Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hlavný podozrivý zo stomiliónovej kauzy emisných povoleniek za mrežami

31.08.2019 | Roman Kanala

Diskusia (4 reakcie)

02.09.2019 | od A do Z

Marco nebol asi politicky krytý . U nás keď si politicky krytý ani švajčiarska polícia nič nezmôže tak ako pri tunely Branisko,alebo privatizácii OKD v ČR,kde Švajčari vyšetrovali špinavé peniaze .

02.09.2019 | Roman Kanala

Kvôli Branisku bol obvinený Ján Godan. Švajčiari mu pri daňovej kontrole prišli na úplatky. Švajčiarsky občan bol stíhaný na Švajčiarsku po švajčiarsky kvôli korumpovaniu cudzích (zlodejských) úradníkov, zneužitie dôvery pri správe cudzieho majetku, falšovanie a daňový podvod. Kedysi bola korupcia trestná len vo Švajčiarsku, ale korumpovanie cudzích úradníkov bol legitímny daňový výdavok. Potom sa korupcia v zahraničí postavila na roveň domácej korupcii a stala sa trestnou.
https://slovensko.h...
https://www.24heure...

04.09.2019 | alf1

a pritom je to take jednoduche, eliminovat podvody s dph. vratit sa k modelu tzv. obratovej dane, platneho do roku 1993. kedy si vsetky firmy medzi sebou fakturovali bez dph, v cistych cenach. a dph vyberalo na konci len par firiem s registraciou, ktore tovar predavali konecnemu spotrebitelovi - neplatcovi dph. typicky rempo, prior, jednota a pod. a tych par firiem na konci, s registraciou na dph, by lahko ukontroloval jeden okresny danovy urad. v celom procese by akasi dph neexistovala = nebolo by co rozkradnut ani v com sa pomylit ci "pomylit". no ale neboli by mozne ani taketo podvody a tunely, co je zrejme hlavny dovod udrzovania tohoto podvodnickeho systemu tunelovania statnej kasy.

mimochodom - neexistuje, opakujem - neexistuje, aby co len jediny cent odisiel z uctu statnej pokladnice na sukromny ucet bez schvalenia a podpisu vysokeho statneho uradnika. ci kto iny ma k nemu pristupove prava, nocny vartas na du? a potom sa treba pytat, kto je pod tym podpisany? ak desiatky ci stovky tisic posiela bez kontroly a expresne. lebo pri radovo nizsich sumach - vratkach v desiatkach ci stovkach eur, robia casto hlbkove niekolkomesacne kontroly. a dalsie mesiace trva, kym opravnene vratky poslu.
spomina si niekto, ze by sa na to niekedy pytali...?

04.09.2019 | Roman Kanala

Takto to dodnes majú na Americku. Pri predaji tovaru koncovému zákazníkovi obchod prihodí "sales tax". Tá je príjmom štátu, kde sa predaj uskutočnil. Preto obchody "mail order" bývajú tam, kde majú obchodnú daň nulovú, ako v Delaware či New Hampshire.

https://en.wikipedi...

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 140
  • Priemerná čítanosť: 2684
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.