Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tomáš Bella ako vizionár PR?

26.06.2008 | lutu

Diskusia (4 reakcie)

27.06.2008 | Ivan Kahanec

Ono toto moze byt niekedy problem. Modelova situacia nastava napriklad u nas v T-Come v case, ked zacinaju nove kampane. Akciove ponuky mame na 4 produkty a zacinaju 1. den v tom istom mesiaci. Zaroven je blbost davat ich vsetky pohromade, kedze 6 stranovy elaborat na temu akciovych ponuk by nikto necital.
Ono nic nie je ciernobiele. Mne sa skor zda, ze ak sa novinar nevenuje nejakej oblasti a agentura alebo firma mu posiela tlacove spravy, ktore su teda pre neho nezaujimave, mozno by nebolo odveci, ak by dal jednu odpoved v zmysle, aby mu firma/PR agentura TS neposielala.
Ak vsak ide o spravy zo sektora, ktoremu sa novinar venuje, nemal by mat na ne blacklist. Minimalne Predmet spravy by si mal vzdy pozriet, kedze je aj to jeho praca - sledovat dianie v danom sektore.

Co vsak vidim ako vacsi problem je to, ze sa novinari casto v redakciach menia. Alebo sa meni ich zameranie. Polozim preto otazku: Ako ma PRista porozumiet potrebam novinarov/redakcii, ked ani oni sami nevedia, ake su ich potreby? To su ti novinari zamerani na vsetko a nic. Ak potom pozostava cela redakcia z takychto ludi, tak je tazko s niekym v ramci tejto redakcie nadvazovat pracovne vztahy.

27.06.2008 | emmacore

Pohlad by som este rozsiril: Preco si marketeri velkych telekomunikacnych firiem myslia, ze ich zakaznici a potencialni zakaznici zvladnu odsledovat niekolko kampani beziacich subezne? A ked zacne klesat vykon kampani, pridaju na mediach (pripadne zdrbu reklamnu agenturu). Preco su na Slovensku najvacsi spenderi v mediach telekomunikacni operatori a inde na svete su za FMCG, autami a inymi segmentmi? Mozno keby T-Mobile, Orange, T-Com a O2 zacali robit menej zbytocnych kampani a sustredili sa na to jednoduche a uzitocne, co ludia naozaj chcu, nezahlcovali by ani novinarov zbytocnostami.

29.06.2008 | Peter Hrubina

V prispevku píšete, že úspešná PR kampaň, aj prostredníctvom zverejnenia tlačových správ, závisí vo veľkej miere od postoja toho ktorého "novinára" voči danej téme, sektoru, segmentu.

Už vyše troch rokov pracujem, na úrovni hobby, s médiami všetkých typov, t.j. printové, audio a vizuálne. A naučil som sa jednu pravdu. Média existujú preto, aby zarobili, nie informovali.

Ako všade inde, aj v médiách je všetko postavené na osobných kontaktoch a úrovni biznisu, ktorý si môžu dané subjekty vzájomne "dohodiť". Pokiaľ toto vyhovuje obom stranám, uverejnenie TS a akýchkoľvek iných nástrojov PR nie je problém. Problém potom ostáva už iba v know-how PR, o ktorom píše autor originálneho článku Ľubomír Tuchscher, a ktorý je žiaľ zatiaľ iba dovednosťou individualít prípadne zopár mediálnych agentúr.

29.06.2008 | lutu

S telco sektorom som robil ako novinar v prvom polroku 2005 a vtedy ST chrlil niekolko tlacovych sprav tyzdenne. Sam seba som sa vtedy neveriacky pytal, preco ako redaktor "celostatneho" dennika dvakrat do tyzdna dostavam spravu o mimoriadne dolezitom avize na rozsirenie DSL. Kedze DSL uz bol vo vacsich miestach, niektore z tych sprav uz boli dost bizarne. Trochu prezeniem, ale v pondelok prisla tlacova sprava o rozsireni DSL na horny koniec Majcichova, a vo stvrtok o rozsireni na dolny koniec Majcochova. Celkom som tomu nerozumel - naco? Toto naozaj nepatrilo medzi info do dennika. Nemalo to ani vyznam v prehluseni konkurencie pri ich kampaniach. For bol, ze ani netusim, ci tie spravy preberali agentury. Je mile, ze robite tolko kampani. Ale niekedy je to aj o strategickom planovani komunikacneho manazera, aby sa siestimi paralelnymi kampanami nevystrielali vsetky naboje na vyplasenie vrabcov a ked by ste im nabuduce ponukali kaviar, mozu byt vase vrabce davno na inom strome, v inom meste... Viem, ze pre T-Com su mimoriadne dolezite online media, ktore vitaju kazde info a mozu o Vas napisat aj patkrat denne. Ale potom asi treba aj podla toho pristupovat k distribucii tlacovych sprav.

Ľubomír Tuchscher

Ľubomír Tuchscher
  • Počet článkov: 5
  • Priemerná čítanosť: 1989
  • Priemerná diskutovanosť: 4
  • RSS blogu

O blogu

Od mája 2014 výkonný riaditeľ Slovenského združenia pre značkové výrobky. V minulosti pôsobil ako riaditeľ komunikácie s verejnosťou Ministerstva dopravy a vedúci externej komunikácie SPP, a.s.