Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugár Béla - prezident horných Uhrov

16.01.2019 | Ľubo Havierník

Diskusia (16 reakcií)

16.01.2019 | rosma

Béla Harakter za ten podraz na voličoch skončí ako klamár Procházka. A dobre tak bude. Pritom Most-Híd začal ako sympatický projekt občianskej strany a skončil ako maďarská nacionalisticko - záujmová strana. Všetci súdni Slováci tú stranu už opustili a nie je veľký rozdiel medzi ňou a SMK ( a tiež SNS v negatíve). Škoda. Treba skúsiť niečo nové.

16.01.2019 | Roman Kanala

Hyd nie je maďarská strana. Tou je Égiütelés. Hyd je podnikateľská strana.

Horogter Béla dostane mnoho hlasov na juhu vďaka Érsekovi. Ĺudia nie sú racionálni a nepremýšľajú. Horogter Béla v prezidentskom úrade nebude môcť dať Žiline po ušoch a stavať cesty tam, kde boli 30 rokov zanedbávané. Ale urobil silné politické gesto. Spolu s Érsekom demonštrovali na Soroške. Minister v koaličnej vláde a predseda koaličnej strany. Len vďaka tomu sa Soroška konečne pohla.

Mimo juhu je potenciál Horogter Bélu približne nulový. Ako skúsený politik to musí vedieť. Napriek tomu skúša, čo ak motyka vystrelí.

16.01.2019 | rosma

Teraz už je len maďarská strana. O slovenských voličov a sympatizantov prišla. Jeden tunel v polprofile na Gemeri tomu regiónu nepomôže. Akurát sa tam v zime nebudú šmýkať tranzitné kamióny. Keď sa dokončí za 5 rokov kompletné diaľničné prepojenie Košice - Miškvec, cez Gemer už z Poľska, Abova a Dolného Zemplína na Západ nikto nepôjde. Respektíve kvalitná cesta I/16 bude úplne postačovať na obsluhu toho zaostalého regiónu, kde už aj tak chýba kvalifikovaná pracovná sila.

16.01.2019 | Roman Kanala

Jeden zaostalý región sa vyšvihol, keď sa mu tam postavila diaľnica a financovala KIA - a to Žilina. A chýba tam kvalifikovaná pracovná sila.

17.01.2019 | rosma

Viem, že ti Žilina leží v žalúdku, ale medzi severným Považím a Gemerom je, bol a bude priepastný rozdiel. Hlavne geografia nepustí. Žilinský región susedí s poľským Sliezskom Sliezskom a Ostravskom a je a bol významnou križovatkou všetkých ciest. Gemer je diera plná Cigánov a zaostalého obyvateľstva, ktoré susedí s ďalšími regionálnymi dierami. Aj bez diaľnice bola Žilina 5x vyspelejšia, ako nejaká Rožňava. Diaľnica nie je všeliek.

17.01.2019 | Roman Kanala

Kedy bola Žilina vyspelejšia? V Rožňave sa ťažilo zlato, striebro, meď, neskôr železo. Podobne ako v iných stredovekých mestách v Rudohorí: Göllnitz, Metzenseifen (Medzev), Dobschau. Lepšie na tom boli len Altsohl (Zvolen) na križovatke ciest, Neusohl (Banská Bystrica) so svojimi baňami, Schemnitz (Štiavnica) vďaka množstvu striebra a Kremnitz vďaka množstvu zlata. Až do konca 19. storočia bol Gemer priemyselnou základňou Uhorska. Bane, vysoké pece, oceliarne. Potom sa malé piecky stali zastaralými a ruda sa vozila do Ózdu.

Diecézy Banská Bystrica, Spiš a Rožňava boli vytvorené oddelením od biskupstva Esztergom niekedy v 1776, keď mladý Mozart hrával pre viedenský dvor. Diecéza v Žiline je mečiaro-slotovská.

Bergschule 1735 a Bergakademie Schemnitz 1762 bola najstaršou technickou školou na svete. Žilinská železničná fakulta bola detašovaná z ČVUT niekedy v 1960. Dnes sa tam na prírodoveckej fakuli učia kultúrne dedičstvo, pasenie grúňom a ako kradnúť, čo je jánošíkovské dedičstvo. Prvé slovenské gymnázium bolo evanjelické v Revúcej od 1862. V Martine i Kláštore pod Znievom boli neskoršie, keď len o 5-7 rokov.

Pred košicko-bohumínskou dráhou bola Žilina len diera, koniec sveta, kde líšky dávali dobrú noc, a bola administrovaná zo župného mesta Trentschin.

Komunisti tam doniesli pár pletacích strojov a železničnú fakultu. Ozajstný rozmach zažila až po rozbití republiky a nástupe fašizmu, lebo sa stala hlavným mestom fašizmu. Slota čo nakradol, naťahal do Žiliny. Diaľnicu, letisko, dvojkríže, a sníval o vodnej ceste. Nakradnutým sa idete chvastať? Ako Bašternák?

18.01.2019 | Patriot85

Článok o Bugarovi, tak Žilina nesmie chybat

18.01.2019 | Patriot85

Inac nechapem preco toto mesto tak niekomu strasne lezi v zaludku. Zilina nieje len o Slotovi ani my ho tu nemame v laske, je to zlodej a patri za mreze...Za bola napr. prvym hlavnym mestom Slovenska (ano aj ped BA) lebo tu boli este aki taki Slovaci a skoro vobec sa to nespomina. Som zo Za a fandim aj BA aj KE aj celej republike tak ludia drzte spolu lebo takto daleko nezajdeme

16.01.2019 | PaloK

A podla mna ide o krok konsolidovaneho utopenia skrachovaneho projektu MOST-HID, ktory bol odsudeny na neuspech uz len tym, ze sa poskytol ako utocisko pre rozne politicke trosky, ktore sa hrali na harakter vo svojich povodnych partajach. Bela potrebuje dokoncit obchody s pozemkami a vycuvat z politiky, pretoze uz na to nema ani peniaze ani personal.

Fidesz masivne investuje do roznych zdruzeni okolo sportu a kultury a skolstva v zahranicnych oblastiach s madarskou mensinou. SMK zacina zase naberat volicov. Do coho investoval Bela, okrem nakupu a predaja pozemkov?

16.01.2019 | PaloK

A dalsim cielom likvidacie Most/HID moze byt prihratie svojho aj tak biedneho volicskeho fanklubu inym stranam, ktore sa pripravuju na velku ofenzivu voci projektu SMER, ktory bude podla mna tiez skartovany, akonahle si jeho sponzori vypestuju nahradnika.

16.01.2019 | rosma

Ideálne by bolo, keby SMK malo v nasledujúcich voľbách 4,9% a Híd 4,9%. Možno by sa konečne aj u Maďarov vygeneroval nejaký schopný politik, nevisiaci na šnúrkach trenírok Orbána, Bodora a Világiho. Ale Maďari na Slovensku sú ešte viac zadubení a izolovaní v myšlienkových pochodoch na Veľké Maďarsko, ako Kysučania vo veci občianskej spoločnosti.

16.01.2019 | Truhlik999

Suhlas.

18.01.2019 | chr

Václav skončil na politickom smetisku dejín . A už aj jemu to je jasné . Len stále špekuluje ako sa tam presunúť akože bez hanby . Neuvedomuje si , že sa to nedá . Na smetisko sa chodí vždy s hanbou. Uvidíme aku kravinu ešte vymyslí a čo mu dovolia jeho spolupartajnici zo siete. Predpokladám , že jeho olidarchovia už majú náhrau za neho . Počkáme a uvidíme čo z neho vylezie.

18.01.2019 | river

Béla=Vojto

18.01.2019 | chr

....predpokladám , že to všetci diskutujúci vedia. Jedena z jeho povahových vlastnosti , svedčiaca o jeho charaktere ....

18.01.2019 | od A do Z

Bela kopíruje najdlhšie pôsobiaceho poslanca Hrušovského ktorý mal 3%tný výtlak troch strán na kandidáta za prezidenta.Béla chce Hrušovského rekord prekonať.

Ľubomír Haviernik

Ľubomír Haviernik
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 3131
  • Priemerná diskutovanosť: 11
  • RSS blogu

O blogu

pracujem v spoločnosti DAVAR, ktorá sa venuje pohľadávkam.