Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švajčiarsky džihádista, radikalizovaný v ženevskej mešite, plánoval útoky v Maroku

10.01.2019 | Roman Kanala

Diskusia (9 reakcií)

12.01.2019 | OliWer1

Tak to vyzerá, že už aj európske štáty majú občanov vyvážajúcich terorizmus do sveta. Ale zase bolo od tohto konvertitu šľachetné, že sa aspoň vysťahoval do moslimskej krajiny, nie ako tisíce jeho súkmeňovcov, ktorým sa nechce vrátiť domov do chudoby a najradšej by kalifát urobili z Európy.

12.01.2019 | Roman Kanala

Tento chlapec bol syn španielskych imigrantov usadených v Ženeve a mal aj švajčiarske občianstvo. Najprv konvertoval na islam, potom sa v mešite zradikalizoval. Pretože je občanom, má všetky občianske práva a skonvertovať na islam nie je trestný čin. Vážne trestné činy spáchal až v Maroku. Predtým mal na rováši nejaké krádeže a lúpež. Vylúpenie zlatníctva ostalo len v štádiu plánovania. Švajčiarske väznice sú v porovnaní s marockými ako pioniersky tábor. Tak nech si to tam dobre užije.

Kedysi boli muzoši tichí a slušní. Potom začali prichádzať s požiadavkami. Napríklad odstrániť kríž zo švajčiarskej zástavy, lebo ich to diskriminuje a uráža. To druhá fáza, stavať sa do pozície obeti s ofenzívnymi požiadavkami. Treťou fázou je už snaha o domináciu spoločnosti a jej pretvorenie na ich vlastný obraz.

Mnohé európske krajiny sú na prechode z druhej do tretej fázy. Teroristické útoky sú len začiatok. Akonáhle si vďaka občianskym právam vydobyjú nejaké privilégiá, už bude neskoro, lebo budú vedieť prehlasovať domácich.

12.01.2019 | pinpo

ono v casovom horizonte sa to niekedy zas vrati z 3 do 1, ten prechod bude radikalny, bude drsny a celu europu bude stat vela - peniaze, zivoty, slobodu,... v podstate vojna v europe

13.01.2019 | libertarian

Roman Kanala :
Všetko toto som čítal aj na proRuských hoaxových weboch. Čítal som aj to, ako pred pár dňami afgánsky obohacovač nožom pobodal v Nemecku tehotnú ženu, a zabil jej dieťa. Toto samozrejme naše bruselácko-NATOvské protiPutinovské sdelovadlá nenapísali. Našťastie proRuské media píšu pravdu - ktorú slniečkári pomenovali hoaxmi.
Pro-Bruselácky Trend by nemal písať pravdu z tých proRuských webov.

13.01.2019 | Roman Kanala

Čítate moje blogy. V nich píšem pravdu. Objektívne fakty. Moje blogy nie sú proruské hoaxy a ani z nich nečerpám. Žijem v Ženeve, viem, kde je tá mešita a články priniesli 24 heures, Tribune de Genève a ďalšie miestne noviny.

Slniečkári si urobia plagát Refugees welcome a s mávatkami vítajú muzošov. Potom idú spokojne a s dobrým pocitom domov a netušia, aký problém na viacero generácií pomohli vyrobiť. Muzoši predstavujú problém, lebo sa nechcú integrovať, ale si priniesli svoj vlastný svet so sebou. Muzoši nebudú pracovať, lebo sú nevzdelaní, nekvalifikovaní a nenájdu si prácu. Časom si donesú tri ženy a dvanásť detí a sociálka im umožní pohodlný život. Budú sa množiť rýchlejšie, ako my a časť z nich sa zradikalizuje a stane sa bezpečnostnostnou hrozbou. Muzošov, akonáhle prišli, sa nevieme ani zbaviť, zostanú nám na krku a bude ich treba živiť a strážiť v base po celý ich život.

V prípade v blogu vidíme, že islam môže byť príťažlivý aj pre zblúdené duše bez životného cieľa. Kedysi sa dávali k jehovistom, na Zlodejsku sa dávajú ku Kotlebovi, ktorý im ako kedysi komunisti poskytne jednoduchý recept na všetky problémy: nenávisť. Niečo podobné im dokáže poskytnúť aj islam, ktorý je viac, než len náboženstvo. Je to militantná agresívna ideológia, ktorá reguluje celú existenciu ich adeptov i správanie sa vo všetkých životných situáciách. Katolíci nechávajú svoje náboženstvo pri bráne kostola.

Muzoši sú jedným z troch veľkých nebezpečenstiev pre ľudstvo spolu s klimatickými zmenami a umelou inteligenciou.

13.01.2019 | Roman Kanala

Nemecko obnovilo deportácie odmietnutých azylantov. Jedného deportovaného Afgánca im z Kábulu obratom vrátili späť. Vraj nemá v poriadku doklady a je duševne chorý, a pretože nemajú prostriedky sa oň adekvátne postarať, majú to robiť Nemci. Pritom mu pas bol vydaný afgánskym generálnym konzulátom v Mníchove. Tak sa vrátil do väzenia, kde si odpykáva trest za 20 zločinov. Trest mu bol prerušený, keď súhlasil s odsunom domov.

https://www.idnes.c...

13.01.2019 | libertarian

Ďakujem pani Merkelovaj, že zariadila naše obohacovanie, ďakujem eur.uhniji, že doviezla dostatok farebných pracovníkov, ktorí budú makať na naše dôchodky, ďakujem slniečkárom, že v mene ľudu zabezpečujú dovoz muslimov z Afriky, ďakujem euroParlamentu, že robí zákony na dovoz, na vyživovanie muslimov a černochov, .....
Prajem dnešnej bielej europe, nech si užije budúcu muslimácku väčšinu vládnucu v europe. Prajem slniečkárskym dievčatám, nech ich pravidelne obohatí nejaký černošský muslim svojim náradíčkom, ........
A sebe prajem, aby som skapal skôr, než sa všetok ten muslimácky raj rozšíri po europe.

15.01.2019 | Roman Kanala

Podľa novších informácií z marockej tlače zadržaná skupina v mestách Nador a Driuch, ktorej členmi boli mladíci vo veku 18 až 31 rokov, prisahala poddanosť vodcovi Islamského štátu a snažila sa získať kompetencie ohľadne narábania s výbušninami a otravnými látkami. Plánovali sériu atentátov v Maroku.
https://ledesk.ma/e...

Medzi nimi ďalší Švajčiar s dvojitým britským občianstvom, istý N.P., ktorého marocký denník Assabah označuje ako "veľkú rybu". Kedysi študent Ecole internationale de Genève, v roku 2014 dostal diplom zo školy alternatívnej medecíny kdesi v Bretagni, aby vedel pracovať so sacími bankami. Vraj nič zvláštneho, ani introvert, ani extrovert, normoš, opísal ho jeden kolega, ktorý robí činske liečiteľstvo. Rodina ho opisuje ako ovplyvniteľnú, ale nie nebezpečnú osobu. Podľa maročanov bol však za viacerými atentátmi, ktoré sa podarilo zmariť. Proti zamestnancom švajčiarskej Fedpol a proti "finančným inštitúciám". Vraj mal spojenie s džihádistickými bunkami v Európe, severnej Afrike a juhovýchodnej Ázii, bez ďalších podrobností.

Podobne ako K.Z., prvý Ženevan zatknutý v Marrákeši, i N.P. mal kontakty so Ženevanom Danielom D., ktorý odišiel bojovať za Islamský štát v 2015 a ktorý bol naposledy identifikovaný pred rokom na iracko-sýrskej hranici. N.P. mal kontakty aj s ďalším Tunisanom žijúcim vo Švajčiarsku, ktorý bol v spojení s Danielom D. Pred radikalizáciou navštevovali ženevskú mešitu v Petit-Saconnex, všetci sa poznali, všetci boli v kontakte. Takže kopec uzlov v čiernej tme.

Zaujímavé je, že informácie v marockej tlači Švajčiari buď nekomentujú, alebo popierajú. Nie je to žiadna sláva, keď sa Fedpol nechá zahanbiť cudzou políciou, že nemá informácie o hľadaných vlastných občanoch, ktorí sa na inštitúciu chystajú zaútočiť. Kontakty medzi dotyčnými potvrdilo novinárske vyšetrovanie skupiny Tamedia, ktorá vydáva denník Tribune de Genève. Numerické stopy po N.P. zmizli z internetu v priebehu jedného víkendu.
https://www.tdg.ch/...

22.01.2019 | Roman Kanala

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou
Pravda Kali & Bejby, TASR 21.01.2019 21:45
https://spravy.prav...

Listy z Ženevy

Listy z Ženevy
  • Počet článkov: 139
  • Priemerná čítanosť: 2687
  • Priemerná diskutovanosť: 22
  • RSS blogu

O blogu

Roman Kanala - fyzik, inžinier, ekonóm, žije a pôsobí v Ženeve.