Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ubytovacie kapacity pre uchádzačov o azyl sú v Ženeve vyčerpané

31.05.2016 | Roman Kanala

Diskusia (7 reakcií)

01.06.2016 | libertarian

Pekný článoček....

Čo všetko politici stvárajú, a čo všetko im občania dovolujú, toto už dosť dobre viem z rôznych zdrojov (hlavne tzv. proruské weby).
Ale radšej by som si prečítal psychologickú resp. psychiatrickú štúdiu, v ktorej by skusený psychiater vysvetlil, ako je možné, že občania DOVOLUJÚ POLITIKOM stvárať takéto veci. Kde je tá hranica, ktorú si občania ustrážia pred politikmi ???
Nejde len o peniaze. Ide aj o kulturny a spoločenský vývoj v štáte.

01.06.2016 | libertarian

A k tomu nadpisu :
Ubytovacie kapacity pre uchádzačov o azyl sú v Ženeve vyčerpané.

- z informácií z mainstreamových zdrojov je jasné, že občania EU veľmi radi poskytnu migrantom aj vlastné byty. Takže nie je problém. Kanala iba zbytočne straší.

01.06.2016 | Roman Kanala

Máte to nejaké popletené z tých proruských webov. Švajčiari si vládu držia nakrátko a doslova vládne ľud. Akonáhle sa ľuďom niečo nepáči, je referendum. A čoraz častejšie kvôli populizmu SVP-UDC, ktorá je najsilnejšou stranou vo federálnom parlamente a v mnohých kantónoch, no napriek tomu vládne populistickými referendami, ktorými modeluje ústavu.

Prerozdeľovanie azylantov na rozdiel od potrešteného euronápadu bolo vo Švajčiarsku diskutované, vyjadriť sa mohli všetky zúčastnené strany a riešenie je kompromisné, akceptované všetkými. Aj nový azylový zákon je výsledkom mnohoročnej práce a zmeny sú pomalé a pozitívne. Na rozdiel napríklad od Rakúska, ktoré šteká na Maďarov kvôli plotu, ale keď sa cez nich preženie milión moslimov, tak behom pár mesiacov úplne otočia a postavia plot tiež a robia kvóty na vstup, čím pošliapu azylové právo i medzinárodné dohody.

Najdôležitejšou zmenou je to, že uchádzači o azyl už nebudú roky kvasiť v kantonálnych centrách a odvolávať sa k súdu a potom k odvolaciemu súdu, ale prvých 140 dní budú vo federálnom centre a veci sa budú diať rýchlo. Ak nespolupracujú na zistení ich totožnosti, ich žiadosť sa stane bezpredmetnou. Ak klamú, tak sa s nimi už nik nebude baviť. Ak spáchajú trestný čin, budú rovno vyhostení. Až po 140 dňoch a len tí, ktorých žiadosť vyzerá nádejne, pôjdu na rozdelenie kantónom. To je pokrok.

Počet žiadostí o azyl klesá, ale zatiaľ sa nevie, či to je vplyvom nových opatrení, alebo zastaveného prúdu migrantov. V každom prípade ľudia dôverujú vláde a táto otázka asi prejde veľkou väčšinou hlasov.

01.06.2016 | libertarian

"Máte to nejaké popletené z tých proruských webov."

- no jasné. Tie proruské weby klamú, ked tvrdia, že ludia v západ.europe NECHCÚ migrantov. Klamú, ked tvrdia, že migranti páchaju zločiny v záp. europe.
A naše milované media hovoria absolutnu pravdu : migranti nepachaju zločiny, ludia na západe miluju migrantov.
Takže tak. Takto to mám pomýlené.
Takže podla našich milovaných medií sa do Ženevy ešte zmestí habadej migrantov - ludia sa radi potlačia.
Takže mám celkom pomýlené, prečo sa v blogu píše, že Ubytovacie kapacity pre uchádzačov o azyl sú v Ženeve vyčerpané.
-----
S klamaním je jeden problém : Kto začne klamať, zamotá sa do klamstiev, a potom už ani nevie, čo hovoriť, lebo sa lžami opantal.

01.06.2016 | IvanPe

Hranica je dana kritickym mnozstvom ludi upadnutych do stadoviteho stavu, rozhoduje dav a teda najnizsia potreba v dave. Zakladnym predpokladom je kultura ako navyk k rieseniu zivotnych situacii (samostatne vs v dave), pricom hlavnu ulohu zohravaju, pri rozhodovani pre upadnutia do stada, Vzory (priklady ako sa zivotne situacie riesia) a Vychova, tj rodicovskou laskou vynuteny navyk davat prednost pismu pred vlastnou skusenostou (memy).
V preklade ide o to ci sa na danom uzemi a ako rychlo dokaze vytvorit kriticka masa, ktora sa spolieha na cudziu pomoc (takmer vyhradne). Najcastejsie je to v tych geografiach, na takych uzemiach, kde ci uz dovodu podnebia (teplo a voda) alebo okupacie (dlhodobi presun prebytkov do inych krajin bez adekvatnej protihodnoty).
Preto sa slobode dari tam kde ludia pismo (nabozenske texty) vyuzivaju ako priklad k socializacii a kde su zdroje a tie sa rozdeluju spravodlivo (prevazne). Neslobodne krajiny (zdroje sa nerozdeluju spravodlivo alebo pismo urcuje ludske spravanie) potom k prezitiu nevyhnutne relativizuju neslobodu (nikde nie je sloboda, vsade sa kradne, vsetci su zlodeji, ...), ovladaju sirenie informacii za ucelom vynucovania pisma (moc). A je jedno ci pismo je nabozenske alebo nenabozenske. Take krajiny su riadene nasilne.

02.06.2016 | libertarian

"Take krajiny su riadene nasilne."
- nechápem, však tu máme demokraciu.
Dementokraciu.

02.06.2016 | IvanPe

Demokraciu ktora sa zmieta medzi slobodou a volbou kritickej masy v nasom pripade kritickej aj pre dobrovolnu volbu nasilneho riadenia. Podobne ako HU, uz menej podobne ako PL, CZ.
Preto keby SK nebolo v silnejsich strukturach riadenych podobne nasilne, pismo su smernice EU, sloboda by pre kriticku masu nemala vyznam. Bohuzial Bruselske byrokraticke vycinanie je este stale ovela pokrokovejsie ako keby rozhodovala bolsevicka kriticka masa, podobne NACO?

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 139
  • Priemerná čítanosť: 2688
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.