Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Záporný úrok už aj na švajčiarskych hypotékach

02.08.2019 | Roman Kanala

Diskusia (11 reakcií)

02.08.2019 | @@@

ako to ved si pisal že švjačiarsko je dokonale

a preto banky chcu aby sa zrušila hotovosť aby potom nakoniec ludom čo maju uspori mohli naučitovať zaporne uroky ...nie dosť že už teraz ludi oberaju o poplatky takto by chceli bez prace tito bankovy šmejdaci oj.bavať ludi

02.08.2019 | martin33

Postaram sa o lubovolne mnozstvo penazi s urokom -0,1 %. Cislo mojho uctu poslem na poziadanie.

02.08.2019 | @@@

to je dobry napad " Ak to akceptujú, ide o úroky od -0.2 do -0.35%. Tendencia je na ďalšie znižovanie a o niekoľko mesiacov budú možno bežné aj sadzby -0.4 až -0.5%. Peniaze zaparkované na účte v Národnej banke sú úročené -0.75%. Banky tak radšej uskladnia veľké obnosy u zákazníkov, ktorí sú schopní sa o ne postarať. Pre súkromných klientov je úrok na hypotékach vo výške -0.3% realitou napríklad v Dánsku. "

takže urok -0,3% ...zoberiem uver 1 mld eur ....takže nakoniec musim splatiť 997 milionov a zarobim 3 miliony bez pohnutia prstom .....

toto je už iny level finančneho šialenstva :D :D :D


takže beriem tu miliard za urok -0,3% na jeden rok alebo aj 10 miliard by sa dalo alebo aj 10 bilionov eur .... :D :D :D

02.08.2019 | Roman Kanala

O ľubovoľné množstvo peňazí? Pancierová skriňa odpovedajúca platným normám. Poplašné zariadenie. Permanentná strážna služba s licenciou na nosenie zbrane. Poistenie proti krádeží v nejakej veľkej poisťovni.

"Cislo mojho uctu poslem na poziadanie. "

To asi nebude Váš účet, ale účet niekde v banke. A tá sa nebude tešiť ľubovoľne veľkej sume, ktorá presiahne ich podnikateľské možnosti.

02.08.2019 | martin33

Zatial sa vo vseobecnych podmienkach ziadnej banky kde mam ucet, nepise, ze si na ucet nemozem ulozit lubovolnu sumu (Fio ale uz varovala, ze sa na nieco take pripravuje). Kym to zavedu, tak budem mat zarobene :-)

02.08.2019 | Roman Kanala

V jednej frúzickej banke som si požičal na 1% a v tej istej banke som to vložil akože stavebné sporenie na 2% so štátnou prémiou. Už je tomu pár rokov a nepýtajte sa ma na banku. Tá možnosť už neexistuje.

Dejú sa veci, ktoré sa vymykajú normálnej ekonomickej logike. Všetko len kvôli tomu, že treba zachrániť francúzske euro.

02.08.2019 | martin33

A dopady su aj na krajiny, ktore euro nemaju, ako Svajciarsko.

02.08.2019 | Roman Kanala

Švajčiarsko zaviedlo záporné úroky, lebo frank sa stal príliš atraktívnym a veľmi rástol voči euru. Eurozóna je najdôžitejším obchodným partnerom. Rusi po zavedení sankcií na udržanie rubľa vrhali na trh miliardy eur a Švajčiari ich všetky kupovali, aby udržali kurz franku 1.20, ale to sa nedalo donekonečna. Ruské devízové rezervy boli príliš veľké.

Švajčiarska národná banka zaviedla záporný úrok
Na zníženie atraktivity franku, úrok -0.25%
18.12.2014
https://blog.etrend...

Švajčiarska národná banka opustila strop 1.20
Na zmiernenie následkov pre priemysel bol záporný úrok posunutý ešte nižšie.
15.01.2015
https://blog.etrend...

03.08.2019 | martin33

Na znizenie kurzu franku existuju aj ine metody - napriklad nominovat do vlady a vedenia CB diletantov (ak sa v Svajciarsku nik nenajde, dodame zo Slovenska). Rozumiem, ze v skutocne demokratickej krajine ako Svajciarsko, kde sa diletanizmus v politike, ktory zasahue do zivota ludi, neodpusta, to bude tazke.
Ale aj Svajciari si zasluzia Dankove stoziare a rekreacne poukazy a taketo kreativne upravy statneho rozpoctu:
https://www.postoj....

03.08.2019 | Roman Kanala

Vo Švajčiarsku je to naopak. Socialisti nariekajú, že pravicová vláda je pri zostavovaní rozpočtu príliš pesimistická a systematicky podhodnocuje príjmy. Deje sa to aj s federálnym rozpočtom, aj s republikovým v Ženeve. Výsledok je potom rok čo rok prebytkový. Prebytok ide na zníženie dlhu a na zníženie daní. Pre socialistu sú však peniaze, ktoré sa nepodarilo prežrať, peniaze stratené.

03.08.2019 | skorodochodca

Tak to u nás boli väčší experti ... požičali si v sporiteĺni 10 000 skk s 12% úrokom a vložili do BMG investu, kde mali sľúbené 40% ....
Asi by bolo vhodnejšie namiesto kvantitatívneho uvoľňovania začať kvantiratívne šrotovať ...

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 140
  • Priemerná čítanosť: 2684
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.