Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Iniciatíva "plné peniaze" a zákon o hazardných hrách

09.06.2018 | Roman Kanala

Diskusia (6 reakcií)

11.06.2018 | LPB

"Banky nemôžu tvoriť peniaze neobmedzene" Nedávno tu bol článok o vedcovi, čo dokázal opak. Bazilejské pravidlá sa dajú obchádzať.

"Úžitok investície je spravidla vyšší" Dosť odvážne tvrdenie v dnešnej dobe.

"existuje ochrana vkladov v prípade bankrotu " Príliš veľa bánk je príliš veľkých na to, aby bola záruka (napríklad takého Talianska) spoľahlivá.

"priveľa disponibilných peňazí by to rozbehlo infláciu " A o čo sa tu roky neúspešne snaží ECB?

11.06.2018 | Michal Rybárik

"Aj keď existujú technické prostriedky na obídenie obmedzenia, skúsenosť ukazuje, že veľká väčšina užívateľov sa potom takému serveru vyhne, a že prevádzkovateľ sám radšej spolupracuje s úradmi, ako by mal byť blokovaný. "

Na Slovensku mame blokovanie takychto serverov asi rok, a skusenost ukazuje, ze prevadzkovatelia nelegalneho hazardu z toho maju prcu. Kym sud rozhodne o blokovani niektorej domeny, prevadzkovatel hazardu sprevadzkuje rovnaku sluzbu na dalsich domenach. Niektori si do novych domen pisu rovno ich poradove cisla, uz aj trojciferne. Registracia novej domeny je otazka par dolarov a par minut, na rozdiel od legalneho rozhodnutia o blokovani a vykonania takehoto rozhodnutia...
https://www.financn...

11.06.2018 | Roman Kanala

Nie je dôvod, aby o blokovaní domény rozhodoval súd. To je podobná hlúposť, ako nechať súdy rozhodovať o každom jednom platobnom príkaze, aj takých, kde existenciu podlžnosti dlžník nepopiera. To len naťahuje lehoty a zvyšuje náklady.

Blokovať doménu s ilegálnym kasínom treba operatívne. To znamená rýchle administratívne rozhodnutie a žiadna písomná žiadosť providérovi doporučeným súdnym spisom, ale online formulár, kde si to úradník urobí sám a po vypršaní TTL to spadne.

Zatiaľ sú tie tvrdenia len reči. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi. Ak bude účinnosť len 50%, už aj to ušetrí pár desiatok miliónov do prvého piliera. A potom švajčiarska konkurencia je už pripravená na internetové stávky, čakali len na rozhodnutie o zákone. Teraz majú zelenú.

17.06.2018 | lukic

Aha, potom staci uradnikovi hacknut PC (otazka par dobre mierenych emailov) a konkurencny boj moze vyzerat uplne inak.. a to aj vo Svajci..

17.06.2018 | Roman Kanala

Ale nie. To len transponujete zlodejskú mentalitu do ozajstného právneho štátu.

Je veľa vecí, ktoré sa dajú urobiť priamo. Ako kúpiť rožky v samoobsluhe. Až v prípade problému sa ide na súd. Súdne konanie je zložité, zdĺhavé a drahé. Niet dôvodu, aby bol register firiem na súde alebo aby súdy rozhodovali o každej blbine. Súd má ostať odvolacia inštancia, kam ľudia posielajú veci, ktoré žiadajú rozhodnúť nestrannej inštancii, lebo si ju nevedia rozhodnúť sami. Nie súčasť každodenného života.

14.07.2018 | lukic

Takze staci si kupiy/hacknut uradnika a konkurencny boj bude vyzerat inak.. vsetko je to otazka ceny..

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 139
  • Priemerná čítanosť: 2686
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.