než poukaz na ich nulové argumenty ??? Ty si sa tiež dotera nepretrhol s argumentami - iba opakuješ hlášky zo SME. Teda - kde su tie argumenty z čiernej skrinky ?

08.09.2014 | Motylx

Aké hlasky zo sme?
Dal som ti odkazy, ktoré som našiel okrem iného na mises.cz. Už ani autori z mises nie sú pre teba relevantnym zdrojom?
Tak kto?
Niektoré z ruskych propagandistickych stranok, ktoré vznikli na objednávku z moskvy?
Na informácie z čiernej skrinky čakám. No je možné, že sa dočkáme len tvrdení o manipulacii s ňou, či jej vysokej miere poskodenia ap. A možno tam niečo bude. Čo ja viem?
Ty však na nič necakas.
Už si odsudil.
Každý deň prinasa nové informácie.
Každý normálny človek musí odsudit ostrelovanie civilného obyvatelstva delostrelectvom.
Každý normálny človek musí odsudit usa a ich mieru zavinenia celého konfliktu.
No každý človek musí odsudit aj mieru zavinenia ruskom, putinom a najmä to, že neustale prilieva olej do ohna či už vo forme vyhlásení, vyznamenavania ruskych vojakov, aj vo forme vojenskej podpory ( technika aj vojsko ).
A TOTO u teba nevidím.
Odsudil si len jednu stranu.
A najmä nerozumiem tomu, že raz ŠTÁT nenávidíš, ten putinov obdivuješ. Raz DEMOKRACIU nenávidíš, na ukrajine ju velebis. Čo majú robiť východní ukrajinci, ktorí boli ( vraj ) prehlasovani? Tu ti už hlasovanie vlkov o ovciach neprekaza? Prečo?
Raz NÁSILIE nenávidíš, u separatistov, či v putinovom podani je v poriadku? Mierne povedane, veľmi mierne povedane...si nekonzistentny. Ak si nebudem brať servítku, čo nemám vo zvyku, tak musím zopakovať, čo som napísal vyššie. Spiaci agent, alebo užitočný idiot. ( A to sú mi väčšinou tvoje názory, postoje najbližšie z tých, s ktorými som sa stretol. )

08.09.2014 | libertarian

"A najmä nerozumiem tomu, že raz ŠTÁT nenávidíš, ten putinov obdivuješ. Raz DEMOKRACIU nenávidíš, na ukrajine ju velebis. Čo majú robiť východní ukrajinci, ktorí boli ( vraj ) prehlasovani? Tu ti už hlasovanie vlkov o ovciach neprekaza? Prečo?"

- Ja odsudzujem demokraciu, a uprednostnujem SLOBODNU SPOLOČNOSŤ.
Lenže : Na ukrajine NIE JE slobodná spoločnosť, tam funguje DEMOKRATICKÝ ŠTAT. A predpokladám, že DEMOKRATICKÝ štát by mal uznávať DEMOKRATICKÉ pravidlá, hlasovanie. Oni nie su konzistentní, nie ja. Oni nerešpektujú SVOJE vlastné princípy.
Demokracia zaviedla hlasovanie, tak nech ho rešpektuje. Ja sa do toho zatiahnuť nedám.
Chápeš ???
A desiaty krát opakujem otázku :
Prečo tá vaša strana nepredloží JASNÉ dôkazy Putinovho zasahovania ? Tie doterajšie sú na smiech, fakticky nie sú. Žalobca musí podať dôkazy, nie obvinený.
Kludne si mysli o mne čokolvek, som zvyknutý..... Desiatky rokov som vnímal stovky udalostí, a doteraz sa moje vtedajšie názory stále potvrdzujú. Na 99 %.

"No je možné, že sa dočkáme len tvrdení o manipulacii s ňou"
- už potvrdili, že nebola poškodená ani manipulovaná. Ale možno to dementujú, ak sa im to bude hodiť. Doteraz sa chovaju tak, že nič nezverejnia, ak sa nepotvrdí ICH tvrdenie. Okrem skrinky sú aj iné dôkazy, ale všetky už stihli zhabať a skryť.


07.09.2014 | Roman Kanala

Fico sa neprestáva chvastať, koľko posvätných kráv pravice zarezal: rovnú daň, 2. dôchodkový pilier, zákonník práce, prosperitu i celú ekonomiku. A teraz ide roniť slzy nad stratou pár kontraktov pár jeho súkmeňovcov, ktorí obchodujú s Rusmi. Nože položme si otázku, kto obchoduje s Rusmi? Obchodníci so zbraňami, pár strojárov, ropovod, plynári a zopár výkukov, ktorí si z politiky urobili business ako deblokácie, širokorozchodná trať a pod. Všetko Mečiarovi roduverní a Ficovi spolupútnici.

Najväčším nepriateľom ekonomiky nie sú sankcie proti ruskému agresorovi, ale práve rozštekaný Fico. Je to hlúpy pes. Pripomínam:

Fico bojuje proti prosperite vlastnej krajiny
Ako zvýšenie podnikových daní odradí zahraničných investorov
06.06.2012
http://blog.etrend....

08.09.2014 | Pavel Šimon

Celá "vojna s papierovým drakom" ako to je nazvané v názvu článku má ešte jeden EU rozmer, ktorý tu pomerne málo vidno:
máme ako časť EU právo na to sa pýtať či to čo EU (či už ako EK, EU parlament, alebo čokoľvek iné) sa rozhodne spraviť je správne a podložené niečim?
Alebo už vlastne ani nie - je to z Bruselu a tak to musí byť správne:-(
A keď to čo je hlavným motívom článku - kritizovanie premiéra za vlastný názor - prenesiem do nižšieho rozmeru: ak premiér jednej z krajín EU nemá právo sa rozhodnúť o akcii EU diskutovať, tak kde berie autor blogu právo kritizovať premiéra svojej republiky. - takto napísané to znie ako z inej doby a režimu, ale uvedomte si dôsledky. A tých je na oboch stranách mantinelu dosť, len niektoré:
1. Slovensko je samostatný štátny celok (i keď súčasťou vyššieho) a teda je nielen právom, ale aj povinnosťou, jej predstaviteľov nad návrhmi vyššieho celku uvažovať - kladnom aj zápornom zmysle.
2. Sankcie boli ako návrh - o návrhu sa diskutuje, nie sa bezducho prijíma. Nebolo to nariadenie.
3. Každý z nás je (mal by byť) samostatná jednotka = bytosť. Tá má aj právo sa pýtať a dožadovať zdôvodnenia (v podstate) čohokoľvek.
4. Ani zákon prijatý v našom parlamente nie je dogma a my máme právo sa brániť jeho platnosti - napr. cez Ústavný súd. I poslanci sú "len" ľudia. Takisto tí v Bruselu.

A treba si uvedomiť, že tak ako premiér s týmto postojom a vyjadreniami bojuje (lepšia asi znie pracuje) na viacerých smeroch, tak aj predstavitelia EU cez média pracujú na viacerých smeroch.

Týmto nechcem povedať, že to čo a ako premiér spravil je správne, len že na to má právo.

P.S.: zámerne som nepísal Fico, ale premiér, lebo aj to si treba uvedomiť - Fico zastáva funkciu a tou nás reprezentuje. A keď čokoľvek povie, nie je to názor len jeho ako človeka, ale hlas samostatnej krajiny.
P.S.2: Kde autor berie presvedčenie, že iba sankcie presvedčili Rusko, že má zmeniť postoj? Ten konflikt je tak zložitý, že sankcie sú len malou zložkou. Čo ak sa Rusko rozhodlo z iného dôvodu? Alebo autor má priamy kontakt v Kremli, a ten sa mu posťažoval, že prezident Putin kvôli sankciám nespáva a chce z tej "hry" okolo východu Ukrajiny preto vycúvať?

08.09.2014 | libertarian

"máme ako časť EU právo na to sa pýtať či to čo EU.... sa rozhodne spraviť je správne a podložené niečim?
Alebo už vlastne ani nie - je to z Bruselu a tak to musí byť správne:-("

- Mame právo sa pýtať, oni NEMUSIA odpovedať. Už pri EuroVale nam dali najavo, že my mame posluchať a platiť. Na rozhodovanie sú oni. Kto toto ešte nepochopil, alebo odmieta pochopiť, tomu je škoda vysvetlovať. Eurooptimisti budu do nekonečna opakovať svoje mantry - nič iné nemaju ako argument.

My občania slovenska musíme plniť VŠETKY ich pravidlá, ale PLATY a dôchodky musíme mať iba také slovenské, mikro. Ale povinnosti, pokuty, ceny, .... všetko podla nich. Iba platy nie. Kur*y sú to - ale naši eurooptimisti toto nepriznajú.

Kur*a , už ani napísať "ku*va" mi nedovolia. a pritom je to klasické neškodné nemecké slovo. A vraj sloboda. Hov*no sloboda.


08.09.2014 | IvanPe

Aj ja si zanadavam, zakruta zakruty jedny neviemake bruselske a asi aj bolsevicke, zavislacke.
Tak?
Ja si myslim, ze EU je socialisticky a asi aj bolsevicky blud. Bolsevicky je synonymom pre obcanov zavislych od statu. Tych ktori si volia narokovu spolocnost. To heslo je: kazdy ma narok na to mat sa dobre.
Ale tiez si myslim, ze tu historicku prilezitost ked nam ide zapad oproti musime vyuzit. Este stale su ti socialisti v Bruseli vacsi demokrati a liberali ako nasa bolsevicka vlada. Pouzivaju podobne slova ale nimi nemyslia to iste.
Pre Slovensko bolo rozhodujuce ze prislo o moznost sa rozhodovat samostatne, lebo keby sa slovensky lud tak rozhodoval tak sme dnes sucastou Euroazijskej unie na cele s Meciarom. A to by sme si asi vychutnavali slobodu Putinovych cenzur na internete.
Pripustme ze v Iraku neboli ziadne zbrane hromadneho nicenie ktore by mohli ohrozit globalny mier. Nechcem si predstavit tu chvilu ak by sme sa v tejto domienke zmylili a dnesny islamsky stat by ich dostal do ruk.
A rovnako o ruskych vojskach na UA: to je jedno ci na UA bojuju legalne alebo dovolenkujuce alebo vobec ziadne ruske jednotky. Pre EU a teda pre Slovensko je dolezite aby sa stala UA miestom, tak ako Turecko, kde sa moze mierovo odohrat konflikt kultur, ktory musi nevyhnutne nastat napr len dovodu rozlicnej ekonomickej urovne, pudu ktori sa nazyva zavist. Historia zatial vzdy ukazuje ze menej vyspeli "barbari" dobyli vyspelejsi svet, poctom ludi prevysili zbrane. Podla toho sa pripravme na: ziadne dochodky, kratsi zivot, a menej ako polovicu prijmu, aj ked to by asi nenastalo, iba by si vzali to co nam uz stat berie.
Na druhej strane Vietnamsky veduci smeny v japonskej automobilke ma na ich pomery neuveritelnych 250$. Zivotna uroven sa bude vyrovnavat?
Tak co ako sa rozhodneme: jeden nazor a istoty, alebo kazdy vlastny nazor a odvaha k slobode?
Ja slobodu za kus zvanca nevymenim, to radsej budem niekde pod mostom.

Luboš Sirota

  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 4310
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

Viac ako 25 rokov pracujem v oblasti ľudských zdrojov, kde som sa presvedčil, že mnohí ľudia nevyužili svoju príležitosť len preto, že vyzerala ako práca. Môj blog je preto najmä o trhu práce, ale častokrát sa neubránim vyjadriť svoj názor aj na iné celospoločenské témy, keďže všetko so všetkým súvisí.